Treść opublikowana przez grzesioo
-
zapaliła się kontrolka [( ! )] zapiszczało i zgasło.
Witam! Ruszając powoli z parkingu po jakiś 10 metrach zamrugała kontrolka [( ! )] zapiszczało i zgasło. Cztery mrugnięcia i 3 piski. Przestraszyłem się i zatrzymałem pojazd. Kiedy przestało piszczeć pojechałem dalej. Co to mogło być?? Nie mam czujników zużycia klocków. Z resztą max miesiąc temu wymieniłem klocki na obu osiach i płyn. Czy za każdym razem po wymianie płynu, albo w ogóle kiedy trzeba odpowietrzyć pompę ABS. Stan płynu OK. Dlaczego włączył się ten alarm? Macie jakieś sugestie?
-
[ALL] Ciśnienie?
Pikuś zobacz na ten link który podałem i przykład bmw e36 323ti. Rozmiary gumy od 15 do 17 a ciśnienie te samo
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Ono pamiętasz poldka?? na suchym też pali laki http://www.wrzuta.pl/film/syp5mrvv14/poldek
-
Wymiana gumowej osłony przegubu zewnętrznego
Witam!! Wczoraj na przeglądzie okazało się że mam uszkodzoną gumową osłonę przegubu zewnętrznego z przodu. Czy robił już ktoś taką mini naprawę? Jak wyczepić półoś z przegubu? Da się to zrobić samemu czy lepiej odwiedzić warsztat? A w ogóle czy dużo jest dłubania?
-
Jak rozpoznać czy mam w aucie centralne otwieranie na pilota
Trzecia fotka w pierwszym poście , to jest chyba to http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2162 Tak dokładnie takie same i już nie dam fotki
-
maglownica??
albo się odkręciło koło, albo opona dostała guza.
-
Jak rozpoznać czy mam w aucie centralne otwieranie na pilota
Ja co prawda mam rok 95 ale to może być to samo. Nie mam kluczyka z pilotem a mam central (mam komplet kluczyków), a sąsiad ma pilot w kluczyku i u niego ma słupku pomiędzy drzwiami jest taki "dynks" prostokącik troszkę odstający, u mnie tego nie ma. Jest to narysowane w instrukcji niemieckiej tej "Betriebsanleitung Audi A4 - Alles, was Sie uber Ihren Audi wissen wollen." na stronie 22 zrobie jutro fote i wkleje
-
[ALL] Ciśnienie?
Od rozmiaru opony?? pierwsze słysze. znam gościa który w kombajnie pompował koło. Przy 8 atmosferach jak się go zapytali "dizel ile już jest?? tyle to chyba za dużo!!" odpowiedział duże koło dużo atmosfer. i przy 14 czy 16 wybuchło!! Miał szczęście że nie przewrócił się na niego pojazd i nie zabiły go kawałki opony. Ciśnienie w oponie 12" to takie same ciśnienie w oponie 18" więc nie wydaje mi się że od rozmiaru opony. z resztą tu jest link do sprawdzenia http://www.autoforum.com.pl/24.cms najlepiej to widać na przykładzie bmw e36 323 tam jest najwięcej rozmiarów opon podanych
-
[B5 AAH] Wymiana tarcz i klocków samodzielnie
Klocki firmy EBC. To zdecydowanie nie jest rzemiosło!! a REMSA to chyba nie DELPHI
-
Stan oleju!!!!!!!!!
Sprawdź olej 2 razy, ale na zupełnie zimnym silniku, np. następnego dnia po jeździe. Jeżeli lały by Ci wtryski to zauważyłbyś że auto inaczej chodzi i przykapca sobie na czarno, bo to chyba jest objaw za bogatej mieszanki, a na niebiesko to oliwa w paliwie.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów po odpaleniu i na biegu jałowym?
Na pewno nie odparuje z przewodów. To nie to. W bmw miałem sekwencje i nawet po 24h nie było takiego efektu.
-
Strefa Śmiechu
http://video.google.com/videoplay?docid=-6739710473912337648
-
[ALL B6] Parowanie przednich reflektorów
Skoro mówią że jak zbierze się w nich woda to nalej kapke wody do jednego i wymienią. Para to też woda mogła się skroplić.
