Treść opublikowana przez GILI
-
Jaką książkę czytasz...teraz !!!
Ledwie zacząłem,ale już polecam
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Poprzedniej zimy,często bywałem w tamtych rejonach Lwówek śl.,Ząbkowice,Bolków...naprawdę zero odśnieżania,a w okolicach Bolesławca,na interwencje wyjeżdża Straż Pożarna Starem 266 może lata bokami,bo ma napędy :decayed:
-
Piłka nożna
Właśnie miałem wrzucić, że nie było ręki na tvp info. ciągle mówią,że była
-
Piłka nożna
Mam nadzieję,że,to oznacza,że Wielki Milan powraca Chociaż mając na uwadze,syndrom milanu,są w stanie przegrać drugi mecz nawet 4:0...
-
Truckerzy
Panowie jak zwykle w formie Pozdrawiam z Zakopanego. ---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ---------- Nie wiem,czy gdzieś było,bo juz drugi raz,to czytam. Uparty Polak pogrążył szwedzką firmę - Wiadomości - WP.PL
-
Truckerzy
Głowa do góry wypsiu Byłem w tygodniu na Małej Holandii,przygraniczne belgijskie wioski na wypasie..naprawdę bardzo ładny kawałek świata. Fajne żółte Volviny pod kontenerami z Antwerpii w ten róg jeździły. Język,to rozumiem na niektórych firmach w niemczech,gdzie zdajesz egzamin z bhp,żeby wejść na firmę,są,też,zazwyczaj żwirownie i kopalnie,gdzie nigdzie nie wysiadasz z auta,a ładują cię na cb,ale podstawy w zupełności wystarczą,ale w belgi język obcy,przecież oni z nikim nie rozmawiają Kółko było długie,ale od jutra zasłużony urlopik
-
Opona 225/40-18" a 235/40-18" w B5
Passat 110ka, niema zbyt dużej różnicy w osiągach między 215/17,a 235/18.
-
Mój nowy kawałek blachy po sprzedaży B6tki
Super wozidło,chociaż niema,tego polotu co t4 ..no jasne,że zderzak z Multivana. Obszyj skórą co najmniej kierownicę. miękka deska by się przydała.
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
1.najlepsze
-
Mini Browar zakup i produkcja piwa
Super pomysł. Czapiewski z Szymbarka,ten od domu do góry nogami otworzył własny mały browar i produkuje już 3 rodzaje piwa.
-
Strefa Śmiechu
Uważamy na drogach - Wiocha.pl - Absurdy polskiego internetu
-
Truckerzy
---------- Post dopisany at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ---------- na chorobowym byłem,mam jeszcze 19dni starego urlopu do wybrania w tygodniu byłem na litewskiej po folię ameliniową
-
Truckerzy
Myślę,że z powodu różnicy ciśnień,tak jest. Trzeba nabić na maksa wjechać na tarę,przed załdunkiem spuścić,po rozładunku spuścić wszystko do zera dopiero na wagę i będziesz 500 do przodu U nas niby coś tam gorzej,a niema kiedy się na urlop wyrwać Po zatem całe życie marzyłem,żeby osiedlić się w Australii..
-
auto + laweta Pytanie
kolego .. nie mieszaj . DMC konstrukcyjne to co innego niz DMC administracyjne.. co ma do masy kontener ????? co do przyczepek .. do 750 kg czyli lekka jeden przeglad na cale zycie i tanie oc .. i nikt nie wnika czy ona maładownosci 50kg , 500kg a moze 5000kg Z kontenerem w transporcie kabotażowym,legalnie bez pozwoleń możesz ważyć 42t dlatego jest to zupełnie co innego. Przyczepką lekką mogłeś jeździć do niedawna,bez żadnego problemu i ładować ile ta wytrzyma,bo nikt się nie czepiał,ale teraz nie ma szans na prześliźnięcie się kilku kilometrów z piaskiem do dziecięcej piaskownicy,bo trzeba mieć do tego celu viatol i konkretne prawko. ---------- Post dopisany at 07:52 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ---------- Przecież,te nowe testy są niesamowicie łatwe. Obecnie na lekcjach nauki jazdy uczą jak zdać egzamin,a nie jeździć. Nie rozumiem,też po co,co chwila modernizować prawo o ruchu drogowym skoro wprowadza się coraz bardziej zagmatwane,a wcale nie lepsze od poprzedniego. Dla mnie wychodzi,że auto dmc 1950kg możesz legalnie ciągnąć przyczepę o dmc 1466kg,z hamulcem najazdowym. Tylko jeśli sprzęt waży 1100,ciężko będzie chyba znaleźć przyczepkę o wadze własne 366kg i ładowności 1100kg.
