Treść opublikowana przez sony_dark
-
A4 b5 2.4 v6
ale to znowu nie taki tragiczny wynik, mi udało się zejść przy 2.6 do 10 litrów w trasie. A co do odpalania to może gaz puszcza w kolektor i przez to tak jest. A jak jesteś niezadowolony ze spalania to do gazownika na kompa i korekte.
-
nowy termostat, nowy czujnik, max.64 C ? zgłupiałem;)
no i to jest właśnie to iż nie zawsze termostat Wahlera bedzie dobry, a z ori masz 99%, że bedzie ok (1% zdarza się że jest niesprawny ale to rzadkość)
-
Brak Ogrzewania
dokładnie płukaj samą nagrzewnice czystą wodą i tak jak piszesz wlot do bieżącej wody wylot przedłuż wezem i na zewnątrz auta. A test klapek to robi sie vagiem.
-
brak wiskozy w nowym silniku
jestes pewien ze to jest z tego weza, u mnie było to samo i tez myslałem ze to z weza nagrzewnicy okazało się że syczało z podciśnienia serwa.
-
Brak Ogrzewania
ja płukałem środkiem do odkamieniania chyba STP nie pamietam.
-
Brak Ogrzewania
ale nie zawsze jest tak że jak węże przy nagrzewnicy gorące to ok, u mnie były gorące a mimo wszystko letnie powietrze leciało, płukanie pomogło. Ale sprawdź tak jak koledzy wyżej piszą i bedzie wiedział co i jak.
-
Brak Ogrzewania
a co masz klimatronik czy normalne pokrętła
-
Brak Ogrzewania
wiele tematów jest o tym na forum, nagrzewnica do płukania, skoro odpowietrzony jest układ
-
brak wiskozy w nowym silniku
no u mnie też tak było i wkurzyłem sie włożyłem spowrotem węża od wylotu nagrzewnicy i gazowałem, ściskałem węża i puściło. A czytając dużo wątków(5 godzin, nie uwierzysz ile znalazłem tematów o naszych abcekach) doczytałem ze za głowicą od kierowcy jest jakiś dodatkowy odpowietrznik na metalowej rurce. Sprawdź.
-
[ B5 AHU ] Bogini oszczędności Danzan's - SPRZEDANA
nie no ładnie z tym spalanie 4,5 litra na 100 super wynik. To jest jednak wielka zaleta tych silników. Ja i tak wole swoją V6 hehe:)
-
Wszystkie tematy z naszego forum zebrane w jedną całość o 2.6 ABC
Siemanko, postanowiłem przejrzeć wszystkie strony w dziale ogólnym silniki benzynowe, jest ich 344 stron. Zebrałem wszystkie linki do worda jest aż 7 stron. Docencie to, że chciało mi się wogóle to przejrzeć i z wami teraz podzielić. Poniżej daje link: Wszystko o silniku ABC - A4 B5 ABC - sony_dark - Chomikuj.pl
-
brak wiskozy w nowym silniku
na bank jak mówisz zapowietrzone, ale jak nie wypływa to może zapchana nagrzewnica. Ale u mnie było tak samo i gazowałem dość mocno i puściło.
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
no dokładnie a szczególnie w tej porze roku. W tamtym roku miałem taki sam objaw, myślałem ze mnie szlak trafi.
-
brak wiskozy w nowym silniku
Darku ja Ci powiem tak, jakbyś siadł do mojej a4 to byś zobaczył różnice na pedale gazu przed i po naprawie. A co do adaptacji przepustnicy to wiem ze się jej nie adaptuje ale twój sposób przerabiam za każdym odłączeniem aku.
-
brak wiskozy w nowym silniku
Darku dziekuje za odp. daje sobie spokój z tymi obrotami. Ale wkurza mnie jeden problem od czego może być taki problem. A mianowicie zaczyna szarpać po szybkim dodaniu lub szybkim odjęciu gazu. Tylko że ja przy tym ja wspomniałem dużo wcześniej mam spadek mocy (słaby od dołu, później jest w miare dobrze). Ja bym stawiał na zimne luty w ECU. Troszkę już zrobiłem : Przepustnice wymieniłem wyczyściełem jedną i drugą brak zmian, świece, uszczelniłem kolektor ssący, krokowca wyczyściłem, weze podciśnień wymieniłem. ---------- Post dopisany at 23:54 ---------- Poprzedni post napisany at 23:53 ---------- po regulacji linki jest lepiej a moze to tylko złudzenie
-
brak wiskozy w nowym silniku
mechanior założył mi opaskę na pancerzu, poprostu zgineła gdzie fabryczna blokada, tam jest możliwość regulacji. Zrobie fotke to bedziesz widział gdzie i co. A co do pełnego otwarcia to nie sprawdzałem.
