Treść opublikowana przez benyA4
-
szarpnięcia podczas jazdy
To pewnie nie swiece a cewka pada. Podmien cewki i sprawdz bledy. Co do cewek a ALT to jest akcja serwisowa i wymieniaja je za darmo o ile masz te z kiepskiej seri. Zadzwon do najblizszego ASO podaj im swoj VIN a oni ci powiedza czy zaliczasz sie do grupy szczesliwcow
-
Wasze przebiegi benzynowców
A4 B6 2002 2.0 ALT 197tys.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Wyglada na to ze nie zakodowales samej manetki. Ja tak mialem bo z pospiechu nie wcisnalem save .
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Koledzy czy ktos z kujawsko-pomorskiego pomogl by w zaprogramowaniu tempomatu. Z fisem sobie poradzilem ale tempomat troche mnie przeraza byl bym wdzieczny za odpowiedzi na PW (nie warto zasmiecac i tak juz rozbudowanego watku)
-
[B6 ALT] 17927 wał rozrządowy wlotu
Odswiezam temat , po podlaczeniu waga ukazal mi sie blad 17927 Camshaft adjustment bank1: Malfunction P1519-008-Implausible signal-Intermittent readiness:0000-0000 , dodam ze blad nie gasnie, jednak silnik pracuje normalnie . Czytajac rozne watki doszedlem do trzech wnioskow jednak ktory jest wlasciwy nie wiem: 1- uszkodzony czujnik polozenia walu 2- uszkodzony czujnik polozenia walka ssacego 3- problem z elektrozaworem sterujacym wariatorem Dodam ze wariator mam uszkodzony ale tyrkocze ok 2s. Blad jednak pojawia sie w czasie jazdy a nie po odpaleniu zimnego silnika.
-
A4 Avant 1.8T Quattro 163KM - Instalacja LPG
w Toruniu podobny zestaw ok 2400zl z profesjonalnym montazem.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
A jakies kanaly olejowe tez czysciles czy tylko smoka i miske. Wygladalo by na to ze z braku cisnienia poczatkowego ci tyrkotalo. A mierzyles cisnienie oleju przed robota i po ???
-
Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania.
ja mam silnik 2.0 20V ALT i tam jest wariator sterowany elektrozaworem oleju, a nie napinaczem lancuszka.
-
Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania.
Mi wydaje sie ze zaden napinacz nie steruje zmiennymi fazami. Napinacz jest po to by napiac lancuszek miedzy walkiem ssacym a wydechowym i nic pozatym. Urzadzenie ktore zmienia fazy to wariator. Najprosciej mozna wyjascic to tak ze na walku ssacym masz zebatke zewnetrzna, na tej zebatce jest kolejna wewnetrzna ktora to jest polaczona lancuszkiem z walkiem wydechowym . Zebatki te miedzy saba maja duzy luz . Sterowanie odbywa sie na zasadzie wtloczenia oleju miedzy te zebatki, za co odpowiada elektrozawor oleju . W zaleznosci z ktorej strony zebow zostanie wtloczony olej i w jakiej ilosci tak ustawia sie walek ssacy. Zmienne fazy rozrzadu dzialaja nonstop nie tylko przy uruchamianiu silnika. Dlatego masz czujnik polozenia walka ssacego, ktory w razie awari wariatora poinformuje cie o tym. Tu masz obrazowo pokazane jak to wyglada Zobacz temat - Zrobi diesla na bazie tych gratw
-
Wymiana czujnika poziomu płynu spryskiwacza.
ja w b6 wymienialem go wyciagajac reflektor, poszlo bezproblemowo i mniej rozbierania.
-
Pęknięta rurka płynu do spryskiwacza tylnej szyby
najlepiej kupic opaske termokurczliwa z klejem wewnatrz wtedy jak zacisnie to na amen.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B6 1.8T
gumowe raczej nie ale metalowa miedzy kolektor wydechowy a katalizator by sie przydala no i miedzy katalizator a reszte ukladu.
-
Wieje pod kierownicą
Odkrecenie obudowy kompa jest dosc ciezke. Trzy srubki znajduja sie z przodu , jedna jest po lewej stronie tez dobrze widoczna . Najgorsza jest ta po prawej bo prawie jej nie widac. Najlepiej bylo by sciagnac wycieraczki i cale podszybie. Ale ze sciagnieciem wycieraczek czesto jest problem , jak sie nie ma sciagacza. Ja zrobilem to inaczej , z boku odejrzalem gdzie dokladnie jest ta srubka i z gory tuz obok osi wycieraczki przewiercilem maly otworek tak zeby wcisnac srubokret torxa. Tym sposobem odkrecilem wszystkie srubki i nie polamalem obudowy.
-
Wieje pod kierownicą
Zobacz obudowe komputera na podszybiu, jak ja sciagniesz to widac cale wnetrze (bezpieczniki i przekazniki z podkierownicy) bo jest tam kanal dla przewodow. Jesli ona bedzie popekana to mozliwe ze wlasnie tamtedy wieje. Jest to dodatkowo niebezpieczne bo moze ci sie wlac woda i to prosto na przekazniki. ---------- Post dopisany at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ---------- W grodzi sa tez zaslepki , bo audi robila uniwersalne do aut z kierownica po prawej jak i po lewej stronie. Moze nie masz ktorejs zaslepki . Latareczka w reke , na silnik i ogladac grodź.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
ja niestety mam kabelek na RS a zeby zgrac pamiec ECU musisz miec kabelek na USB. Oczywiscie jak bedzie potrzeba to zakupie ten na USB bo to grosze, ale poczekam jeszcze do momentu przetestowania modyfikowanego programu.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Fajna sprawa ale mi brakuje do tego odwagi , zwlaszcza ze nie mam zapasowego ECU
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
ja tez bardzo chetnie pozbede sie drugiej sondy. Mozna by zorganizowac spotkanko.
