Treść opublikowana przez GILI
-
Truckerzy
"Kaszubska Obwodnica" jak zwykle ślizgawica...http://www.tvn24.pl/bytow-w-nozynie-ciezarowka-wpadla-w-poslizg-i-wjechala-w-sklep,505129,s.html
-
Vectra C GTS 3.2 V6 Automat
Trzynastkę w pracy dało ??
-
Truckerzy
W Polsce jest,tak,że 90% szefów narzeka i tyleż samo przelewa na konto najniższą krajową,a jak kupi 2gi zestaw do firmy,to ma za rok ich już 7, Gdyby otworzyli betoniarnie co pakuje gruszkę w 4 minuty,to co 2 ustawiało by się auto w kolejkę ,a co 10 zjechała by patelnia z piaskiem z wagi. Nikt,nie wie kiedy umrze komuna..
-
Truckerzy
Kiedyś częściej się widziałem na parkingach z polakami i słyszałem o innych płacach ale niech będzie te 700 euro 2 tygodnie. Wiec dla kierowcy z europy zachodniej pracodawca za jazdę od poniedziałku do piątku płaci jakieś 700 euro netto ... Pisałem z dietą,tak,że nie wiem ja nie znam nikogo kto ma mniej,w ostatniej robocie małem nawet więcej,ale oczy lepiłem już na taśmę dwustronną,żeby nie wypadły.
-
Truckerzy
Kto ci takich bzdur Gili nagadał że Helmut płaci za czas pracy,płaci od tej godziny o której zaczniesz i do tej kiedy skończysz. Jeśli śmigasz od poniedziałku do piątku to też maż diety i premie. W BE masz też stawkę godzinną plus nieopodatkowane premie dla kierowcy + 1,60 euro/h i jak dobrze pamiętam 56 euro za kimanie w budzie + 50% jazda nocki itp. Wiec polski dziattrans robi tą robotę za 50% .... To i tak nieźle,bo nikt w pl. nie pracuje za 50% stawki belgijskiej Drugie to,że jeszcze nikt nie wie jak to interpretować,bo żaden prawnik nie wydał jednoznacznej opinii,jest tak nawet w linku etransporu.
-
Truckerzy
2-3tyś.zł do max3,5 Za granicą,nie koniecznie De.bo ciężko 2 tygodnie po samych Niemcach jeździć, zależy też jaka firma i co robi.
-
Truckerzy
Tylko jak firma może być konkurencyjna,jak niemiecka płaci za czas pracy,a reszta za każdą godzinę pobytu plus dieta.
-
Truckerzy
z powodu nowego niemieckiego przepisu przeciągnie mi się urlop o co najmniej tydzień w poniedziałek miałem iść do nowej roboty,ale firma od poniedziałku stawia auta do wyjaśnienia sytuacji. zobaczymy,bo może trzeba będzie iść pracować do gebelsa,za 8.50euro plus dodatki,krzywdy by nie było
-
Truckerzy
Spanie po 3 tygodnie w budzie uwłacza godności ludzkiej,więc się nie dziwię,że ktoś w końcu się za,to zabrał i nie dziwne,że to akurat Francuzi pierwsi,a koszta dla przewoźnika są niewielkie. Czytałem wcześniej ustawę i nawet Niemiec(w wielu przypadkach) może zarabiać mniej niż 8,5e,a jeśli kierowcę tranzytowego,można podpiąć pod niemieckie prawo pracy,to powinien podlegać całkowicie pod system podatkowy i socjalny,a jest to nie możliwe.Na pewno też,ustawa nie komponuje się z prawem unijnym,bo nakłada obowiązki prawne kraju na firmy obywateli innego kraju unii i późniejsze zaglądanie fiskusa niemieckiego w zeznania podatkowe innych członków unii. Po zatem nie wiem,czy Niemcy stać na drastyczne podwyżki cen usług transportowych,bo teraz są negocjowane stawki na umowy zawierane często na cały 2015r.
-
Truckerzy
Jak to wyegzekwują? Będzie się jeździć z lewą umową i tyle.
-
Truckerzy
Wcale nie miał tak dużo i porządna zabudowa,a się rozleciało http://www.rmf24.pl/zdjecie,iId,1625954,iAId,133087#ad-image-5
-
Czarne E53
a gdzie robisz? ogarnia koleś interfejs? na wiosnę będę musiał olej w skrzyni wymienić również a sam się boję że nie wleję odpowiedniej ilości. Tam trzeba mieć odpowiednia temp silnika czy skrzyni i dolewać... http://complex-autoserwis.pl/ Naprawiają głównie BMW.
-
Czarne E53
Tak z nim ustaliłem,świece zostawię,bo są w porządku,ale jest co robić. Zgasło ostatnio webasto i zacięły się drzwi,z tyłu,zawieszenie, klocki,olej z filtrem w skrzyni i silniku...klapy...pewnie coś jeszcze dojdzie
-
z kielc do gdanska-jak najlepiej dojechac?
Nie tak całkiem spokojnie 200,bo na A1 często w okolicy włocławka,lata nieoznakowana Insignia,a od Torunia do Rusocina Passat.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Gdzie i o której?
-
z kielc do gdanska-jak najlepiej dojechac?
Większość remontów pokończona więc do Łodzi też dobrze się jedzie. Przez Wa-wę również dobra opcja,ale w moim przypadku tylko nocą.
-
Takie tam 330d
- Czarne E53
Obecnie Buma stoi na mrozie,bo garaż w domu zbyt niski,sterownik padnięty,że nawet nie zapala się kontrolka,a pali na dotyk tylko lekko przykopci. W połowie stycznia odstawiam na tydzień do mechanika.- Takie tam 330d
- z kielc do gdanska-jak najlepiej dojechac?
Łódź przejeżdżasz prawą stroną 14ką do ronda w Strykowie kawałek A2,pierwszym zjazdem na A1.Dla osobówek A1ka do Torunia jest darmowa. Kosz całego płatnego odcinka (Nowa Wieś-Rusocin)dla osobówek,to 29,90zł Druga opcja,(lewa strona) to na Rzgowie wjeżdżasz na ''tzw.obwodnicę'' która kończy się na włókniarzy, i dalej starą jedynką obecnie 91,w Kowalu możesz wskoczyć na A1 .- Passat b5 fl Blue shadow metallic by bidzio1 led bix itp
Mnie tam 1.9 ,po mieście, jeździło się najlepiej passatem w Afn-e,może mułowaty,ale ekonomiczny i cichy,a biegi zmienia się przyjemnie. Avf-a ma ojciec w passacie,a Awx-a miałem w skodzie,tak,że mam porównanie.Dużo,było na ten temat na forum i zdania różne,więc kończę ot.,bo swoje mam dawno wyrobione- Passat b5 fl Blue shadow metallic by bidzio1 led bix itp
5lepiej sie jezdzi.6ka ma bardzo krotka jedynke,a te silniki nie maja dolu jak afn i jedynke zapina sie czesciej- Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Juz jestem na skwerze.- Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Będę dziś w Gdyni.. ma ktoś ochotę na spocik??- Truckerzy
Zarąbiście u mnie słoneczko. - Czarne E53