Treść opublikowana przez sciemamcz
-
Ledy do jazdy dziennej - wasze propozycje - wszystkie wersje - zdjęcia
Czemu nie reklamujesz??? Gość jest na naszym forum. Ja wymieniałem moduł(zachcianka clh) i żadnych problemów nie było Masz rację trzeba w końcu zadzwonić i zareklamować tylko chęci brakuje o tej porze roku do dłubania
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
To spoko, przy następnej wymianie chcę wypróbować LM synthoil longtime 0w30, motula również odstawiłem już ze 3 lata na rzecz LM aktualnie użytkuję cały czas synthoil high tech 5W40 ale korci przetestować 0w30 szczególnie o tej porze roku
-
Ledy do jazdy dziennej - wasze propozycje - wszystkie wersje - zdjęcia
Ja mam dokładnie ten sam i są problemy
-
czy kazde zestaw sprężyn i amorow z oznaczeniem 1BE pasuja do audia4
Kolego kategorii wagowej nie widzisz ale widać kolorowe oznaczenia na sprężynach które właśnie mówią o kategoriach następnie odczytujesz z http://a4-klub.pl/index.php?/topic/42435-all-b6b7-oznaczenie-sprezyn-i-amortyzatorow/jak dobierzesz źle kategorie wagowe to będzie albo za nisko albo za wysoko, waga silnika 1.9 a 3.0 różni się znacznie jak i osprzęt pod machą.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dev jaki miałeś ten 0w30?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
5W30 ma dużo mniejszą lepkość oleju niż 5W40, płynność też zapewne mają inną (temperaturę krzepnięcia mają pewnie tą samą lub bardzo zbliżoną ), większość 5W30 jest olejem tzw. lekkim i oszczędnym ale ich minusem jest cieńszy film olejowy i co za tym idzie łatwiej go zerwać, co z kolei prowadzi do szybszego zużycia elementów silnika oczywiście mówię tu o ostrym pałowaniu lub nieumiejętnym użytkowaniu (gaszeniu mocno rozgrzanego silnika bez ostudzenia turbiny co spowoduje spalenie oleju), przy wysokich temperaturach otoczenia i mocnym wysileniu silnika olej potrafi mocno się rozrzedzić i teoretycznie słabiej chronić lub nawet nie trzymać ciśnienia ale mowa tu o naprawdę ostrej jeździe. Plusem tego oleju jest natomiast szybka penetracja wszystkich elementów silnika w krótszym czasie co w naszych silnikach słychać na łańcuszku napinacza, łatwiejszy rozruch w niskich temperaturach. Moim zdaniem a szczególnie podczas zimy osoby które trzymają auta na zewnątrz i użytkują je na krótkich trasach często uruchamiają zimne silniki powinni jeździć na 0w30 lub 5w30 i nie ma złotego środka dla każdego, jeden zmienia olej raz w roku i szuka czegoś uniwersalnego a drugi 4 razy wtedy można latem lać olej o większej lepkości a zima o mniejszej. Kończąc posta napiszę najważniejsze, każdy dobry markowy i niepodrobiony olej spełni swoje zadanie jak będzie wymieniany na czas i silnik będzie użytkowany zgodnie z zaleceniami dla silników z turbo czy to będzie 5w30(0w30) czy 5w40(0w40), ważne by był w pełni syntetyczny,oryginalny i z pewnego źródła, wymieniany max. co 10 000 km. Pozdrawiam.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Tutaj jest ciekawy test olejów ale takie warunki w silniku to tylko formule 1 http://bmwservice.livejournal.com/27699.html?thread=1271347
-
[B7 AVANT] podgrzewanie szyb bocznych bagaznika
To są anteny na 1000%
-
Jak zadbać o swoje 1.8 T BEX quattro
Lałem jeden i drugi teraz leję tylko drugi moim zdaniem to jak porównywanie grupy volkswagena jest skoda, seat ,vw, i audi ja wybrałem audi, niby to samo 5W/40 a jednak inna jakość Jak masz ochotę to literatura piękna 500 str. Ta strona też jest ciekawa http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-479#entry4285695
-
Ledy do jazdy dziennej - wasze propozycje - wszystkie wersje - zdjęcia
Mam to samo moduł podpięty pod MCE, wcześniej miałem problem z przysłonami od bixów ale to rozwiązałem natomiast to przygasanie i rozjaśnianie to chyba wina modułu ale już zbrakło mi chęci aby to ruszać. Trzeba by pewnie zdemontować i zareklamować puki jest na gwarancji ale na razie nie mam już natchnienia do tego drl.
-
Wymiana sprężyn przód 1BA na 1BE?
Przy wymianie sprężyn najważniejsza jest kategoria wagowa jak do 1.9 wsadzimy springi z 2.4, 2.5, lub 3.0 to przód będzie dużo wyżej niż na zwykłych 1BA, źle dobrane sprężyny i tyle w tym temacie, nie ma co szukać winowajcy. Tutaj jest wszystko opisane http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/.
