Treść opublikowana przez benyA4
-
[B6 ALT] 17927 wał rozrządowy wlotu
jak bys mial sam elektrozawor na podmianke to warto sprobowac sam zawor, bo malo roboty no i on jest jedyną mechaniczną czescią w tym ukladzie sterowania wariatorem. Z drugiej strony jako czesc wystepuje z obudowa wiec powinno wymieniac sie calosc. tylko ze to juz koszta i robota.
-
wymiana separatora oleju odmy
na poszarpywania moze miec tez wplyw uszkodzona cewka lub swieca albo lewe powietrze i 100 innych rzeczy. Sprawdz vagiem czy nie masz bledow na silniku
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
taki mam zamiar , bo z przerobka na 1,8T za duzo problemow, no i za drogo.
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Dzieki za podpowiedzi , turbo w tym silniku nie ma wiec jedno mniej do sprawdzenia:) ja juz bede mial silnik to napewno wymienie uszczelke pod pokrywa zaworow pod miska od dolotu i wydechu. No i ten simering na wala tez bo sprzeglo tez nowe wloze. Walki tloki i zawory wygladaja jak nowe, zwroce jednak uwage bardziej na te wydechowe. A jest inny sposob na kompresje?? musi byc ten rozrusznik??
-
Białe odpryski na masce
Pewnie widac podklad . Nie dostales po masce kamyczkami ?? np spod ciezarowki.
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Poczekam jeszcze na potwierdzenie przebiegu z ASO jesli sie potwierdzi to zaryzykuje
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
jesi chodzi o naprawe mojego to koszt okolo 6 tysi z robocizna i czesciami z ASO dlatego postanowilem kupic inny. Cena tego co chce kupic 1500zl juz po negocjacjach , wiem ze wydaje sie niska ale to nie zaden handlarz, poprostu potrzebowal czesci kupil rozbitka wzial co chcial i zostal silnik i teraz chce sie go pozbyc. Gwarancja jest pisemna na rozruch silnika. ---------- Post dopisany at 00:24 ---------- Poprzedni post napisany at 00:15 ---------- iiiii czemu watek zostal przeniesiony do dzialu ktory malo kto czyta ???? ---------- Post dopisany at 16:13 ---------- Poprzedni post napisany at 00:24 ---------- Dzieki za przeniesienie tematu Wyglada na to ze bede musial wyrwac z warsztatu jakiegos mechanika by pomogl w ocenie silnika. Wiem jedno bo dzis zajrzalem kamerka do mojego silnika. Na kazdym tloku mam za***isty nagar, w tamtym tego nie ma a to juz duzo swiadczy.
-
Kratki zderzaka, gril w czarnym polysku...
jutro moje auto idzie do lakiernika wszystkie kratki wraz z ramkami beda malowane na czarny polysk , dokladnie czarny akryl w polysku, tylko logo 0000 pozostanie oryginalne. we wtorek odbieram auto wiec jak jestes ciekaw jak to wyglada daj znac to ci podesle fotki
-
[B6 ALT] 17927 wał rozrządowy wlotu
u mnie tez czasem sie pojawi pozniej sam zniknie a czasem zniknac nie chce i zawsze pojawia sie w czasie jazdy.
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Niestey nie ma rozrusznika. A czy samo krecenie walem , przez klucz moze byc czy to za wolno ???
