Treść opublikowana przez gregor10
-
1,8t BEX wykres z hamowni
Soft do poprawy.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Nic takiego nie powiedziałem , próbuje uświadomić kolegom że piszą nieprawdę odnosnie zapętlenie (100% otwarcia wtrysku i lania paliwa jak popadnie) , nie piszę że Twoj ajl jest zepsuty. Natomiast co do doładowania to jeszcze raz napiszę - była mowa kilka postów wcześniej o fabrycznym doladowaniu i przeplywie dla AEB - Boost 0.5-0.6bara , górą 0.3-0.35bara , przeplyw 120-130g/s w zależnosci od czynników atmosferycznych i wysokości n.p.m. Co do AJL to wartości doladowania są fabrycznie wyższe srednio o 0.3bara w stosunku do AEB , a przeplyw zawiera się w przedziale 145-150g/s dla typowej 180ki to wszystko w zasadzie. Ajl ma te same piczki co aeb, ktore maja znikomą wydajność i pracują na zapętleniu , niestety , producent nie zostawił tutaj wielkiego zapasu i kazda odchyłka o kilka % na plus (nawet fabrycznie dopuszczalna) powoduje maksymalne otwarcie szpryc. To w sumie wszystko, możesz latać tak jak jest i finał. Jesli masz lpg to można to obejść odpowiednim strojeniem i wtedy nigdy nie będzie juz zapętlenia na lpg. edit Aha jeszcze jedno - czy logi robiles na pb i kasowales przed robieniem loga błędy ? jesli masz gaz i jesli po skasowaniu bledow auto jedzie lepiej na pb to zrob jeszcze raz loga 002+007+008 ew 002+007+006, mozliwe ze jesli masz gaz , jest on niewystrojony i rozjezdza mape paliwa w komputerze pb przez to wtryski masz zapetlone , a mozliwe ze będą normalnie pracowac (dalej na granicy, ale juz bez zapetlenia). jesli tak by bylo to wtedy tak jak mówie trzeba odpowiednio zestroic lpg i będzie petarda na pb i lpg.
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
Bez logów to tylko dywagacje, za to u Ciebie przy 0,9 bar przy 6 tyś i tylko 165g to nie wygląda dobrze:decayed:. Dlaczego tak uważasz , pytam poważnie Moim zdaniem wyglada to świetnie. Chyba że to była taka ironia to sory nie skumałem
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
sprawdz czy n75 nie przedmuc**je luzno w najdluzszy krociec, jak nie pomoze podmien zawor, jak nie sprawdz szczelosc calego dolotu wraz z gruszka , jak dalej nie pomoze sprobuj poluzowac ciegno na turbinie.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Sam zmyślasz Devastation , Łukasz13-proponuje dobrze przeglądnąć loga , zanim wygłosicie znów herezje wtryski nie są na granicy ale są na powyższym logu bez mbc zapętlone bez dyskusyjnie.
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
A skad jestes ?
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
przeladowuje jak głupi zawór n75 do sprawdzenia i przewody do n75 , a takze ustawienie gruchy.
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
AEB ma 0.3bara na górze serie 055 dołem i srodkiem. ---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:07 ---------- Na pierwszym bez mbc też zapętlone
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
Wzorowo to masz zamknięte wtryski. Dwa dla AEB 125g/s i 0.3bara górą to FABRYCZNE WSKAZANIA.
-
Analiza zachowania zaworu DV- logi dynamiczne115. Prośba o pomoc.
1.n75 się nie czysci tylko wymienia, tak samo się go nie reguluje, obie te czynnosci nie poprawia dzialania zaworka , a po czyszczeniu zazwyczaj zaworek dziala jeszcze aż miesiąć góra dwa w zaleznosci na jakim booscie sie lata. 2.n249 - nie widzialem jeszcze uszkodzonego, ludzie zawsze się go czepiają , a przyczyna zawsze leży gdzie indziej 3. zawor dv do wymiany , można go jeszcze sprawdzić , koledzy pisali jak. 4. do sprawdzenia szczelnosc dolotu.
-
Problem z 1.8t
zrob logi dynamiczne blokow 2 3 20 31 33 115 118
-
Logi
odma jest wpieta do rury ktora idzie od przeplywomierza do turba tzw tip. z tipa wypinasz taki czarny plastikowy grzybek i w tipie zaslepiasz dziure po odmie a zamiast przeplywki dajesz np puszczke po konserwie i skrecasz opaska zeby bylo szczelne, mozna dmuchac tez w ta dziure po odmie do tipa jesli Ci wygodnie.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
żeby to mialo ręce i nogi trzeba wiedzieć co ruszyć
-
Logi
chodzi o wszystkie wezę i wężyki począwszy od rury za Przeplywomierzem , poprzez wezyki od niej odchodzace, potem intercooler, ruru przed i za nim , jak również węzyki pod kolektorem ssacym jak i samym kolektorem, oringami na wtryskach , na tej drodze moze byc sporo nieszczelnosci. kompresor w dlon i dmuchamy w dolot 1bar , po uprzednim wypieciu odmy
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
4 piny maja byc podpiete Lukasz13 bardzo dobrze opisał to , lepiej bym nie potrafił prosto i konkretnie wytlumaczyc. Dodam tylko od siebie że jesli jestes pewny ze masz wtryski od ANB ,dolot szczelny , odme wpiętą do TIPA obowiazkowo , SAI moze byc wyrzucone, to sprawdz cisnienie paliwa, no i przeplywka zaniza bankowo przez co powoduje wysoką korekta na 032 przez co auto nie ma chęci jechać, jedynie mam watpliwość czy przyczyną jest sama przeplywka czy również pompa paliwa - dlatego proponuje sprawdzic cisnienie paliwa na listwie przy bucie na 3 biegu, zegar szeregowo na listwie zapinasz i wkladasz go na dlugim wezu paliwowym do auta.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
Po tym logu jest jasne że auto nie ma mocy. Korekta na 032 jest o 17% za duża. Sprawdz wtryski jakie masz zalozone, maja byc od anb - czyli takie z metalowymi koncowkami w kolektor dolotowy.
