Treść opublikowana przez fragless1
-
Zatarty AFN
Jeszcze glowica siedzi. Póki co czekam, aż mi zmienią silnik. Dzis mieli składać, a jutro test "nowego" silnika, plukanka, zmiana oleju itp. i mam nadzieję, że jutro do odbioru auto będzie, a po niedzieli czapka w górę i oględziny starego silnika. Fotkę cyknę, jak już rozbabrany będzie.
-
Zatarty AFN
Coś tłukło w świecę, bo zmasakrowana jest. Tłok jej nie sięgnie, chyba, że wyrwie się i poleci w górę. Jedną z rzeczy, jakie mogły ją obijać, to własnie zawór, o czym zresztą na samym początku koledzy napisali.
-
Zatarty AFN
I juz sie trochę wyjaśnia. Po wykręceniu świec okazało się ze na 3 cylindrze świeca zmordowana. Stąd wysoce prawdopodobne, że zawór się urwał i załatwił silnik.
-
Zatarty AFN
To się pomyśli, bo muszę poczekać jeszcze, ile wyniesie mnie przyjemność silnikowa.
-
Zatarty AFN
A jak jest z przeszczepem? Trzeba jezcze cos poza samą turbiną i wężem wymienić?
-
Zatarty AFN
Auta nie pałowałem. Czasem, jak się z rana spieszyłem, to wskoczył na 3000 tys., ale bez przesady, nie było to jakieś nagminne. Może i to zabiło motorek, nie wiem. Już teraz wiem, że silniki te są super, ale bardzo wrażliwe, wiec trzeba dbać i chuchać, żeby posłużył długo. W poniedziałek albo wtorek zacznie się przeszczep serca, potem zgodnie z sugestiami zaleję x-cessa i będę dbał o niuńkę, żeby chodziła pięknie. A jeszcze jedno pytanko. Gdzie regenerować turbo? W zasadzie najlepiej, żeby oddać swoją, a wziąć zregenerowaną. W necie w ch... Ofert, ale może macie coś godnego polecenia?
-
Zatarty AFN
Po co ma lać jeszcze raz taki olej jak dawał przez cały czas??? Czytacie czasem cały wątek czy tylko ostatnie 2 posty??? Kolega jak bedzie mu zależało to poczyta i bedzie wiedział co ma lać.... Zobacz czyj był drugi post w tym wątku, a uzyskasz odpowiedź. Mam wrażenie, że Ty przyjacielu przeczytałeś ostatnie 3 posty i nic więcej. Czy nalejesz mu syntetyk czy półsyntetyk nie ma różnicy i tak nie wiesz jak był ten silnik wcześniej użytkowany, możesz go zalać 5W, a i tak może się coś posypać bo nie wiesz jak go traktował poprzedni właściciel. Tak w ogóle to masz cały silnik z osprzętem czy bez? Mam goły słupek. Osprzęt będzie przekładany z mojego. Co do oleju, to na pierwszy raz zaleję go Motulem 10W40, a po pojeżdżeniu trochę zmienię mu na x-cess 5W40. To chyba dobre rozwiązanie?
-
Zatarty AFN
Generalnie jak nie uwalily sie wtryski, to reszta powinna być ok. Silnik to też afn z a4, wiec wszystko powinno pasować. Z Full syntetykiem sie noszę, ale obawiam się, że się rozszczelni. Czytałem na forum, że nie powinno sie nic stać, ale obawa pozostaje. Znając życie, to w nowym motorze jest półsyntetyk i nie do końca wiem, czy trzeba zrobić płukankę przed przejściem na Full?
-
Zatarty AFN
Generalnie dbałem o niego, ale może czasem mu wdepnąłem, jak się z rana spieszyłem. Dobrze, że udało mi się na miejscu znaleźć drugiego AFNa. Od poniedziałku przekładka. Ile może potrwać przełożenie silnika z osprzętem?
-
Zatarty AFN
Koszta nie są tragiczne. Silnik-1000zł. Robota jeszcze nie wiem ile, ale pewnie ok. 800zł wyjdzie plus uszczelki, pasek rozrządu i inne duperele. Tragedii nie ma.
-
Zatarty AFN
Na razie auto czeka na nowe serducho. Już kupione, tylko zamontować trzeba. Jak stary silnik będzie zrzucony, to i oględziny będą. Zastanawiam się tylko, jak to możliwe, że zdechł silnik, który w opinii forumowiczów jest nie do zajechania.
-
Zatarty AFN
Rozrząd wymieniany był w zeszłym roku. Rolki INA i pasek BOSCH. O jakim zaworze piszecie?
