Treść opublikowana przez sony_dark
-
Wymiana nagrzewnicy w Trójmieście
niestety ale muszę cię zmartwić, tanie to nie będzie. Sama nagrzewnica jest tania, ale za wymiane to ładnie sobie wołają. U mnie 300zł, a u Cb wieksze miasto to na pewno więcej ale niekoniecznie.
- rozrzad
-
Cyrk z wolnymi obrotami
nom to o tych pisze. Uczelka między głowicą a kolektorem 2 szt. po jednej na strone. Koszt 5-10zł zależy jakiej firmy.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
nom zgadza sie sam kupowałem z Victora Reinza
-
Czy trzeba będzie odpowietrzać układ?
dokładnie ogrzewanie na HI na pierwszym biegu wiatraka wystarczy i wąz powrotny z nagrzewnicy zdejęty. Jeżeli byłby problem to rób przegazówki kilkosekundowe.
-
Czy trzeba będzie odpowietrzać układ?
jak zrobilesś to ok, ale ja wiem cos na ten temat mam też dość nisko reduktor, i przy wymianie niestety musiałem odpowietrzać układ. Bo inaczej nie chciał mi się na gaz przełączyć. Ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego
-
Mały brak mocy
to nie jest tak łatwo okreslić co może być, sam wiem to po sobie. Rozpoczynając od najprostszych czyli świece itp, kable zapłonowe, uszczelnienie kolektora ssącego, sprawdzenie a najlepiej wymiana wszystkich wężyków podciśnień, przepustnica(czyszczenie, bądź podmiana), komp silnika (ECU). Jest tego troszkę a napewno coś jeszcze pominołem. A jeszcze silnik krokowy. ---------- Post dopisany at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany at 11:06 ---------- a tego co ja nie wymieniałem to sondy lambda
-
2.6 V6 wyciek oleju
ty masz strasznie zapapraną miske, ja stawiałbym tak jak kolega wyżesj pisze. U mnie jak tak było to uszczelka pod głowicą i pokrywy dekla zaworów
-
Tempomat da rade załozyc ?
oczywiście że się da ale tak jak wyżej jest napisane potrzebujesz do tego duzo więcej części. Ja u siebie też chcę załozyć ale nie moge nigdzie dorwać gruszki z uchwytem do 2.6 ;/
- rozrzad
-
Auto po zalaniu?
no powiem, ze nie wygląda to fajnie, i niestety może to świadczyć o zalanym wnętrzu;/
-
czujnik G62
czujnik znajduje się (stoisz przed autem) po lewej stronie zaraz za silnikiem zobaczysz kostke 4 pinową a do niej wpięty czujnik. A co do czujnika to najlepiej tylko oryginał w ASO. Ale jak masz daleko do ASO to bierz jakiś dobry zamiennik.
- rozrzad
- rozrzad
-
Wtyczka 2 pinowa "wolna" za licznikiem
skoro czujnik od hamulca to pewnie od podciśnienia tempomatu na hamulcu
- rozrzad
-
[b5 2.6] ile oleju wchodzi
fabrycznie podane jest 5l, ale 4,5l też starcza. Tyle wlałem przy ostatniej wymianie.
- rozrzad
- rozrzad
-
Złe wskazania temp.
no niestety musze stwierdzic że ten czujnik niby oryginal, a bubel. Po założeniu go przy rozgrzanym silniku pokazuje max 81 stopni, nawet na liczniku, ktory jak wiadomo troche lubi przekłamywać. Napisałem do sprzedającego czy może wymienić na nowy sprawny. Zobaczymy co odpisze. Nie wiem dlaczego ale u mnie w 2.6 nie chciał wejsc z uszczelką, może gdzieś stara się sklinowała nie wiem, bez uszczelki włożyłem i nic nie cieknie i wogóle siedzi bardzo twardo. A poza tym miałem juz wymieniany czujnik, co mam czarny a orygonalnie montowany byl niebieski. A ten czarny to też mam oryg tylko VDO
-
Wtyczka 2 pinowa "wolna" za licznikiem
a ma ona jakies napiecie, ona jest umieszczona obok czujnika pedalu hamulca stop. Może jakies dodatkowe oświetlenie? biała lampka
-
jak zdemontować osłony słupka ?
tylko uważaj rób to delikatnie, mi niestety pekł ten górney plastik biały. Na szczęści tylko troszkę
-
Złe wskazania temp.
no wiec przyszedł mi ten czujnik i niczym nie różni się od oryginału, oczywiście tylko kolorem się różni ale reszta taka sama i nawet wybite ma logo VW i OOOO. Zobaczymy jak go założe
- wymiany:)
-
Gdzie wpiąć ten czujnik temp?
co ty gadasz tylko tyle ?? to nie dużo w sumie, nie wiem zapytam jak teraz taki silnik chodzi cenowo?? a klima i te inne duperele z osprzetu. Bo z tego co wiem to rurki są inne przynajmniej dwie