Treść opublikowana przez benyA4
-
Pióra wycieraczek
mi slabo zbieraly i okazalo sie ze troche podkorodowaly i sie utlenily ramiona , wiec kupilem od b7 z piorami areo cena 100zl kpl. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
-
Relacja z remontu silnika- A4 B6 2.0 ALT
Swietna fotorelacja . Jak patrze na te zdjecia silnika po naprawie to ciagle wydaje mi sie ze kupiles i wstawiles nowy jeszcze raz szacun dla mechanika.
-
Czy po otworzeniu maski widać spręzarkę?
jesli nie bylo by czynnika w ukladzie to faktycznie nie zalaczy by sie rowniez wentylator.
-
Ciągłe działanie sprężarki klimatronika
moze to pomoze. Sprawdz cewke zaworu oraz cisnienie czynnika w ukladzie. Zasada działania sprężarek klimatyzacji sterowanych elektrozaworem | Auto klimatyzacja samochodowa
-
Wybór lutownicy
Takiej za 5 zl to nie polecam, ale kolega sasza ma racje , nie musi to byc wypas . Najwazniejsze by szybko sie rozgrzewala i topila cyne. Jesli chodzi o cyne polecam Cynela.
-
Czy po otworzeniu maski widać spręzarkę?
kolego i tak nie jestes w stanie zobaczyc czy sie zalacza bo nie masz sprzegla elektrycznego wiec u ciebie kolo pasowe kreci sie razem ze sprzeglem. Po zalaczeniu klimy zawor hydrauliczny zmienia pozycje tarczy z tlokami i te zaczynaja sprezac czynnik. Mozesz jedynie zlapac za aluminiowe rurki ktore wychodza ze sprezarki , jesli beda roznej temperatury to znaczy ze sprezarka spreza.
-
Wybór lutownicy
ja uzywam Solomona SL-30 , plynna regulacja temperatury, naprawde niezawodna. Posiadam tez stacje wellera gdzie w zaleznosci od lutowanego przedmiotu nalezy zmienic grot. Rowniez polecam. A jak bys chcial cos kupic to moge zalatwic i zapraszam na PW.
-
Jaka sonda lambda za katalizatorem do Audi A4 B5 1.8T APU?
Sonde za katalizatorem mozesz tez wylaczyc programowo. (o ile masz walnietego lub wycietego kata)
-
Pytanie o mozliwosc zmiany nr. vin w sterownikach w RS4 B7.
Przyuczenie vinu dla modulu kierownicy zaczerpniete z watku http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/ Podłączamy vag-coma i wchodzimy do 16-Steering Wheel, zobaczymy następujące błędy : 01794 - Control Module: Incorrect Chassis (VIN) Number W przypadku 01794 należy przeprowadzić procedurę przyuczenia nowego Vin. Prawdopodobnie pojawią się dodatkowo inne błędy, na przykład o zakodowanym tempomacie (możemy nie mieć, my wczoraj nie montowaliśmy). Remedium na to jest oczywiście poprawne zakodowanie modułu pod nasze auto (16-Steering Wheel -> Recode): Mój Recode to 00042 oczywiscie gdy wczesniej włozyliśmy manetke od tempomatu, wpisujemy to w pierwszą kratke która bedzie i robimy DO IT Wszystko brałem Category:Fault Codes - Ross-Tech Wiki * 0?xxx: Kierownica o 0 = standardowa (bez multifunkcji) o 1 = kierownica trójramienna (sportowa) o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem * 0x?xx: Opcje 0 = Manualna przekładnia o +1 = Tiptronic * 0xx?x: Opcje komputera pokładowego i tempomatu o 0 = komputer pokładowy i tempomat nie zainstalowane o 1 = komputer pokładowy zainstalowany o 2 = tempomat zainstalowany o 4 = komputer pokładowy i tempomat zainstalowane * 0xxx?: tylna wycieraczka (zależne od rodzaju nadwozia) o 1 = tylna wycieraczka nie zainstalowana (Sedan/Cabriolet) o 2 = tylna wycieraczka zainstalowana (Avant) Dodatkow przyuczenie VINu : W grupie 16-Steering Wheel wchodzimy w adaptację, wybieramy kanał 81, wpisujemy 00111 i zachowujemy.
-
instalacja KME - prosba o pomoc
Ja mam ten sterownik ale wtryski hany i jestem bardzo zadowolony. Pierwsza kalibracja tuz po zalozeniu nastepna po 200km i od tamej pory nic. Instalacje mam dwa miesiace, wszystko co sie dalo kazalem tak montowac by bylo jak najmniej widoczne. I teraz tak naprawde nie wiem kiedy auto jedzie na gazie kiedy na benzynie.