-
Pytanie o wskazania/funkcję FIS'u.
poszukaj watku dotyczacego montazu manetki w celu rozbudowy komputera do pelnego FIS. Ja ostatnio to robilem i tam w programowaniu trzeba bylo wybrac co ma byc wyswietlane przez komputer. Byla opcja "1" "2" lub "1i2" moze masz zaprogramowana tylko 1 i dlatego nie mozesz przelaczyc. ---------- Post dopisany at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany at 17:42 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-przelacznika-wycieraczek-odblokowanie-pelnego-fis-16394/
-
Mapy wtrysku , jak czesto kalibrowac.
widze ze troche zeszlismy z tematu. Wracajac do map wtrysku , nie bede nic robil chyba ze wyczuje ze cos jest nie tak. Zaufam mojemu gazownikowi i kwestie regulacji pozostawie mu. Co do bledu kata to nie ma ratunku, zadne emulatory elektroniczne czy tuleje nie pomoga. Ostatnio gadalem z inz. ktory opracowywal program do tych elektronicznych emulatorow dostepnych na allegro. Twierdzi ze juz dwa miesiace testuja emulator ktory mial by zastosowanie w naszych audi. Niestety jak powiedzial emulator wymaga jeszcze dopracowania. Najlepiej bylo by wylaczyc sonde w ECU ale na tym trzeba sie znac a nie znalazlem firmy ktora by oferowala taka usluge.
-
Mapy wtrysku , jak czesto kalibrowac.
Witam od niedawna posiadam instalacje gazowa . Sterownik KME Nevo , reduktor KME, wtryski Hana. Wszystko chodzi elegancko , spalanie na poziomie 10l , auto nie jest zamulone. Po zalozeniu instalacje parokrotnie jezdzilem do gazownika na kalibracje (nie dzialo sie nic zlego poprostu gazownik powiedzial ze wszystko musi sie "ulozyc" i wtedy dopasuje mape) . Jezdzilismy wiec na benzynie mapy sie zgrywaly a pozniej ustawial wszystko na gazie. Jak czesto powinienem robic ta kalibracje? (czytalem ze mapa bazu potrafi sie "rozjechac") I jaki interfejs polecacie do tej procedury ??
-
Zamykanie auta z pracujacym silnikiem.
przepisy przepisami ale jest zima , ja nie mam podgrzewanych foteli a fajnie by bylo wsiadac do cieplego samochodu. Wczesniej mialem VW bore i tam poprostu dolozylem dodatkowa centralke ktora symulowala wcisniecie guzika blokady drzwi , jak i odblokowanie. W audi myslalem ze wystarczy podpiac vaga i cos w module komfortu wylaczyc. Pozostaje zamykanie mechaniczne albo dolozenie centralki
-
Zamykanie auta z pracujacym silnikiem.
Witam , mam pytanko. Codziennie rano jadac do pracy zatrzymuje sie w osiedlowym sklepie . Sklep jest niedaleko wiec silnik sie nienagrzeje nie chcial bym go wylaczac by sie rozgrzal i nagrzal w kabinie niechce jednak tez pozostawiac otwartego auta. Wzialem wiec zapasowy kluczyk z mysla ze uda mi sie nim zamknac auto z pracujacym silnikiem niestety nic z tego . Czy mozna cos zrobic by udalo sie kluczykiem zamknac auto z pracujacym silnikiem? Dodam ze chodzi mi o zamkniecie za pomoca oryginalnego pilota a nie mechanicznie.
-
[B6 ALT] Jaka instalacja?
jestem juz mo montazu instalacji, Komputer sterujacy KME- NEvo, Reduktor KME, Wtryskiwacze Hana , oczywiscie indywidualne na kazdy cylinder. Gazownik komputer umiescil obok akumulatora, reduktor schowal obok zbiorniczka do wspomagania( tak ze chowa sie pod oslone) Wtryskiwacze tez udalo sie schowac pod oslone silnika. Wlew umieszczony obok wlewu paliwa . Jesli chodzi o jakosc wykonania uwazam ze perfekcyjna . Co do pracy silnika przejechalem dopiero 300km, narazie bezproblemowo. Mam podjechac jeszcze na kontrole jak zrobie ok 500km. Jesli bedzie chodzic tak jak wyglada to bede bardzo zadowolony. Jesli ktos jest z okolic Torunia to moge polecic dobrego gazownika.
-
Świeci się kontrolka silnika
tylko ze w innych markach jakos sobie z nim poradzili a w naszych audi niestety jest z tym problem.
-
Świeci się kontrolka silnika
mi jak uszkodzila sie przeplywka to tez ESP nie dzialalo, podobno jakos to jest powiazane. A zeby sciagnac miske trzeba opóscic sanki.