-
1.8t 230 kucy pociagnie ac czerwony?
KME sprawdzone i jak na razie bezawaryjne, u mnie w BFB bez modów jest silver i nigdy nie było problemów u znajomych w bex lub modzonych siedzą goldy i również nigdy nic nie nawaliło, chodzą jak pszczółki, zavoli były naprawdę dobre w turbo ale ulepszyli i coś tam się teraz przytyka, mój gazownik to rozkminiał i rozbierał stary i nowy zavoli, doszła jakaś spiralka do oczyszczania gazu i już ich nie montuje, nie znam się na tym ale mniej więcej tak to brzmiało jak z nim rozmawiałem.
-
Jak zadbać o swoje 1.8 T BEX quattro
Jest to najlepszy olej LM, oficjalnie nie jest sprzedawany w Polsce, ale dostępny: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5097-Liqui-Moly-Synthoil-Energy-0W40-5L.html
-
Jak zadbać o swoje 1.8 T BEX quattro
Dla extra maniaków jest jeszcze: LIQUI MOLY SYNTHOIL ENERGY 0W40
-
Nieszczęsne zawieszenie
Kolego sprężyny kupiłem oryginalne z 1ba z przelotem 140 tyś. w kategoriach wagowych dokładnie pod moje auto a amorki nowe bilsteina, zamienniki do zawieszenia 1ba. Nowe gumy dolne, górne, osłony i odboje i jest bardzo dobrze jak na moje potrzeby i odczucia.
-
Stuknięty tylny błotnik - co dalej?
Dobra wycena, chyba się przeniosę do Proama za taką kasę to niektórzy połowę auta wyklepią, a tak na poważnie dobry lakiernik (sprawdzony) to zrobi bez problemu powyciąga i będzie git, szpachli min. jak zaczniesz ciąć to roboty kupa szyba, wnętrze bagażnik i kupę innych dupereli, a efekt po 2-3 latach może być kiepski, spawanie cięcie i również szpachla tylko że w innych miejscach koszty spore. Wybór jest twój zależy ile chcesz wydać i jak długo jeździć.
-
Nieszczęsne zawieszenie
Kolego ja miałem 1BV po zmianie na 1BA różnica kolosalna na komfort z precyzją prowadzenia na minus ale już się przyzwyczaiłem i nie wrócił bym na 1BV. Radość z 1BV miałem tylko na autostradach i na s-kach na co dzień dramat nie ten kraj, nie te drogi
-
Drgania lewarka podczas przyspieszania
Kolego tutaj masz podane https://www.drive2.ru/l/683367/
-
LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 300ml czy stosować przed wymianą?
Wlewałem już dwa razy podczas ostatnich dwóch wymian oleju jak najbardziej tak.
-
huczenie podczas jazdy na wprost
Koledzy u mnie też zaczęło huczeć ale po wymianie kół na zimowe, zmieniając w pospiechu nie spojrzałem na kierunkowość i z przodu założyłem odwrotnie już zmienione ale różnica kolosalna przy takiej gafie.
-
bfb +lpg nierówna praca szarpanie wypadanie zapłonu ogólnie dramat :/
Zielone hana i będzie malina na standardową moc 163KM w zupełności wystarczają a nawet z zapasem.
-
pytanie o trick z przepustnicą 1.8 T ?
Również brak różnicy.
-
[AVJ] Wyciek z tyłu silnika
Kolego na wszystkich zdjęciach widać żółte zacieki jak idą od góry, zobacz jak masz mokry peszel na który cieknie z napinacza wałków. Miałem dokładnie to samo wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów i przede wszystkim tych dwóch pod napinaczem http://rozrzady.pl/2014/07/05/uszczelka-napinacza-lancucha-rozrzadu-skoda-1-8-t/%C2'> całkowicie wycieki (do zera w obecnej chwili). Uszczelki kup w serwisie i dobry silikon do podsmarowania w miejscach jak mówi serwisówka. Nie kupuj zamienników tych uszczelek temat był omawiany i problem szybko wracał tylko ori.
-
jaki olej do skrzyni manual a4 b6 3.0-quattro
Cześć, kolego na tej samej stronie 12 tematów niżej to samo pytanie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274723-jaki-olej-najlepszy-do-skrzyni-manualnej-tdi/
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Kolego znowu zrobisz duży błąd ten silnik ma mieć 5W a nie 10W mniejsze zło to 30 za 40 ale na 10W to w zimie jest d*pa i znów będziesz słyszał łańcuszek i napinacz, Kanały olejowe w tym silniku są wąskie i przy gęstszym oleju i brudnym smoku to przepis na powolne zacieranie napinacza i łańcucha i następnie całej góry.