Treść opublikowana przez czeslaw555
-
[B5 AFN] Gdzie polecacie napełnienie klimatyzacji w Gdańsku ? Dziwne dźwięki.
Witam, mam pytanie jak w tytule i dodatkowe co to może być jak włączę klimę to słyszę jakiś taki dziwny dźwięk jakby coś dzwoniło lub była np lekko luźna podkładka pod jaką śrubą. Dźwięk dochodzi z okolic kompresora klimy i tylko gdy go włączę ,na VAGu nie ma żadnych błędów a klima chłodzi choć muszę ją nabić tak jak co roku się to robi.
-
[ALL] Jak powinno się jeździć z włączoną klimatyzacją ?
Obieg wewnętrzny włączasz generalnie tylko jak jest jakiś smrodek na zewnątrz,a w pozostałych przypadkach włączony obieg zewn. co do temp jaką sobie ustawisz to już towja sprawa,choć zasada jest taka żeby różnica temp.wewnątrz auta a zewnętrzną nie przekraczała ok 5 stopni C.Znaczenie takiej różnicy temp. jest istotne żeby nie zachorować np na gardło lub się nie przeziębić różnicę ustawiasz (ja tak robię)wtedy gdy wiesz kiedy bedziesz wysiadał z auta, mam zamontowany dodatkowy termometr wewnątrz auta i w lecie reguluje klimą tak żeby mieć w kabinie ok 19-22 stopni,(tak lubię)bez wzgledu jaka jest temp zewn.nawet gdy jest np.+30 stopni C ,dopiero kiedy zbliżam sie od celu podróży ustawiam klimę tak żeby różnica była własnie tak jak opisałem ok. 5 stopni C.Praktykuję tak już od lat ,natomiast mój kolega jak kupił auto z klimatronikiem "mroził"się na maksa i po przyjezdziej z Holandii ,praktycznie stracił głos na 2 tygodnie.Teraz stosuje klimę tak jak opisałem.
-
[B5 AFN] Automat - dziwne drgania silnika - co to może być ?
no własnie żę nic sie nie dzieje ,po za tym objawem co opisuje wszystko jest OK ,odpala b.ładnie ,nie dymi ,pracuje równo .Drgania pojawiają się dopiero tak jak to opisuję wyżej.Ni wiem co do tego ma temp.otoczenia .Dzisiaj mam byc b.ciepło zobaczę jak będzie dzisiaj.
-
[B5 AFN] Automat - dziwne drgania silnika - co to może być ?
Mam problem mam A4 1,9TDI ale w automacie , drży mi kasta ale gdy mam załaczyny bieg np."D" lub "R" i tylko gdy stoję np. na światłach ,różnica drgań między "D" a "P" lub "N" jest dosyć duża, drży najbardziej przy ustwieniach do jazdy "R" lub "D"(1,2,3 też) , wymieniłem poduchy i trochę się zmniejszyły drgania , na VAG-u żadnych błędów wszystko OK ,chciałem sprawdzić jeszcze raz poduchy ale od paru dni zrobiło się znacznie cieplej w ciągu dnia i zauważyłem nowe objawy .Gdy temp. na dworze jest ok 13 stopni ,różnicy w drganiach praktycznie nie ma czy to "D"N"P" tzn. obojętnie co włączę praktycznie b.mało drży,natomiast gdy jadę wieczorem i temp. zewn.jest np.5 stopni i niżej to wracją drgania i różnica jest zancząco spora. Gdzie szukać? co to może być macie jakieś sugestie ?Czytałem posty ale nie trafiłem na podobny przypadek ,jak i w swoim dość długim doświadczeniu kierowcy czegoś takiego nie miałem, ale z automatem mam pierwszy raz do czynienia . * prefix sklada sie z oznaczenia nadwozia oraz kodu silnika, (prefix poprawiony) [Musashi]
-
[B5 AFN] Trzęsie silnikiem
na postoju ,np na światłach
-
[B5 AFN] Trzęsie silnikiem
Mam podobny problem ale jednak trochę inny ,mam 1,9TDI ale w autoamcie , też drży mi kasta ale gdy mam załaczyny bieg np."D" i stoję na światłach ,różnica drgań między "D" a "P" lub "N" jest dosyć duża, drży najbardziej przy ustwieniach do jazdy "R"D" wymieniłem poduchy i trochę się zmniejszyły drgania ,na VAG-u żadnych błędów niby OK ,chciałem sprawdzić jeszcze raz poduchy ale od paru dni zrobiło się znacznie cieplej w ciągu dnia i tu mam nowe objawy .Gdy temp. na dworze jest ok 13 stopni ,różnicy w drganiach praktycznie nie ma czy to "D"N"P" tzn. obojętnie co włączę praktycznie b.mało drży,natomiast gdy jadę wieczorem i temp. zewn.jest np.5 stopni i niżej to wracją drgania i różnica jest zancznie spora. Gdzie szukać? co to może być macie jakieś sugestie ?
