Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. mi slabo zbieraly i okazalo sie ze troche podkorodowaly i sie utlenily ramiona , wiec kupilem od b7 z piorami areo cena 100zl kpl. Dwie pieczenie na jednym ogniu.
  2. Swietna fotorelacja . Jak patrze na te zdjecia silnika po naprawie to ciagle wydaje mi sie ze kupiles i wstawiles nowy jeszcze raz szacun dla mechanika.
  3. jesli nie bylo by czynnika w ukladzie to faktycznie nie zalaczy by sie rowniez wentylator.
  4. moze to pomoze. Sprawdz cewke zaworu oraz cisnienie czynnika w ukladzie. Zasada działania sprężarek klimatyzacji sterowanych elektrozaworem | Auto klimatyzacja samochodowa
  5. Takiej za 5 zl to nie polecam, ale kolega sasza ma racje , nie musi to byc wypas . Najwazniejsze by szybko sie rozgrzewala i topila cyne. Jesli chodzi o cyne polecam Cynela.
  6. kolego i tak nie jestes w stanie zobaczyc czy sie zalacza bo nie masz sprzegla elektrycznego wiec u ciebie kolo pasowe kreci sie razem ze sprzeglem. Po zalaczeniu klimy zawor hydrauliczny zmienia pozycje tarczy z tlokami i te zaczynaja sprezac czynnik. Mozesz jedynie zlapac za aluminiowe rurki ktore wychodza ze sprezarki , jesli beda roznej temperatury to znaczy ze sprezarka spreza.
  7. ja uzywam Solomona SL-30 , plynna regulacja temperatury, naprawde niezawodna. Posiadam tez stacje wellera gdzie w zaleznosci od lutowanego przedmiotu nalezy zmienic grot. Rowniez polecam. A jak bys chcial cos kupic to moge zalatwic i zapraszam na PW.
  8. Sonde za katalizatorem mozesz tez wylaczyc programowo. (o ile masz walnietego lub wycietego kata)
  9. Przyuczenie vinu dla modulu kierownicy zaczerpniete z watku http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/ Podłączamy vag-coma i wchodzimy do 16-Steering Wheel, zobaczymy następujące błędy : 01794 - Control Module: Incorrect Chassis (VIN) Number W przypadku 01794 należy przeprowadzić procedurę przyuczenia nowego Vin. Prawdopodobnie pojawią się dodatkowo inne błędy, na przykład o zakodowanym tempomacie (możemy nie mieć, my wczoraj nie montowaliśmy). Remedium na to jest oczywiście poprawne zakodowanie modułu pod nasze auto (16-Steering Wheel -> Recode): Mój Recode to 00042 oczywiscie gdy wczesniej włozyliśmy manetke od tempomatu, wpisujemy to w pierwszą kratke która bedzie i robimy DO IT Wszystko brałem Category:Fault Codes - Ross-Tech Wiki * 0?xxx: Kierownica o 0 = standardowa (bez multifunkcji) o 1 = kierownica trójramienna (sportowa) o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem * 0x?xx: Opcje 0 = Manualna przekładnia o +1 = Tiptronic * 0xx?x: Opcje komputera pokładowego i tempomatu o 0 = komputer pokładowy i tempomat nie zainstalowane o 1 = komputer pokładowy zainstalowany o 2 = tempomat zainstalowany o 4 = komputer pokładowy i tempomat zainstalowane * 0xxx?: tylna wycieraczka (zależne od rodzaju nadwozia) o 1 = tylna wycieraczka nie zainstalowana (Sedan/Cabriolet) o 2 = tylna wycieraczka zainstalowana (Avant) Dodatkow przyuczenie VINu : W grupie 16-Steering Wheel wchodzimy w adaptację, wybieramy kanał 81, wpisujemy 00111 i zachowujemy.
  10. Ja mam ten sterownik ale wtryski hany i jestem bardzo zadowolony. Pierwsza kalibracja tuz po zalozeniu nastepna po 200km i od tamej pory nic. Instalacje mam dwa miesiace, wszystko co sie dalo kazalem tak montowac by bylo jak najmniej widoczne. I teraz tak naprawde nie wiem kiedy auto jedzie na gazie kiedy na benzynie.