-
Szarpanie przy 2,5-3,0tyś na turbinie
Masz dziure w dolocie.
-
1.8T Co ma wpływ na osiągi czego nie da się wykryć komputerem?
nieszczelnosc , padnieta dvka etc
-
1.8T BFB na 250km+
Tzn co masz na myśli ?
-
[B5 AEB] Nadmiernie grzejące się turbo
Tylko standardowa , chyba że odrazu robisz korekte pod duzy MAF 3cale BAM. wtedy ok. Jak nie ma roznicy po odpieciu to przeplywke masz sprawną !!! A nie jak koledzy pisali do wymiany.
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
No i jest bardzo ok , zero stuków, zaplonu nie opóźnia. Z logów wynika że jest lekko niedomagajaca seria (przez zanizajacy lekko przeplywomierz) jednak mozna powiedzieć ze jest praktycznie seria, na pewno wymiana przeplywki na nowa spowoduje lekka poprawe ale nie oczekuj cudów, przy dużym aucie nawet tego możesz nie odczuć. Tak jak mówie auto na logach wyglada że moc generuje jak najbardziej , to tylko 150km więc nie mozna oczekiwać cudów , na pewno nie bedzie wciskało w fotel , tylko plynnie przyspieszac bedzie , taka charakterystyka , ew wymienic przeplywke i zrobić program , będzie szedł 'jak dzik w maliny' wtedy, okolice 180km jest do ugrania. natomiast jesli chcesz sobie jeszcze posprawdzac pare rzeczy to sprawdz czy dv na pewno jest szczelne - wcisnac tloczek i przytkac krociec z góry jak nie spada to dv ma membrane szczelna , wtedy powinnien byc sprawny , choc najlepiej by było wyciagnac go z tipa, a reszte pozostawic , dmuchnac w tipa kompresorem 1bar i zobaczyc czy dv puszcza czy nie. do tego testu odma ma byc wypieta bo moze ja 1 bar rozerwać, potem wpiac odme i sprawdzic na malym cisnieniu rzedu 0.2bara szczelnosc odmy. A dwa - sprawdzic kompresje cylindrów, ale na moje oko ten silnik będzie miał przynajmniej 11.5bara na cieplym albo wiecej... moim zdaniem na pewno okaze się zdrowy. Super zdrowe wypluwaja 12.5-13bar /cyl na cieplym silniku. No i to by było wszystko. Tak jak mówie 150km to praktycznie jedzie jak wolnossacy dopiero po sofcie lata tak że hamulce idzie spalić a fajke odpalić
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
wypowiem się na temat tego co widać z dwóch ostatnich logów 1. na pewno nie ma dziury w dolocie, nawet nie trzeba sprawdzac kompresorem. 2.turbo ladnie pompuje i jest zdrowe 3.zawór n75 sprawny 4.przeplywka pokazuje jakies 5-8g/s za mało , z pewnoscia wplywa to delikatnie na moc ale nie jest to różnica typu 150-180 km tylko typu ok 10km oceniajac subiektywnie. 5.zrob mi loga jeszcze 003+020 zobaczymy czy motor stuka , bo jesli stuka to mozesz miec odczucie ze nie jedzie wogole. 6. generalnie tragedi nie ma
-
Proszę o wytłumaczenie możliwych przyczyn blędów
ostatni log wyglada bardzo przyzwoicie, do idealu brakue mu przeplywu , zapewne przeplywka delikatnie niedomaga, poprosze jeszcze o loga 033+002 PO SKASOWANIU BLĘDÓW w czasie normalnej jazdy , z roznymi obciazeniami na PB.
-
Który rodzaj silnika 1,6 najlepszy do ins. gazowej
Każda wersja bedzie tak samo dobra do lpg
-
NA LPG brak przyśpieszenia, mocy gdy zimny silnik
to jest przypadlosc vw audi ze przy zimnym silniku szarpie na gazie i muli, oczywiscie jest to do zrobienia ale trzeba po pierwsze sprawdzic czy auto na pb jest sprawne a potem stroic lpg od nowa, zastosowac funkcje zimny vag jesli masz lpg techa lub zubazanie na zimnym silniku w stagu i pomoże, ew przestawic przelaczanie lpg na wyzsza temp inny sposob to emulator temperatury silnika tez pomoze