-
brak wiskozy w nowym silniku
e no nie poddawaj się. A przypomniałem sobie o tym pedale gazu, zrobiłem to przy pomocy znajomego mechanika. Od razu zaznaczam dużymi literami PEDAŁ GAZU NIE MOŻE MIEĆ LUZU, teraz jest dużo lepiej. Zrobie jeszcze reset ECU i zobaczymy co z tą mocą.
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
a płukałeś nagrzewnice?? jak nie to spróbuj przepłukać wodą, tak tu koledzy radzili. Zapnij wylot z nagrzewnicy jakimś wężem i na zewnątrz, a wlot podepnij do świeżej dostawy wody.
-
brak wiskozy w nowym silniku
wydawało mi się , że gdzies wspominałes o tym fachu ale może się pomyliłem. Wiatrak elekt. się nie załącza, visco jak silnik mocno nagrzany hula jak opętane (ale to po jeżdzie), a przy odpowietrzanie nie zwróciłem na to uwagi, ale chyba mocno tez kręcił. Wiatrak el. przy klimie chodzi ale to zrobiłem niedawno tak na marginesie. ---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:28 ---------- a i dodam, że ja mam przed nagrzewnicą dodatkową pompkę zaadaptowaną z vw to już zrobił poprzedni właścieciel. Wymusza ona szybszy przepływ cieczy.
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
ja powiem tyle, miałem zmieniać nagrzewnice koszt u mechanika 300zł. Nie dziwie się bo jest kupa roboty przy tym. Cała deska do zwalenia. Masz ogrzewany garaż. Jak tak to do roboty a reszta wyjdzie podczas pracy. Chodzi Ci pewnie o kolumne kierowniczą. Pod kierą masz taśme airbag, z nią jest przełacznik zespolony i owa kolumna.
-
brak wiskozy w nowym silniku
ja nad odpowietrzanie spędziłem pól godziny ale to przez obieg do reduktora LPG. Ale dam Ci radę (ale jestes mechanikiem) to tak głupio. ALe napiszę ja robie tak zalewam zbiorniczek do max, włączam silnik i czekam az temp. 90, oczywiście to nic nie daje. Odkrecam opaske z nagrzewnicy zsuwam węza i podkrecam obroty na przepustnicy ciężko to idzie ale na podwyzszonych obrotach trzymam cały czas ładne dymy idą z silnika. I przy okazji sciskam węża przy chłodnicy. I do skutku. Włączam LPG jak się przełączy i przy przegazówce się nie rozłączu uważam ze odpowietrzone. Ale jade jeszcze na przejażdżkę sprawdzam uzupełniam płyn i spokój. Ale to taka może troszę nad standardowa procedura ale pomaga. ALe to sie łatwo piszę a całkiem to inaczej w praktyce robiłem to pierwszy raz i się udało. Ale ile przy tym płynu uciekło to...
-
brak wiskozy w nowym silniku
ok a ja cały czas myslałem ze chodzi na 1600 aż wstyd się przyznać, i w koncu sprawdziłęm w Vagu i oo 1250, se mysle zrąbany licznik, ale coś mi nie dawało spokoju. I patrze na licznik rzeczywiście jest tak miedzy 1200-1300. Heh:)
-
brak wiskozy w nowym silniku
kurde ja już nie wiem znalazłem tutaj na forum temat o dokładnie ten: http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/b5-abc-prawidlowe-obroty-ssaniu-243928/ I piszą tam, że obroty mają 1250-1300, u mnie jest tak samo. Ale jak dla mnie za wysokie są jak by było jak u Ciebie to było by za***iście, nie buszałby tak na ssaniu.
-
brak wiskozy w nowym silniku
means block 08 - 000, 003, a zreszta co Ci będę pisał tu masz linka na temat naszych silników: Audi 80 Klub Polska :: [ABC] Kompendium wiedzy na temat silnika 2,6 ---------- Post dopisany 28-11-2013 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2013 at 22:11 ---------- chłopaki a powiedzcie jak u was z obrotami na zimnym silniku, jakie obroty ma??
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
kolego chyba jednak nie doceniasz klimy jednak:) ja się na własnej skórze przekonałem, też tak mówiłem po co klima.