-
[B5] Trzecie światło stopu
Dzięki, ja szukałem w wyszukiwarce na str.głównej ale tego mi nie znalazło.
-
[B5] Trzecie światło stopu
Podpowiedzcie jak zdjąć w kombi osłonę 3 światła stopu, czy trzeba demontować całą tapicerkę ?
-
[ALL B5] Podłokietnik obicie do wymiany - szukam tapicera 3miasto
Zadzwoniłem do serwisu ,cena samej pokrywy podłokietnika z materiału = 180zł. brrrr....
-
[B5] Problem z mechaniczną regulacją reflektorów valeo 96r
ja jeszcze dodam bardziej laickie pytanie wręcz banalne ,wiem że trzeba wieczorem ustawiać światła na ścianie i które to śruby są do regulacji itd. ale czy ktoś może mi powiedzieć w którą stronę kręcić tymi śrubami żeby lampy poszły w dół lub do góry ?wiem że zobaczę to ścianie w nocy ale jak ktoś wie to proszę o odp.w postach tego nie znalazłem
-
[ALL B5] Montaż podłokienika
a gdzie można kupić samą pokrywę/górę podłokietnika?
-
[B5 AFN] Climatronic - ciężko pracujące przyciski
Ja mam trochę inne pytanie co do klimatronika ,u mnie przy wylączonej klimie, nie wiem czy to normalne,ale jak np.włączam nawiew na szybę lub np nogi i przechodzę do nawiewu we wszytkie strony ,włącza mi się klima(tak sądzę) albo przynajmniej ta gwiazdka oznaczająca załączenie klimy ,czy to tak ma byc?
-
[B5 AFN] poszukuje kogoś z VAG'iem z Trójmiasta
Zgadza się polecam ,sam korzystałem z jego usług
-
[ALL B5] Podłokietnik obicie do wymiany - szukam tapicera 3miasto
Witam jak w temacie mam bardzo wytarty podłokietnik ,może ktoś zna jakiegoś w miarę dobrego i taniego tapicera w 3mieście? lub jakieś pomysły jak to samemu zrobić?
-
[A4 B5] 1,9 TDI 110km 96r.automat,dziwne drgania w kabinie, co to może być?
żadnych błędów nie ma !!! [br]Dopisany: 08 Marzec 2008, 10:30 _________________________________________________No i po drganiach,jednak sprawcą drgań były poduszki ,dzisiaj wymieniłem ostatanią pod skrzynią biegów .Trwało to trochę bo sprzedli mi 1 poduchę do manula a ja mam automat, torchę czekałem kiedy dostanę odpowiednią. Zero drgań !!! Zupełnie inne auto. :>
-
[B5 AFN] Antena AVANT - wpuszcza wodę do środka
własnie ta druga cześc mam uszkodzoną ,nie bat.
-
[B5 AFN] Antena AVANT - wpuszcza wodę do środka
czy maszt anteny z podstawą jest na stałe połączony z przewodem czy też może kabel jest przykręcany do podstawy anteny?w moim kombi maszt się ułamał i może uda się tylko wyminić maszt z podst.bez konieczności wymiany przewodu.Nie znam tej konstrukcji .Antena jest ori.