-
Zatarty AFN
Witam, Potrzebuje porady. Wczoraj w drodze do pracy miałem niemiłą sytuację. Otóż w trakcie jazdy zgasł mi silnik i odmówił ponownego odpalenia. Po długiej walce i holowaniu go do mechanika okazało sie, że silnik jest zablokowany. Posiadam to auto od 1,5roku. Zrobiłem w nim pompę i tyle, bo więcej roboty nie wymagał. Olej i filtry wymieniane na czas. Olej to Motul 10W40, filtr oleju Knecht. Żadnych znaków w silniku nie było. Przebieg oficjalny to 320000km, ale przy roku 1997, to niemożliwe. Moje pytanie jest, skąd taka usterka? Oleju nie ubywało, nie zagotował się, po zdarzeniu pasek cały. Co mogło się stać i dlaczego?
-
Używany laptop do 600zl
Pancerny to Dell. Ja mam d630 i bardzo sobie chwale. Nie bierz nic z grafika nVidia/ati bo wadliwe mikroukłady montowane były, wiec mozesz mieć lipe. Do filmów d630 Ci wystarczy. Tylko ekran ma nieco mniejszy. Za 600 zł kupisz w dobrym stanie.
-
Zbiorniczek wyrównawczy, spadek poziomu cieczy chłodzącej
To jest normalne. Tym króćcem leje się płyn, jak są przedmuchy albo uszkodzony korek lub oring korka. Sprawdź po dłuższej jeździe, czy z tego króćca sączy się płyn (czy jest mokro) ? To mogą być małe ilości, ale mogą świadczyć o uciskaniu płynu przez korek/oring i wtedy do wymiany korek, oring lub zbiorniczek, w zależności od tego, co uszkodzone. W najgorszym wypadku masz przedmuchy i wywala od ciśnieniem płyn, a to juz może być uszczelka.
-
Problem z audi a4 1999r 1.9tdi 110km
Korek ma taki zaworek, który ma za zadanie trzymać odpowiednie ciśnienie w układzie. Jeśli wartość ciśnienia przekroczy wartość progową wytrzymałości zaworka w korku, to płyn wywala na zewnątrz i to może być powodem napełniania się butelki. Innym powodem może być uszkodzony korek lub sam oring korka. Jeszcze inna sprawa to zbiorniczek, który też może juz mieć wyrobiony pierścień metalowy i puszcza płyn. Jak nie ubywa i nie przybywa oleju, i płynu, to raczej ok, tylko jak sprawdzić czy właściciel mówi prawdę?
-
Listwa wtryskowa matrix mj zamiana na taurus
O ile dobrze pamiętam, to jest wszystko p&p. Taurus to zamiennik tańszy dla matrixa i pegasa. O ile matrixa znajdziesz jeszcze, to pegasa już nie robia.
-
podświetlenie licznika
No widzisz, a pisałem Ci o takiej sytuacji u mnie.
-
Wycieraczki szaleją
Od wycieraczek jest przekaźnik 229. Jesli po wymianie przekaźnika i manetki dalej swiruja, to obstawialbym wiązkę. Najłatwiej zerknąć na kostkę przy silniczku, a jak tak wszystko ok, to sprawdzanie kabli, czy nie przetarte gdzieś.
-
AFN Uszkodzony czujnik poziomu oleju?
Generalnie przyczyną tych błędów może być uszkodzenie przewodów lub uszkodzenie sterowników. Remapowanie sterownika może powodować błąd, ale po jakim czasie, to nie mam pojęcia. A możliwe jest też, że z tymi błędami jeździłeś już jakiś czas, ale nie wiedziałeś o nich. Póki co, zmień czujnik i wtedy zobaczysz co będzie, bo możliwe, że to wszystko jego wina. A my tu zagwozdkę mamy nie z tej ziemi.
-
AFN Uszkodzony czujnik poziomu oleju?
Raczej nie, bo wyświetlacz jest klejony, a nie lutowany. A chip robiles przez remapowanie sterownika? Od tego właśnie może wyskakiwać jeden błąd. Tak bynajmniej wskazują w instrukcji w ross-Tech. Jesli nie kable, to juz nie mam pomysłu.
-
podświetlenie licznika
U mnie było podobnie. Zmieniłem żarówki i dalej ciemność była. Zostawiłem tak. I po jakimś czasie zaczęła świecić. Sama z siebie. Nie wiem o co chodziło.
-
AFN Uszkodzony czujnik poziomu oleju?
