Treść opublikowana przez gregor10
-
korekty dlugoterminowe
korekta zmienia sie w zaleznosci od dawki paliwa, raz jest za bogato raz za ubogo, przyczyna jest w glownej mierze niewystrojona instalacja lpg, nie da sie tego wyregulowac vagiem tylko trzeba zestroic to w komputerze lpg. generalnie korety nie sa jakies tragiczne , natomiast pierwsze okienko wskazuje na zdecydowanie zbyt ubogą mieszanke na wolnych obrotach. co do klockow tarcz ja polece ate , ew zimmerman. wymienia sie klocki i sprawdza sie zuzycie tarczy jesli grubosc jest ponizej minimum nabitego na tarczy hamulcowej tarcza do wymiany.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
1.ciężko powiedzieć nie widząć auta ani logów, sam wiesz chyba jak to jest, trzeba by zlogować a i to niekoniecznie pozwoli zdiagnozować sprawę.... generalnie trzeba by uchwycić moment w którym pluje błędy retarded czy też over advanced , logi 093 , 091 090, 2.co do łańcucha niekoniecznie musi być wyciągnięty, choć nie wykluczone , ale w to wątpie, jest jeszcze kilka aspektów do sprawdzenia. 3.pytanie jeszcze czy wywala Ci ten błąd od zmian w sterowaniu nastawnikiem celem lepszego napełniania czy masz seryjne sterowanie i pluje bledami. 4.jaka jest wartość na 093 po skasowaniu błędów ? 5. mam jeszcze pare pomysłów...
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
wręcz przeciwnie, ale tylko wscisle okreslonych zakresach obrotów i obciązeń. O ile se przypomnam to w zakresie 0,85-0,4atm fazator chyba tylko chodzi i przestawia wyprzedzenie o 20 stopni w trybie on/off. I o ile se przypominam jeszcze to włacza go razem na ssaniu przy odpalaniu na zimno jak autko jest podlane żeby dobrze przepłukało i bogato dało w kata. I dlatego jak ktoś nie ma kata i przeloty to na zimno idzie taki rezonans z wydechu ze masakra on off i 22stopnie jesli jest sprawny , co masz na myśli pisząc o przełączaniu 0,85-0.4atm ? fazator przelaczany jest w zaleznosci od obrotow i obciążenia a także w zależnosci od realizowanej funkcji czy to ekologia czy performance.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
fazator ma dwa zastosowania w 1.8t
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Tak jak Roman_tyk piszę tylko dolot ew ssakk od adra odpowiednio ustawiony, no ale to już Mcgiver się wypowie. Kluczem do mocy nie jest boost a napełnianie. Kto potrafi zmusić silnik do tego żeby się napełniał ten ma 'łatwą' drogę do szmocy.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
nie ma czego takiego jak soft do quattro , ale spoko ja mam turbo k03s i mam motor montowany poprzecznie, Turbina jest regenerowana u kolegi z forum german8q i wyważana na 180tys rpm czego efektem jest 1bar do odcinki 6800rpm i przeplyw 184g/s na seryjnym smic. no ale to jeszcze nie jest ostatnie słowo u mnie na k03s. będę dłubał dalej bo jest co.
-
Logi do analizy
Moim zdaniem możesz mieć nieszczelnosc w dolocie.
-
Słabo idzie
Te z allegro się nadają. A rozrzad polecam INA.
-
Logi
Pioteros , teraz to pojechałeś albo inne logi oglądamy, sonda jest tutaj bardzo sprawna, na pewno bym jej nie zmieniał. A auto masz sprawne i lepiej jechać nie będzie. Zrobić chip-a to będzie jechac.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
dzisas co na tych forach wypisują Dokladnie tak jak Marcin pisze. AEB=AJL różnicą jest soft, osprzet jest ten sam, nic więcej ,czasami lepiej nie czytać tych bzdetów co niektórzy piszą bo sami nie wiedzą o czym piszą. Potem już były 150km np ANB i nie dasz rady włożysz kompa od AJL, to całkiem inny osprzet , nie da rady. AJL jest DBC , ANB DBW. Tylko soft cię ratuje , z ANB można zrobić okolice 180km samym softem.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Dokladnie jak sie wie co ruszyć to wynik można osiągnąć ciekawy. Kluczem jest wykonanie pewnych modów aby silnik dobrze się napełniał Wałek ssacy od adr-a ustawiony na znaki czy na zero in da vag ?