-
auto + laweta Pytanie
no. dokładnie trzeba być na bieżąco. Jeszcze niedawno,jeśli pojazd miał w dowodzie 42t,mógł w zestawie tyle ważyć,ma tak każdy przywieziony z NL,ale teraz już jest 40t obojętnie ile jest w dowodzie. Chyba,że z kontenerami,ale to już inna historia. Jeszcze jakiś czas temu wystarczyła przyczepka 4ośka,zarejestrowana na 750kg,bo tanie oc i 1 przegląd na zawsze,a ile załadowałeś,to już nikt nie wnikał,ale od kiedy itd się tak rozrosło,to już jest dużo gorzej. Bus lub auto terenowe z przyczepką jest ich ulubionym celem. W razie kontroli nie muszą się mocować z tachem,a i tak coś znajdą.
-
auto + laweta Pytanie
Oczywiście polskie prawo musi być jakieś gumowate i sztucznie skomplikowane w niemczech masz na B 6t dmc obojętnie czego byś nie ciągnął. ---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 21:02 ---------- okazuje się,że nie bo 1550x1.33=2061,5 tyle musi ważyć pojazd ciągnący,a jesli tyle będzie miał to przekracza 3,5t masakra,to jest jakaś
-
auto + laweta Pytanie
Jak chodziłem na prawko,to na samo B 750kg i dziękuję i racja do 4t z kawałkiem,było już kiedyś,ale że z hamowaną do 3,5t zestaw,to już jest nowość dla mnie. może dla tego,że zawsze miałem zestaw cięższy niż 3,5t,a nawet jak miałem samo C. zatrzymał mnie policjant i pogroził,bo ciągnąłem za busem lawetę 2tdmc. Więc dzisiaj zaciągnąłem wiedzy internetowej i takie coś znalazłem Jeśli posiadacz prawa jazdy kategorii B ciągnie przyczepę lekką bez hamulców, to dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów może wynieść 4250 kg, przy czym dopuszczalna masa całkowita przyczepy nie może być większa niż połowa masy własnej pojazdu ciągnącego. Na przykład: pojazd ciągnący o masie własnej 1500 kg i dopuszczalnej ładowności 2000 kg osiąga masę całkowitą 3500 kg. Nie ma przeszkód, aby do tego pojazdu dołączyć przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg. Zespół pojazdów zamknie się wówczas w dmc 4250 kg. Posiadacz prawa jazdy kategorii B, jeśli kieruje zespołem pojazdów z przyczepą lekką (do 750 kg) z hamulcem bezwładnościowym, zobowiązany jest do przestrzegania warunku mówiącego, że dopuszczalna masa całkowita pojazdu ciągnącego stanowi co najmniej 1,33 dmc przyczepy. Inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy dopuszczalna masa całkowita przyczepy ciągniętej przez pojazd, którego kierowca posiada uprawnienia kategorii B przekracza 750 kg. Otóż w przypadku, kiedy przyczepa posiada hamulec bezwładnościowy, dopuszczalna masa całkowita przyczepy może być większa od masy pojazdu. W takiej sytuacji dopuszczalna masa całkowita pojazdu ciągnącego musi stanowić co najmniej 1,33 dmc przyczepy. Na przykład: masa własna pojazdu ciągnącego wynosi co najmniej 1500 kg, dopuszczalna ładowność – maksymalnie 500 kg, a dmc przyczepy, wynosi 1500 kg. Razem dmc zespołu wynosi 3500 kg. Przy hamulcu uruchamianym z miejsca kierowcy, dmc przyczepy może być większa niż masa własna pojazdu ciągnącego. Np. masa własna pojazdu ciągnącego wynosi minimum 1700 kg, dmc – maksymalnie 1800 kg, a dmc przyczepy wynosi 1700 kg. Warunek dotyczący nieprzekraczania dmc zestawu 3500 kg został zachowany. Posiadając uprawnienia kategorii B, można również kierować ciągnikiem rolniczym (pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych) lub pojazdem wolnobieżnym (pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h).
