Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

grzesioo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez grzesioo

  1. Witam! Ruszając powoli z parkingu po jakiś 10 metrach zamrugała kontrolka [( ! )] zapiszczało i zgasło. Cztery mrugnięcia i 3 piski. Przestraszyłem się i zatrzymałem pojazd. Kiedy przestało piszczeć pojechałem dalej. Co to mogło być?? Nie mam czujników zużycia klocków. Z resztą max miesiąc temu wymieniłem klocki na obu osiach i płyn. Czy za każdym razem po wymianie płynu, albo w ogóle kiedy trzeba odpowietrzyć pompę ABS. Stan płynu OK. Dlaczego włączył się ten alarm? Macie jakieś sugestie?
  2. Pikuś zobacz na ten link który podałem i przykład bmw e36 323ti. Rozmiary gumy od 15 do 17 a ciśnienie te samo
  3. Ono pamiętasz poldka?? na suchym też pali laki http://www.wrzuta.pl/film/syp5mrvv14/poldek
  4. Witam!! Wczoraj na przeglądzie okazało się że mam uszkodzoną gumową osłonę przegubu zewnętrznego z przodu. Czy robił już ktoś taką mini naprawę? Jak wyczepić półoś z przegubu? Da się to zrobić samemu czy lepiej odwiedzić warsztat? A w ogóle czy dużo jest dłubania?
  5. Trzecia fotka w pierwszym poście , to jest chyba to http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2162 Tak dokładnie takie same i już nie dam fotki
  6. grzesioo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Układ Jezdny
    albo się odkręciło koło, albo opona dostała guza.
  7. Ja co prawda mam rok 95 ale to może być to samo. Nie mam kluczyka z pilotem a mam central (mam komplet kluczyków), a sąsiad ma pilot w kluczyku i u niego ma słupku pomiędzy drzwiami jest taki "dynks" prostokącik troszkę odstający, u mnie tego nie ma. Jest to narysowane w instrukcji niemieckiej tej "Betriebsanleitung Audi A4 - Alles, was Sie uber Ihren Audi wissen wollen." na stronie 22 zrobie jutro fote i wkleje
  8. Od rozmiaru opony?? pierwsze słysze. znam gościa który w kombajnie pompował koło. Przy 8 atmosferach jak się go zapytali "dizel ile już jest?? tyle to chyba za dużo!!" odpowiedział duże koło dużo atmosfer. i przy 14 czy 16 wybuchło!! Miał szczęście że nie przewrócił się na niego pojazd i nie zabiły go kawałki opony. Ciśnienie w oponie 12" to takie same ciśnienie w oponie 18" więc nie wydaje mi się że od rozmiaru opony. z resztą tu jest link do sprawdzenia http://www.autoforum.com.pl/24.cms najlepiej to widać na przykładzie bmw e36 323 tam jest najwięcej rozmiarów opon podanych
  9. Klocki firmy EBC. To zdecydowanie nie jest rzemiosło!! a REMSA to chyba nie DELPHI
  10. Sprawdź olej 2 razy, ale na zupełnie zimnym silniku, np. następnego dnia po jeździe. Jeżeli lały by Ci wtryski to zauważyłbyś że auto inaczej chodzi i przykapca sobie na czarno, bo to chyba jest objaw za bogatej mieszanki, a na niebiesko to oliwa w paliwie.
  11. Na pewno nie odparuje z przewodów. To nie to. W bmw miałem sekwencje i nawet po 24h nie było takiego efektu.
  12. http://video.google.com/videoplay?docid=-6739710473912337648
  13. Skoro mówią że jak zbierze się w nich woda to nalej kapke wody do jednego i wymienią. Para to też woda mogła się skroplić.
  14. Zgadzam się z Hugo. Puszczasz gaz i też jedziesz ale za free
  15. Jak zrobisz to szybko to się poparzysz, po prostu wyleci gorąca woda pod ciśnieniem, ale jak poluźnisz stopniowo korek i poczekasz aż ujdzie ciśnienie to da się to zrobić. Widziałem to jak zrobił mechanik w Golfie którego miałem. Niewiem może w audi nie da się tego zrobić.