-
Słabo idzie
turbo w avj 0.5bara przy 2000rpm powinno lapac w ułamek sekundy a nie tak jak u ciebie wstaje wolno jak słoń.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
turbo od ajl 180km to to samo co aeb wiec nie widze sensu.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
devastation piszę ze b5 ten temat nie dotyczy, moze pioteros ma jednak pecha i go dotyczy zeby się o tym przekonać prosty test mozna zrobić - pioteros - sprawdz ile paliwa pokazuje zegar , odlacz klemy na 1min , i sprawdz czy pokazuje to samo, jak jest wiecej , to jednak b5 też ma tą przypadłość o której pisałem na poczatku i trzeba zalać paliwa powyżej rezerwy najlepiej tak lekko ponad 1/3baku i wskazówka nie bedzie opadac sama.
-
Słabo idzie
Tak jak koledzy piszą - 1.Rozrzad źle złożony 2.Dziura w dolocie (turbo wolno wstaje) 3.Przeplywka zaniza (mozliwe ze przez dziure w dolocie) 4.Motor stuka jak szalony 5.Mocy to tam jest ze 120km jak ktoś słusznie zauważył.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
jest 100% zdrowa seria. teraz czas na program
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
no racja z tym w wskaznikiem problem ten trapi dopiero pozniejsze wersje a4. w takim razie plywak/licznik , badz faktycznie wpiepsza pb , moze sie nia podpierac
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
masz nieszczelnosci , niewystrojone lpg, a pb ubywa bo masz go za malo w zbiorniku dolej pb za 60-80zl i wskaznik powinien nie spadać , bo on sobie oblicza ile teoretycznie by wzial pb i przez to Ci spada, jak zatankujesz za wiecej , to pomoże.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
wrzuc loga z sonda
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
w twoim przypadku obojetnie czy 06A145710N czy 06A145710P , choć polecam 06A145710N.
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
przeplywka przy forumowych podaniach nie daje absolutnie żadnego ostatecznego potwierdzenia co do mocy, żeby ją oszacować trzeba znać dużo dużo więcej zmiennych niestety... natomiast jedno jest pewne- bez przeplywu nie ma mocy jak jest przeplyw moze byc moc i nie musi
-
Brak mocy, nie odpala, błąd 18010
skasujcie bledy , pokrecie go pare razy i zobaczcie czy nie wyrzuci bledy, kontrolka immo na liczniku się nie zapala ? odpala i gaśnie nadal ? to jest typowe dla immo, odpala ale nie widzi kluczyka i odrazu gasi silnik. ew przekaznik pompy paliwa/ sama pompa paliwa nawala bo rozumiem ze paliwo w zbiorniku jest
-
A4 B5 1.8T jaki motor jest najlepszy na mody AEB z elektroniką APU???
jak ma byc elektronika anb to bez znaczenia ktory kupisz wszystko jest to samo wtedy , lepiej swiezy silnik brac niiz stary kibel,
-
Jaki olej do audi a4 b5 1.8T z przebiegiem 225000 km
10w40 to kupa nie olej do 1.8T lejemy olej zgodny z normą 502 , i teraz jesli latamy normalnie , duzo po miescie malo tras to lejemy 5w30 motul/millers , jesli w trasach , lub po prostu duzo upalamy auto nie lejemy 5w30 bo on sie nie nadaje do pracy w wysokiej temperaturze tylko 5w40.
-
1,8t BEX wykres z hamowni
tylko pytanie czy kupczak ma jeszcze sonde fizycznie podlaczona do komputera i wspawana w wydech , bo jesli nie to tulejka odsadzajaca na nic się zda, chyba ze ma ja nadal w wydechu to mozna spróbować wspawać tulejke i zobaczyć , w niektorych 1.8t pomaga, w niektorych niestety tylko wyciecie programowe.