Jak Co się alladyn zapala, to na bank czujnik padł. Z czujnikami jest tak, że raz łapią, a innym razem nie. Po jakimś czasie padają całkowicie. Ja bym na Twoim miejscu spróbował jeszcze sprawdzić wiązkę miernikiem na ciągłość. Nie trzeba pruc całej. Jeszcze ewentualnie może być jakiś bezpiecznik spalony, ale w skrzynce z ECU. Chyba, ze chip uszkodził kości ECU. Więcej pomysłów nie mam.
-
AFN Uszkodzony czujnik poziomu oleju?
Jeśli chodzi o Twoje dwa pierwotne błędy (opisane w 1 poście), to dotyczą one komunikacji licznika ze sterownikiem silnika. Błąd 01314 to błąd związany ze sterownikiem silnika. Albo kable padły i trzeba je sprawdzić, albo padła pamięć w sterowniku silnika albo zakładałeś chipa na silnik i wtedy mógł się uszkodzić sterownik albo się nie uszkodził, ale chip tak wpływa na działanie sterownika i jego komunikację z licznikiem. Błąd 01317 to błąd związany z licznikiem. Tu znowu uszkodzone kable albo padnięty licznik. Jeśli zmieniłeś kodowanie w kanale 60 na 1, to pokazałeś licznikowi, że ze sterownika silnika idzie sygnał po can, a sam licznik już tego sygnału nie przyjmuje. Jeśli już zmieniasz 60, to na 0, a jak inaczej, to lepiej zostawić 1025, bo wtedy masz ustawiony licznik i sterownik silnika na can. Błąd 18062 - występuje przy okazji innych błędów, np. uszkodzenia czujnika poziomu oleju, uszkodzonego czujnika temp. płynu chłodzącego itd. Jak usuniesz usterkę z czujnikiem nie poowinien się pojawić. Musisz jeszcze sprawdzić kodowanie samego licznika (Soft Coding) - wg. mnie powinno być u Ciebie 00140 lub 02140. Błąd 01311 związany jest z nawigacją i mnoże wynikać z tego, że masz w kodowaniu dodaną extra opcję nawigacji lub masz w adaptacji dodaną nawigację. Co do spalania, to musisz pojeździć i wtedy sprawdzić, bo na postoju wartość wyjściową pokazuje zawsze średnie spalanie, jakie obliczył, a po resecie u mnie zaczynał od 59l/100, ale po przejechaniu kilku metrów zmieniało się wszystko na ok. Trudno mi tak zdalnie coś napisać, bo nie widzę wszystkiego, ale generalnie trzeba się pobawić, żeby wszystko dobrze ustawić i pozbyć się błędów. Najlepiej zacząć od czujnika. Potem skasować błędy, i zmieniać kodowanie i adaptację. Po każdej zmianie sprawdzać błędy. Jak się nie pojawią, to k. Jak się pojawią, to trzeba dalej kombinować.
-
AFN Uszkodzony czujnik poziomu oleju?
Błąd zawsze zapisze, zeby użytkownik miał info, ze coś było lub jest nie tak. Czujnik wymień, bo padnięty jest. Tylko kup oryginał - używka, bo nowka pewnie droga jest. Co do kodowań to: Kanał 60 - ustawione, ze masz sterownik silnika i licznika po komunikacji can. Kanał 61 - licznik komunikuje się po can z modułem komfortu Kanał 62 - dziwne kodowanie, bo max. Można wpisać 15, wiec coś jest nie tak. Jesli przyjmuje to kodowanie, to oznacza, ze w poprzednim aucie było radio Symphony, telefon, nawigacja i telematik (cokolwiek to jest). Ja bym na kanale 60 ustawił nowa wartość na 0 i wtedy zniknie Ci błąd z komunikacja can licznik-sterownik silnika. Jesli masz pewność, ze jakieś elementy w aucie komunikują się po can, to kanał 61 zostaw, chociaż nie wydaje mi się, zebys miał moduł komfortu z komunikacja can. W vagu próbowałeś łączyć się z modułem komfortu? Jesli się nie połączył, to go nie masz. Wtedy ustawiasz nowa wartość na 0. Jesli masz radio Symphony i info z niego na fisie, to w kanale 62 robisz kodowanie na 1, jeśli masz telefon i radio, J.w. to robisz nową wartość na 3, jeśli masz nawigacje i ww. to wartość 7, a jeśli masz do tego wszystkiego jeszcze ten telematik, to wtedy 15. Jesli nie masz nic, to wartość na 0. O Po zmianie wartości robisz testy licznika i sprawdzasz błędy. Jak wszystko ok, to masz licznik ustawiony pod swoje auto. Jak nie, to sprawdzasz co to za błąd i ewentualnie poprwiasz kodowanie.