  16. a próbowałeś zrobić taki test: na ciepłym silniku (bo trzeba poczekać aż się włączy wiatrak) odkręć korek ze zbiorniczka wyrównawczego i czekaj. Jeżeli z wężyka tego przelewowego leci tylko woda to uszczelka powinna być GIT. Jeżeli po pewnym czasie zacznie lecieć z wodą powietrze czy inny gaz (bombelki), na bank potem wywali wodę ze zbiorniczka to chyba uszczelka siedzi. Tylko tak że woda nie miesza się z olejem a wzrost temperatury powoduje rozszerzenie się materiału (metalu w tym przypadku) i dostaje się powietrze do wody i rośnie ciśnienie co powoduje wylew wody ze zbiorniczka. Tak mi tłumaczył gość który mi robił auto. Miałem taki objaw w VW Golf Mk II. Jedni mówili że to nie uszczelka a jeden gość tak zrobił i powiedział że bierze odpowiedzialność że to uszczelka i trafił w 10 A może po prostu jest pęknięty zbiorniczek, obejżyj go dokładnie. Sąsiad miał pęknięty i jak zimny to git a jak ciepły to lało się z niego. Ciśnienie w układzie jest spore i to rozepchało zbiorniczek, na pierwszy rzut oka niewidoczne (cieniuteńka kreseczka) a jednak płyn leciał.
  17. miodzio!! :mrgreen: super kółka :mrgreen:
  18. grzesioo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4/S4/RS4 B5
    wygląda na 1,8 i jest emblemat 1,8 a kolega pisze 2,0. czyżby SWAP
  19. Jak dostaniesz za darmo to sprawdzisz i jak będzie dobrze to jeszcze lepiej będzie info dla innych. Jeść nie wołają mogą się przydać.
  20. Tak był mini spocik. Fajnie było zobaczyć kogoś po latach i poopowiadać sobie co słychać w wielkim świecie i jak u was wyglądają spoty. U nas z tym kiepsko (za duża odległość).
  21. Jak w temacie. Czy ktoś zmieniał lampy zwykłe na lampy z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi? Albo czy ktoś dokładał halogeny do zderzaka. Z autopsji wiem ze np. w VW golf mk2 brakowało tylko halogenów w zderzaku i bezpiecznika w konsoli. Gniazdka pod maską, przekaźnik i przycisk (włączany dwustopniowo - przód, głębiej - przód i tył) , wszystko było. Żadnego ciągnięcia kabli do kabiny. Tylko 20 cm od halogenów do gniazdek. Czy w Audi jest podobnie? No oczywiście bez przycisku bo jest osobny. Czy dużo trzeba dłubać??
  22. Był temat "GDZIE CZUJNIK TEMP. ZEWNETRZNEJ? " są tam fotki. Chyba tam gdzie piszesz nie wyświetla się temperatura zewnętrzna.
  23. hmm.. jak widać pilot nie jest pilotem z oryginalnego alarmu od audi. Poszukaj centralki tego alarmu, żeby dowiedzieć się jaki to model, może coś na niej znajdziesz. Na www.elektroda.pl odszukasz zapewne instrukcje do alarmu i zrobisz to co chcesz. A co do kluczyka to grubsza sprawa. Znalazłem taką instrukcje na stronie: http://viaken.pl/artykuly.php?strona=2&lang=pl
  24. Ja w sobotę wymieniałem klocki w swojej olimpiadzie na EBC. Kupiłem u naszego kolegi z klubu bartte. Poszło szybko i bez problemów. Z przodu potrzebny był klucz do kół i imbus 7, szczotka i papier ścierny do wyczyszczenia, śrubokręt żeby cofnąć tłoczek, trochę smaru odpornego na temperaturę. Tył - klucz 13 i 14 i klucz do kół. oraz śrubki 13 samoblokujące - (brak w zestawie z klockami - trzeba sobie dokupić bo powinny być wymieniane za każdym razem), szczotka i papier ścierny do wyczyszczenia, śrubokręt, trochę smaru odpornego na temperaturę. Przyrząd do cofania tłoczka - ja pożyczyłem ale gość mówił że kawałkiem płaskownika lub żabką też się da wkręcić tłoczek. Chyba o niczym nie zapomniałem A i jeszcze kontrola stanu w zbiorniczku jest potrzebna - trzeba qkać po wymianie czy nie jest go za dużo przed pedałowaniem. Radek321 jest to konieczne w przypadku odkręcania przewodów, a nie jest to potrzebne.
  25. Czy ktoś już wymieniał albo dolewał olej do skrzyni biegów? Co polecają w ASO? Macie jakieś informacje?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.