  11. Ja dwa miesiace temu zakladalem instalacje do silnika ALT koszt 2300zl Wtryski hana (nie szyna indywidualny na kazdy cylinder) , sterownik Nevo. Spalanie ok 10l lpg. Po zalozeniu okazalo sie ze temperature przaelaczania z benzyny na gaz trzeba ustawic na 45 stopni , przy nizszych przelaczenie bylo odczowalne. Teraz nawet nie wiem kiedy i na czym jade . Moj oczywiscie tez pobiera olej jakies 250ml na 1000km.
  12. benyA4 odpowiedział(a) na JANKO23 temat w Audi A4 B6/B7
    kur... sory janko23 faktycznie pokrecilem , pewnie z radosci przed wolnym weekendem
  13. benyA4 odpowiedział(a) na JANKO23 temat w Audi A4 B6/B7
    Modul komfortu masz pod, za bezpiecznikami. Zeby sie do niego dostac musisz sciagnac oslone nad pedalami. Najpierw podlacz vaga i sprawdz czy nie ma bledow w module.
  14. da sie ale musisz zalozyc manetke do pelnego fisa i ja zakodowac inaczej sie nie da. Naprawde polecam pelen fis i tempomat , moze czytajac instrukcje strasznie to wyglada,ale robiac wszystko spokojnie krok po kroku napewno ci sie uda.
  15. przy nieoryginalnym radiu niestety nie , informacje te ida po szynie can, a nieoryginalne radia z tego co wiem jej nie posiadaja. ---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:42 ---------- jak juz bedziesz robil fis to polecam za jednym razem zrobic tempomat.
  16. o kur..... no to faktycznie kaszanka, teraz tylko nowa sprezarka i plukanie ukladu. Oczywiscie filtr osuszacz rowniez do wymiany.
  17. W starszych rocznikach linia k i l w nowszych szyna can.
  18. Zlapza smiglo dodatkowego wentylatora i poruszaj czy nie ma luzow , przekrec zobacz czy nie piszczy a jak potrafisz podlacz na krotko i sprawdz.
  19. koledzy niechce byc nie uprzejmy ale temat katalizatorow jest tutaj , niestety nic nie pomaga, emulatory, pasywne aktywne nic nic nic http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/alt-wymiana-katalizatora-245446/index5.html dlatego ja chce wylaczyc ta diode ma ktos opis tych pinow w liczniku. ---------- Post dopisany at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:54 ---------- uwywany katalizator to kupno kota w worku , nie da sie sprawdzic przy zakupie.
  20. kolego sondy za katalizatorem w silnikach wolnossacych nie da sie wylaczyc programowo.
  21. plukanie ukladu , procedura dosc droga i niestety nikt nie daje na nia gwarancji a jeden opilek moze rozwalic sprezarke. Napisz cos wiecej o tej sprezarce , skad teoria o zacieraniu ??? Moze sprzeglo sie uszkodzilo ??
  22. to moze zasponsoruj mi katalizator za 4 tysie i pozbede sie bledu Jesli kontrolka pali sie ciagle to nawet gdy pojawia sie nowe bledy to nie znacznie mrugac czy niewiem co , poprostu dalej bedzie sie swiecic. A ja nie chce by sie swiecila. Z drugiej strony niechce sie jej pozbywac calkowicie. Wiec jesli masz rozpiske tych pinow to podeslij, a jesli nie to dziekuje za rozmowe.
  23. Denso SEU12C. A po czym stwierdzasz ze ci sie zaciera?? uwazaj bo jak opilki dostana sie do ukladu do kolejne sprezarki zatrzesz jeszcze szybciej.
  24. Tak mi sie wydaje, znalazlem ta instrukcje przypadkiem , bo wlasnie rezam swoje zegary i czytajac pomyslalem o twoim watku. Wiec moze to byc rozwiazaniem twojego problemu. Mysle ze nie musi byc zero tylko musisz znac jaka warosc jest w zbiorniku i tak zmieniac rezystancje by dopasowac wskazanie licznika do wartosci w zbiorniku.
  25. nie chodzi o to by calkowicie wyeliminowac pokazywanie bledow a o to by dioda nie swiecila sie ciagle. Dlatego chce zastosowac uklad ktory wylaczy ja po pewnym czasie . Dioda check engine pelni dosc wazna funkcje i chce by pelnila ja nadal.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.