Treść opublikowana przez benyA4
-
Problem ze wskazaniem poziomu paliwa
Wskaznik paliwa w liczniku nie jest bezposrednio polaczony z plywakiem w zbiorniku. To co pokazuje wskaznik na desce uzaleznione jest tez od twojego stylu jazdy. Jak bedziesz ostro deptal wskaznik szybko opadnie mimo ze paliwa bedzie wiecej w baku. Po uspokojeniu jazdy wskaznik ponownie sie podniesie. Widac to dokladnie przy pokonywaniu dluzszego odcinka.
-
Błąd czujnika G2/G62
Niestety wyglada na to ze uszkodzony jest czujnik , lub jego polaczenie (kostka lub przewody) Swiadczy o tym blad i to ze pracuja wentylatory. ---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ---------- Bledu nie da sie wykasowac ? a wentylatory pracuja caly czas nawet po paru zgaszeniach i ponownym odpaleniu silnika ? ja mialem ten blad i tak samo zachowywaly sie wentylatory po wymianie krócca gdzie zamontowany jest czujnik z tyłu. Zapowietrzyl sie układ i pecherz powietrza gdzies tam zostal, przez co czunik odczytywal glupoty , na desce pojawil sie komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika i wentylatory pracowaly nonstop. Po prau zgaszeniach slnika i odpaleniach uklad sie odpowietrzyl i wszystko wrocilo do normy.
-
brak oswietlenia schowka pasazera
Schowek- sciagnij oslone boczna schowka (otwierasz drzwi pasazera i podwadzasz ja malym plaskim srubokretem , tak samo jak oslone od bezpiecznikow) po sciagnieciu oslony , widac wylacznik krancowy . Sprawdz czy dziala prawidlowo. Jesli nie zdemontuj schowek ( trzy srubki wewnatrz schowka , dwie na zewnatrz, klucz 8 nasadowy) Teraz masz dojscie do kostki zasilajacej , sprawdz czy masz zasilanie. Pokretła od kratek nawiewy- nie dzialaja wszystkie kratki ?? sa pokretla podswietlane i nie, W zaleznosci od wersji wyposazenia. http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/ Drzwi- mikrowylacznik w zamku do wymiany , wszystko co i jak tutaj http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ mikrowylacznik jest taki sam jak w drzwiach przednich http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/
-
Cewki zapłonowe wymiana
Nie ma znaczenia ktorym jestes wlascicielem. Dzwonisz do ASO podajesz swoj VIN i oni ci mowia , czy auto bylo juz objete akcja serwisowa, jesli nie zapraszaja do siebie na wymiane cewek ( tych ktore podlegaja wymianie, nie mam na mysli uszkodzonych a te ktore sa oznakowane jako wadliwe)
-
Pytanie o część
Tuz nad filtrem oleju znajduje sie czujnik cisnienia oleju. Umiejscowiony okolo 2cm od krawedzi filtra. Jesli mial bys go odlaczonego komputer informowal by cie o niskim cisnieniu oleju, lub uszkodzonym czujniku. ---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 17:42 ---------- W zaznaczonym miejscu w silnikach ALT nic nie ma . Ramka jest uniwersalna i prawdopodobnie w dieslach jest tam pompa vacum. ---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 17:44 ---------- Zaznaczone miejsce mozesz jedynie przykryc "oslona zbiorniczka plynu wspomagania"
-
Drgania na wolnych obrotach
kiko79 a tobie drżal na PB i LPG (drżal nie falowal) ?
-
Drgania na wolnych obrotach
Jesli chodzi o falowanie to Wandej ma racje, najlepiej sprawdzic to odlaczajac przeplywke. Ten watek dotyczy jednak drgan, zarzucania silnikiem, problem ktory jest chwilowy nie wystepuje ciagle a sporadycznie. Tak jak pisze kolega Hagi , przejedzie dwa skrzyzowania wszystko jest ok a na trzecim , tak jak by jeden z cylindrow zle pracowal.
-
Drgania na wolnych obrotach
Kolego Horas91 , podmienialem wszystkie cewki, wymienilem swiece. Pzepustnice najpierw wyczyscilem , pozniej podmienilem na inna , Za kazdym razem adaptacja. U mnie problem wystepuje tylko i wylacznie na gazie . Nie jest to falowanie obrotow, poprostu od czasu do czasu "zarzuci" silnikiem. Kolege hagi odsylam do watku http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/alt-wymiana-katalizatora-245446/ jest tu wszystko na temat bledu katalizatora i jak go ogarnac.