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Witam, w zwiazku z tym ze moj ALT powoli doprowadza mnie do szewskiej pasji postanowilem zastapic go innym lepszym. Znalazlem w okolicy pana ktory sprowadzil audi na czesci . Audi z 2001r przebieg uwaga 109tys. Tak tez jest wpisane w siazke serwisowa. Dostalem tez vin i mam zamiar potwierdzic to w ASO. Bylem juz na wstepnych ogledzinach, ale co tu duzo gadac jak czlowiek sie nie zna to za bardzo nie wie na co patrzec. Sciagnelismy pokrywe zaworow , czysciutko, walki nie powycierane, napinacz napiety , lancuch wyglada na ok. Posiadam kamere wziernikowa wiec wykrecilismy swiece , tloki bez zadnego nagaru powiedzial bym ze jak nowe. Patrzac na zawory od strony kolektora dolotowego rowniez czysciutko bez nagaru. Podpowiedzcie na co jeszcze mogl bym zwrocic uwage cos przekrecic ?? odkrecic?? a moze nacisnac??? Oczywiscie silnik jest wymontowany i nie ma mozliwosci odpalenia. Czy mozna jakos sprawdzic kompresje tak na sucho ???
-
Kończący się termostat??
Andrzej przepros ASO , masz za***ista fure wiec nie zaluj kasy jak sie okaze ze zamiennik jest do kitu to sam wiesz jak ciezko wymienic ten termostat i stracisz podwujnie.
-
Co sądzicie o żarówkach H7 Osram Cool Blue Intense?
Moze to problem z odblysnikiem ?
-
czujnik
Czemu odrazu wymieniac osuszacz ?? podlaczyc manometry i sprawdzic jakie jest cisnienie po stronie tlocznej a jakie na ssacej. Przy zapchanym osuszaczu sprezarka wlaczyla by sie na chwile, ciesnienie by ostro poszlo w gore i czujnik by wylaczyl . Potem cisnienei by sie wyrownalo i znow to samo. Czy wentylatory sie wlaczaja ???
-
[B6 ALT] 17927 wał rozrządowy wlotu
Z wygladu wyglada na to samo po numerze tez wyskakuje to samo , mozliwe ze liteka oznacza date produkcji. Tylko tak jak pisalem wyzej zeby wymienic calosc musisz rozebrac troche silnika.
-
Temperatura oleju a temperatura cieczy chłodzącej
Temperatura oleju i cieczy powinny byc zblizone. Jak wiadomo silnik jest zbudowany z metali wiec temperatura wplywa na jego rozprezanie . Rozne temperatury cieczy powoduja szybsze zmeczenie materialu. Dlatego montowane sa wymieniki ciepla zwykle przy podstawie filtra oleju. Napewno jest w 1.6 i w 2.0 tez mam.
-
[B6 AVF]Projekt Black S Thunder Line
Wydaje mi sie ze bedzie kiepsko z jakoscia dzwieku . Glowiece w tych kasetach sa kiepskiej jakosci. Lepszy juz bedzie transmiter FM Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. co prawda nie Bluetooth ale jakosc dzwieku calkiem niezla. Wiem bo mam
-
wymiana silnika 2,0 na 1,8 T
Gdzies na forum czytalem o takiej opcji i chyba ktos to zrobil ale pewnosci nie mam . Napewno jest z tym sporo roboty nie tylko silnik , ale pewnie i skrzynia , uklady wydechowy , uklad elektryczny, komputer . Na sama mysl nie wiem czy sie oplaci W kazdym razie jak sie zdecydujesz to daj znac . ---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ---------- wiedzialem ze juz o tym czytalem http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/all-b6-swap-silnika-149501/
-
klima nie dziala-brak czynnika/kompresor nie dziala pomocy!
Od sprzegla pewnie gumki. Lozysko kola pasowego . A uszczelka ciekawe ktora ?? gdzie byla nieszczelnosc????
-
NIe świeci czerwona lampka w prawych tylnych dżwiach
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-czyszczenie-mikrostyku-drzwi-przednich-190569/ http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-zamka-drzwi-tylych-demontaz-tylnej-tapicerki-172473/ Jak juz wymontujesz zamek z drzwi to popraw w nim luty. Ja juz musialem lutowac trzy zamki i to pomoglo, mikrowylaczniki tez wymienialem profilaktycznie bo sa tansze od zatrzaskow ktore napewno popekaja przy demontazu tapicerki. ---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:22 ---------- Jesli nie swieci lampka oraz na fisie nie pokazuje otwartych drzwi to napewno mikrowylacznik i zimne luty w zamku.
