Treść opublikowana przez FUTURUM
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Na jednym z dłuższych wałków(przykręcone małe kółko zębate) znajduje się prostokątne wycięcie na serwisową blokadę.Blokada jest zbędna tylko trzeba pamiętać aby to wycięcie zerkało na godzinę 6 względem bloku silnika-czyli wycięcie patrzy na dół jak podpinamy moduł olejowy pod blok
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Ustawiasz silnik w gmp(górny martwy punkt),odkręcasz miskę,odkręcasz moduł olejowy(8 śrub),odpinasz moduł i kładziesz na stół "operacyjny"(w końcu to serce silnika),odkręcasz smok, rurkę, 13 torxów i pokrywę podnosisz do góry, odkręcasz pompkę olejową(2 torxy) i podnosisz razem z wałkiem balansowym. Składamy w odwrotnej kolejności bez odkręcania kół zębatych!!!
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Prosta zasada: "grubemu trudniej jest obrócić się w jaskini niż chudemu"...
-
BRD pompa oleju od CR
Do wszystkich użytkowników 2.0 tdi z wałkami: NIE DOTYKAĆ KÓŁ ZĘBATYCH !!! Jeśli koło pośrednie nie będzie odkręcone to nie będziemy bawić się w ustawianie luzu międzyzębnego Jeśli chcemy zajrzeć do gniazda wałka na samochodzie to demontujemy samą pompkę olejową poprzez wypięcie segera oraz wysunięcie zabieraka przez właśnie tą pompkę(pompkę odkręcamy-2 torxy) i tak ukazuje się wałek oraz zabierak
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Tylko jak napiszemy to razem będzie już całkowicie poprawnie?. Napisałem "ząb do zęba" aby było prościej i do zrozumienia
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Nie nie, tryby zazębisz ale jak je odkręcisz i nieprawidłowo dokręcisz( za mocno ściśniesz "ząb do zęba") następnie zastosujesz nieprawidłowego momentu dokręcenia(za mało niutonometrów) to mamy tak jak widzimy-płacz i lament
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Proszę przekazywać informację swoim ukochanym "mech" aby nie dotykali kół zębatych.Kolejny przypadek gdzie chciano wymienić sam imbusik( miało być 27 zł plus robota teraz jest ponad 1500 plus robota)
-
Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda
Wróciło ciśnienie po wymianie?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
tak,blok silnika jest taki sam
-
Naprawa pompy oleju, a koło jednomasowe..
Zabierz lepiej samochód z tego "serwisu"...Moduł olejowy i skrzynia to 2 tematy.
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
I w taki właśnie sposób właściciele swoich 2.0 tdi zacierają silniki... ( kontrolka wali po oczach ale nie-jest potrzeba gazować,dolewać oleju,robić jazdy próbne z mechanikiem itd)
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Tak wygląda praca osoby, która przez telefon twierdzi że wie jak sobie ustawić koła zębate które odkręcił... Zniszczone koło zębate na wale,pompka oleju zaciągnęła opiłki-jednym słowem "śmietnik" KOLEJNY RAZ TRĄBIĘ-NIE DOTYKAJCIE KÓŁ ZĘBATYCH!!!!!
-
Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda
Kolejny mądry przez telefon-cyt:" ja wiem jak ustawić sobie kółka,co z tego że je odkręciłem,jak odkręciłem to je tak samo dokręcę". Coraz więcej jest mądrzejszych od książek... brak słów...
-
Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda
50 taniej,już zrobiony jutro wysyłka.Wytrzymałby ok 20 tyś.
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Wciskane tulejki stosują, które potrafią się obrócić-na FORUM A6 jest opisany przypadek że nie chcieli zwrócić za robociznę
-
Moduły olejowe, łańcuchy, napinacze, zębatki...
tak
-
Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda
-
napęd pompy oleju
Jeśli ustawisz luz międzyzębny czyli 0,04-0,07 i dokręcisz momentem 90 plus 90 stopni to nic się nie stanie. NIE DOTYKAJCIE TEGO KOŁA !!!!!- bo nie ma potrzeby....
-
Oil presure a wytarta panewka
porozwalacie silniki przez te przejścia na stary układ napędowy.Jeśli chcecie to robić to proszę-róbcie to z wymianą wału od 1.9 ...
-
zatarty wymiana nie pali
To laweta nie wchodzi w grę..
-
zatarty wymiana nie pali
Skąd kolego jesteś "mat18b"?
-
Awaria silnika BRE i wymiana - na jaki?
zadzwoń jutro po 8 to załatwimy silnik za małe pieniądze z gwarancją...
-
Regeneracja pomp olejowych w silnikach 2.0 TDI Audi VW Seat Skoda
-
Wibracje karoserii przy przyśpieszaniu i zwalnianiu na biegu.
Jak ustawił moduł olejowy?
-
napęd pompy oleju
Moduł olejowy(pompa) jest identyczna od końca 2005 do końca 2009r.(listopad).Od Listopada 2009 zmieniona jest obudowa oraz wałki("kręcą" się na mniejszej ilości panewek).Wymiana panewek następuje w momencie ich mocnego porysowania(praca na sucho)