-
Lpg w 2,0 130km
Ja dwa miesiace temu zakladalem instalacje do silnika ALT koszt 2300zl Wtryski hana (nie szyna indywidualny na kazdy cylinder) , sterownik Nevo. Spalanie ok 10l lpg. Po zalozeniu okazalo sie ze temperature przaelaczania z benzyny na gaz trzeba ustawic na 45 stopni , przy nizszych przelaczenie bylo odczowalne. Teraz nawet nie wiem kiedy i na czym jade . Moj oczywiscie tez pobiera olej jakies 250ml na 1000km.
-
A4 B6 Nie otwiera szyb.
kur... sory janko23 faktycznie pokrecilem , pewnie z radosci przed wolnym weekendem
-
A4 B6 Nie otwiera szyb.
Modul komfortu masz pod, za bezpiecznikami. Zeby sie do niego dostac musisz sciagnac oslone nad pedalami. Najpierw podlacz vaga i sprawdz czy nie ma bledow w module.
-
pelny fis
da sie ale musisz zalozyc manetke do pelnego fisa i ja zakodowac inaczej sie nie da. Naprawde polecam pelen fis i tempomat , moze czytajac instrukcje strasznie to wyglada,ale robiac wszystko spokojnie krok po kroku napewno ci sie uda.
-
pelny fis
przy nieoryginalnym radiu niestety nie , informacje te ida po szynie can, a nieoryginalne radia z tego co wiem jej nie posiadaja. ---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:42 ---------- jak juz bedziesz robil fis to polecam za jednym razem zrobic tempomat.
-
kompresor klimatyzacji
o kur..... no to faktycznie kaszanka, teraz tylko nowa sprezarka i plukanie ukladu. Oczywiscie filtr osuszacz rowniez do wymiany.
-
Piny gniazda diagnoastyki
W starszych rocznikach linia k i l w nowszych szyna can.
-
piszczenie jakby paska po włączeniu klimatronika
Zlapza smiglo dodatkowego wentylatora i poruszaj czy nie ma luzow , przekrec zobacz czy nie piszczy a jak potrafisz podlacz na krotko i sprawdz.
-
Wymiana diody check engine, piny w zlaczach licznika
koledzy niechce byc nie uprzejmy ale temat katalizatorow jest tutaj , niestety nic nie pomaga, emulatory, pasywne aktywne nic nic nic http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/alt-wymiana-katalizatora-245446/index5.html dlatego ja chce wylaczyc ta diode ma ktos opis tych pinow w liczniku. ---------- Post dopisany at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:54 ---------- uwywany katalizator to kupno kota w worku , nie da sie sprawdzic przy zakupie.
-
Wymiana diody check engine, piny w zlaczach licznika
kolego sondy za katalizatorem w silnikach wolnossacych nie da sie wylaczyc programowo.
-
kompresor klimatyzacji
plukanie ukladu , procedura dosc droga i niestety nikt nie daje na nia gwarancji a jeden opilek moze rozwalic sprezarke. Napisz cos wiecej o tej sprezarce , skad teoria o zacieraniu ??? Moze sprzeglo sie uszkodzilo ??
-
Wymiana diody check engine, piny w zlaczach licznika
to moze zasponsoruj mi katalizator za 4 tysie i pozbede sie bledu Jesli kontrolka pali sie ciagle to nawet gdy pojawia sie nowe bledy to nie znacznie mrugac czy niewiem co , poprostu dalej bedzie sie swiecic. A ja nie chce by sie swiecila. Z drugiej strony niechce sie jej pozbywac calkowicie. Wiec jesli masz rozpiske tych pinow to podeslij, a jesli nie to dziekuje za rozmowe.
-
kompresor klimatyzacji
Denso SEU12C. A po czym stwierdzasz ze ci sie zaciera?? uwazaj bo jak opilki dostana sie do ukladu do kolejne sprezarki zatrzesz jeszcze szybciej.
-
Błędne wskazania poziomu paliwa i zasięgu A4 B7 2.0T FSI QUATTRO
Tak mi sie wydaje, znalazlem ta instrukcje przypadkiem , bo wlasnie rezam swoje zegary i czytajac pomyslalem o twoim watku. Wiec moze to byc rozwiazaniem twojego problemu. Mysle ze nie musi byc zero tylko musisz znac jaka warosc jest w zbiorniku i tak zmieniac rezystancje by dopasowac wskazanie licznika do wartosci w zbiorniku.
-
Wymiana diody check engine, piny w zlaczach licznika
nie chodzi o to by calkowicie wyeliminowac pokazywanie bledow a o to by dioda nie swiecila sie ciagle. Dlatego chce zastosowac uklad ktory wylaczy ja po pewnym czasie . Dioda check engine pelni dosc wazna funkcje i chce by pelnila ja nadal.