-
auto + laweta Pytanie
Kolego nie myślisz logicznie. 3/3 sa wymienione wszyskie kategorie,że można tylko z lekką Ty zaś opierasz się na stwierdzeniu,że jeśli nie przekracza zespół 3.5t,a może tak być z lekką jeśli na przykład pojazd który prowadzisz ma 3t+750kg ma więcej jak 3.5t Co więcej możesz prowadzić pojazd który waży 600kg,do którego nie możesz podczepić 750kg,bo masa przyczepy przekracza masę pojazdu,a niema adnotacji w dowodzie rej,że może taką ciągnąć. Więc proszę nie siej herezji. Jeśli niema się kategori E nie można ciągnąć cięższej przyczepy niż 750kgdmc. Jeśli zespół pojazdów nie porusza się po drodze z bramkami viatola,nie musi posiadać odpowiedniego urządzenia nawet gdy jest 40tonową ciężarówką.
-
auto + laweta Pytanie
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie co wkleiłeś... Przyczepa lekka,to do 750kg dla uzupełnienia.
-
auto + laweta Pytanie
Jeśli przyczepa ma 2 osie i co najmniej jedna jest hamowana i wbite jest tak w dowodzie pojazdu,masa lawety przyczepy może przekraczać masę auta. Miałem tak w T4 auto 1800masy własnej,a przyczepa 2000dmc. Jeśli masa zespołu pojazdów,nieważne,czy w dowodach,czy rzeczywista wynosi ponad 3,5t pojazd powinien być wyposażony w doładowany automat viatol,oczywiście jeśli przejeżdżasz drogą obarczoną taką opłatą. Prawko kategorii tylko B lub tylko BC,BCD obowiązuje z przyczepą lekką do 750kg,a nie jakieś mniejsze od dmc pojazdu. Zeby ciągnąć większą trzeba mieć z dodatkowym E.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
- Truckerzy
.Byłem po nią w Bielefeldzie ......i sie nie zameldowales???????????? Dokładnie,to z serwisu scanii w lippstad,przenoszą się pod Bielefeld przy samej 2ce,wysadziłem tylko kolesia,który wracał nią do domu,a sam cisnąłem na rozładunek w Munster. Tak jak mówi wypsiu,takie,czasy,że jak się obijasz,to nie zarabiasz ile trzeba. Myślę,że jednak będzie jeszcze okazja się spiknąć ---------- Post dopisany at 09:35 ---------- Poprzedni post napisany at 09:25 ---------- fajnie wygląda,ten daf trackmaniaka filmik,przebija,wszystkie produkcje tvn turbo...- padł silnik 2,0 tdi - jakie koszty naprawy
http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-blb-swap-uszkodzonego-silnika-blb-bkd-59658/- Truckerzy
Pod ruchomą podłogę idzie,lekka i mało pali Używka,ale naprawdę igła niecałe 400najechane.Byłem po nią w Bielefeldzie Mnie(fana volvo) podobno,też chcą w scanie wsadzić ---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:33 ---------- Takie doszły w tamtym roku- Co Wy na to ? Top 10 najbardziej awaryjnych silników.
Marki z najbardziej wytrzymałymi silnikami - Moto - WP.PL tak dla uzupełnienia Koleś ma naukę jazdy same yarisy wszystkie były przynajmniej raz unieruchomione z powodu awarii silnika. - Truckerzy