-
[ALL B5] Jak wyjąć reflektor ?
dzięki kolego jak się popatrzy uważnie to jest banalnie proste.Dzięki z odp.
-
[ALL B5] Jak wyjąć reflektor ?
Wiem że gdzieś to pisało ale siedze już kupę czasu i nie mogę wyszukać gdzie to było.Muszę wyjąć reflektor ,odkręciłem górne 2 śruby i trzeba odłączyć kierunek ale nie wiem gdzie ten zatrzask jest i czy są jeszcze jakieś śruby do mocowania oprócz tych dwóch?
-
[GDAŃSK] SERWIS GODNY POLECENIA ,TUNING I NAPRAWY.
Witam i polecam firmę która zajmuje się tuningiem elektr., mechanicznym i ale i diagnostyką aut .Młody człowiek ale z dużą wiedzą .Firma nazywa się Tun-Up tel do niego 058/112402 ,058/3417291 i jest na ulicy Migowskiej 2 ,zaczyna pracę od godz. 9,30.Pojechałem ze zbyt małymi obrotami silnika (819) na forum czytałem wiele nan ten temat ale jak dochodzi do konkretnych odp. to już różnie było.Było wiele opinii że obrotów nie można VAG'iem ustawić . Nic bardziej mylnego !!! Tun-Up dowiódł tego ,jak też sprawdził całe autko Vagiem troszkę poregulował i jest lepiej .za całość zapłaciłem 50 zł. Zdecydowanie polecam :>
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dzięki za info o tym oleju z Tune-Up , byłem u niego wczoraj ale nie pomyślałem zapytać ,ale gościu fajny człowiek polecam go jak coś z autkiem nie tak.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To jakiego zalać Motula do A4 1,9tdi z 96r AFN?.Czy gdzieś w 3mieście można kupić Motula?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
KTÓRY CZWARTEK ???
-
[A4 B5] 1,9 TDI 110km 96r.automat,dziwne drgania w kabinie, co to może być?
Sprawa drgań może się wyjaśniła ale tylko może ,pojechałem do mecha ,wrzucił na swojego kompa i wszystko jest OK i co ciekawe zero błędów ,problem jest chyba jeden a mianowicie wtryskiwacz na 2 cylindrze daje mniejszą dawkę.To co zauważyłem na jego kompie , to 3 wtryskiwacze miały wartość 1,25 do 1,35(nic mi to nie mówi)a ten jeden 0,25-0,32 na moim vagu inaczej to widać ale też jest różnica link do stronki http://www.postimage.org/image.php?v=Pq2r5tFJ Mech.mówił żeby jeżdzić i się nie martwić do póki nie ma innych objawów, a może (mój wymysł) dodać do ON jakiś dodatek czyszczący wtryskiwacze? co sądzicie ?[br]Dopisany: 07 Marzec 2008, 13:23 _________________________________________________Jeszcze jeden objaw doszedł ,gdy mech,doszedł do wniosku że poduchy trzeba wymienić pod silnikiem, są całe ale "miękie" jak to ujął , co też zrobiłem teraz podczas przyspieszania przy ok 2000-2300 obr. slyszalne jest t takie buczenie które mogę przyrównać do buczenia bąka koło ucha.Dosyć głośne [br]Dopisany: 09 Marzec 2008, 05:51 _________________________________________________Coś mi się widzi że trzeba skończyć z tym wszystkim bo koszty rosną a poprawy nie widać
-
[A4 B5] 1,9 TDI 110km 96r.automat,dziwne drgania w kabinie, co to może być?
Jeśli chodzi o Vaga to poprostu nie wiem czy i jak można zmienić oborty,a co do reszty o czym piszesz, to filtry i pasek wymieniony ,nie wiem jak rozpoznać kat. ale na badaniach tech.wynik był w normie.Czy możesz coś więcje wyjaśnic o co chodzi z siatką? tego tematu nie znam