-
oswietlenie drzwi oraz nog
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ tu znajdziesz wszystkie informacje
-
Drgania na wolnych obrotach
Ja dzis wymienilem swiece , chociaz stare przejechaly moze 2 tysiace. Pojezdze chwile i zobacze co sie bedzie dzialo , jesli nadal bedzie zle to wysylam wtryskiwacze hany na reklamacje. Zauwazylem ze sytuacja znacznie sie pogarsza po szybkiej jezdzie np. smigam autostrada okolo 190km/h dojezdzam do bramek , zatrzymuje sie i silnik zaczyna latac jak szalony. Przelaczam na PB wszystko sie stabilizuje, ponownie przelacze na gaz silnik pracuje nierowno. Wystarczy ze zgasze silnik i natychmiast odpale i juz jest znacznie lepiej, ale roznice miedzy PB a LPG sa wyczowalne, w pracy silnika na jalowym. Podczas jazdy wszysto jest ok na PB i LPG.
-
Jak odblokować kontrolkę nie zapiętych pasów?
wlaczenie samej kontrolki nic nie da jesli niema sie odpowiednich zatrzaskow do pasow i wiazki elektrycznej.
-
Kontrolka ESP a pedał hamulca
Sprawdz vagiem czujniki [1 - Engine], następnie [Measures Blocks] --> group 006. ( dla benzyniakow grupa 066) 1. jeśli pedały są nie wciśnięte to prawidłowy odczyt wyniesie : 000 2. jeśli hamulec jest wciśnięty to odczyt wyniesie: 110 3. jeśli wciskamy sprzęgło i hamulec to odczyt wyniesie: 111
-
Problem z licznikiem brak wskazania predkosci
Podepnij vaga i sprawdz bledy w 17 instruments, przeprowadz tez test wskaznikow analogowych.
-
Jak odblokować kontrolkę nie zapiętych pasów?
http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/b6-bdg-dziala-kontrolka-niezapietych-pasow-16342/
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
kolego chyba nie czytales watku od poczatku, poswiec troche czasu i to zrób. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Podobno silniki Toyoty D4D rowniez lubia olej. Tylko tam jest go duzy zapas w misce. Silnik zalewasz 5l a do normalnego smarowania wystarcza 3l wiec komunikat pojawia sie bardzo zadko. Za to dolewki konkretne. U kolegi w mazdzie 6 z 2009 silnik diesla, nie pamietam typu silnika rowniez pobiera olej. Dolewki robi srednio co 600km. Srednio jak liczyl wychodzi 200-300 ml na 1000km. Wydaje mi sie ze to nie tylko silniki z grup VAG , ale wszystkie wykonywane w najnowszych technologiach z mocno wyśrubowanymi parametrami.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Z tego co pamietam to od 0-1 V . Na pierwszej szerokopasmowej 0-5V. Sonda za katalizatorem powinna wskazywac stale napiecie, jesli skacze oznacza to ze katalizator niedomaga.
-
Cewki zapłonowe wymiana
Pewnie w ASO zamienili twoja stara cewke na nowa i poszla na ALLEGRO
-
problem ze spalaniem
Po pierwsze nie patrz na to co masz na fisie , ja jak swojej depne to czasem i 40l sie pokazuje , normalka . Spalanie gazu rozumiem ze sprawdzales od tankowania do tankowania . Jesli tak to 18 l to duzo za duzo moj ALT pali gazu od 9-13 na 100 , w zaleznosci od stylu jazdy. Znajomy ma B7 tez z silnikiem ALT i ma bardzo podobne spalanie.
-
podswietlenie dolne
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/ pomocne watki, ja juz pare razy demontowalem boczki, srednio 3 spinki na poczek pekaja przy demontazu. Polecam zakup w ASO za 1,70zl, taniej niz na allegro.
-
Jak zdemontować prędkościomierz w A4 B6?
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-tarcz-zegarow-tarcze-s4-128214/
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Panowie co innego dzwiek pracy silniika "bez oleju" nim pompa go poda na gore, a co innego dzwiek uszkodzonego wariatora. Kazdy silnik jest troszke glosniejszy gdy go odplamy i nim olej rozejdzie sie po ukladzie. Ale uszkodzony wariator to cos o wiele gorszego, jak bym odpalal diesla a mam silnik benzynowy.
-
[A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
---------- Post dopisany at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany at 17:27 ---------- jak bys nie mial metalowej rurki w bloku silnika (20) to tej plastikowej (21)wogole bys nie mial na co zalozyc.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
nie sadze by go rozbieral, sprawdzil pewnie tylko czy nie ma rowkow od pierscieni i to wszystko. A hamulec jest wytarty i to dlatego tyrkocze. Jak bedziesz chcial to zrobic to skontaktuj sie ze mna
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Kolego a powiedz mi w jaki sposob sprawdziles wariator ???