-
glut pod korkiem
Dolac oleju i tata niech od czasu do czasu docisnie pedal gazu . Mechanik mial racje . W skrajnych przypadkach ten budyn moze zapchac odme a wtedy olej wyleci bagnetem albo wydmuchnie uszczelke.
-
[B6 ALT] 17927 wał rozrządowy wlotu
Tak wyglada zawor wraz z obudowa. Patrzac od przodu na silnik to znajduje sie on przy samej grodzi . Zeby zdemontowac sam elektrozawor musisz wyciagnac rure dolotowa z przepustnicy i odkrecic dwie srubki torx. ---------- Post dopisany at 18:13 ---------- Poprzedni post napisany at 18:11 ---------- Tak wyglada sam elektrozawor wyciagniety z obudowy ---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:13 ---------- Obudowy nie zdemontujesz bo polaczona jest z wariatorem. Musial bys sciagnac pokrywe zaworow , walek ssacy itd. Od czola elektrozaworu znajduje sie sruba torx pod ktora jest sprezyna i tloczek. Za pomoca sruby reguluje sie ten tloczek. Jest to jednak ustawiane fabrycznie i sam nic tu nie wyregulujesz. Problem dotyczy tego ze tloczek ten wyciera sie i dochodzi do przeciekow oleju pod cisnieniem przez co wariator przestawia walek ssacy i mamy blad polezenia walka ssacego. Opcja numer dwa to z elektrozaworu wychodzi trzpien ktory popycha tloczek , przyciecie sie tego trzpienia powoduje zle ustawienie tloczka co za tym idzie wariatora i walka ssacego. Niestety nie da sie kupic samego elektrozaworu , w ASO wystepuje tylko z obudowa za ok 1000zl. Ja mam uszkodzony wariator ( tyrkotanie przy rozruchu zimnego silnika) swego czasu rozbieralem wielokrotnie ten elektrozawor w drobny mak. Efekt byl taki ze wyskakiwal mi blad polozenia walka. Wiec ponownie rozbieralem i regulowalem ta sruba tloczek. Po paru dniach i wielu regulacjach blad przestal sie pojawiac. Spokoj byl na okolo 4 miesiace i teraz znow sie pojawil. Czekam na cieplejsze dni i moze znow sie pobawie. W glowie tez mam zakup innego silnika ze wzgledu na spalanie oleju, uszkodzony wariator, zawor oleju i kto wie czy nie napinacz oraz lancuszek rozrzadu. Po kalulacjach bardziej oplacalna jest wymiana silnika:)
-
wymiana silnika 2,0 na 1,8 T
Mam podobne odczucia , jednak na taka zmiane bym sie nie zdecydowal. Ciagle mysle o remoncie. ---------- Post dopisany at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:06 ---------- A swoj silnik chcesz sprzedac ??? rozumiem ze problem stanowi tylko olej ??
-
wymiana silnika 2,0 na 1,8 T
Jest az tak zle z tym olejem ? moze lepiej zrobic remoncik silnika ? Kupujac 1.8T tez nigdy ie wiadomo na co sie trafi.
-
klima nie dziala-brak czynnika/kompresor nie dziala pomocy!
Kompresor bez czynnika nie ruszy bo natyczmiast by sie zatarl a tego napewno nie chcesz. Kompresor w twoim aucie sterowany jest zaworem hydraulicznym wiec tak naprawde pracuje caly czas , tylko zmienia sie odchylenie plytki a co za tym idzie skok tloka. U ciebie teraz jest w pozycji zero czyli tloki nie pracuja. Kimatronik jesli jest ujemna temperatura to nie zmienia tej pozycji bo nie ma potrzeby. Jak chcesz sie dowiedziec wiecej to poczytaj. Zasada działania sprężarek klimatyzacji sterowanych elektrozaworem | Auto klimatyzacja samochodowa