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
Zgadzam się z Hugo. Puszczasz gaz i też jedziesz ale za free
-
[B5 AFN] płyn chłodniczy spod korka.pomóżcie
Jak zrobisz to szybko to się poparzysz, po prostu wyleci gorąca woda pod ciśnieniem, ale jak poluźnisz stopniowo korek i poczekasz aż ujdzie ciśnienie to da się to zrobić. Widziałem to jak zrobił mechanik w Golfie którego miałem. Niewiem może w audi nie da się tego zrobić.
-
[B5 AFN] płyn chłodniczy spod korka.pomóżcie
a próbowałeś zrobić taki test: na ciepłym silniku (bo trzeba poczekać aż się włączy wiatrak) odkręć korek ze zbiorniczka wyrównawczego i czekaj. Jeżeli z wężyka tego przelewowego leci tylko woda to uszczelka powinna być GIT. Jeżeli po pewnym czasie zacznie lecieć z wodą powietrze czy inny gaz (bombelki), na bank potem wywali wodę ze zbiorniczka to chyba uszczelka siedzi. Tylko tak że woda nie miesza się z olejem a wzrost temperatury powoduje rozszerzenie się materiału (metalu w tym przypadku) i dostaje się powietrze do wody i rośnie ciśnienie co powoduje wylew wody ze zbiorniczka. Tak mi tłumaczył gość który mi robił auto. Miałem taki objaw w VW Golf Mk II. Jedni mówili że to nie uszczelka a jeden gość tak zrobił i powiedział że bierze odpowiedzialność że to uszczelka i trafił w 10 A może po prostu jest pęknięty zbiorniczek, obejżyj go dokładnie. Sąsiad miał pęknięty i jak zimny to git a jak ciepły to lało się z niego. Ciśnienie w układzie jest spore i to rozepchało zbiorniczek, na pierwszy rzut oka niewidoczne (cieniuteńka kreseczka) a jednak płyn leciał.
-
moja a4
miodzio!! :mrgreen: super kółka :mrgreen:
-
Mój Audik 2.0 130 KM ---> \m/
wygląda na 1,8 i jest emblemat 1,8 a kolega pisze 2,0. czyżby SWAP
-
Głośniki z Audi A6 '97
Jak dostaniesz za darmo to sprawdzisz i jak będzie dobrze to jeszcze lepiej będzie info dla innych. Jeść nie wołają mogą się przydać.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Tak był mini spocik. Fajnie było zobaczyć kogoś po latach i poopowiadać sobie co słychać w wielkim świecie i jak u was wyglądają spoty. U nas z tym kiepsko (za duża odległość).
-
zmiana lamp zwykłych na lampy z przeciwmgielmymi
Jak w temacie. Czy ktoś zmieniał lampy zwykłe na lampy z wbudowanymi światłami przeciwmgielnymi? Albo czy ktoś dokładał halogeny do zderzaka. Z autopsji wiem ze np. w VW golf mk2 brakowało tylko halogenów w zderzaku i bezpiecznika w konsoli. Gniazdka pod maską, przekaźnik i przycisk (włączany dwustopniowo - przód, głębiej - przód i tył) , wszystko było. Żadnego ciągnięcia kabli do kabiny. Tylko 20 cm od halogenów do gniazdek. Czy w Audi jest podobnie? No oczywiście bez przycisku bo jest osobny. Czy dużo trzeba dłubać??
-
Wyświetlanie temperatury na liczniku
Był temat "GDZIE CZUJNIK TEMP. ZEWNETRZNEJ? " są tam fotki. Chyba tam gdzie piszesz nie wyświetla się temperatura zewnętrzna.
-
Synchronizacja pilota od alarmu i centralnego
hmm.. jak widać pilot nie jest pilotem z oryginalnego alarmu od audi. Poszukaj centralki tego alarmu, żeby dowiedzieć się jaki to model, może coś na niej znajdziesz. Na www.elektroda.pl odszukasz zapewne instrukcje do alarmu i zrobisz to co chcesz. A co do kluczyka to grubsza sprawa. Znalazłem taką instrukcje na stronie: http://viaken.pl/artykuly.php?strona=2&lang=pl
-
[B5 AAH] Wymiana tarcz i klocków samodzielnie
Ja w sobotę wymieniałem klocki w swojej olimpiadzie na EBC. Kupiłem u naszego kolegi z klubu bartte. Poszło szybko i bez problemów. Z przodu potrzebny był klucz do kół i imbus 7, szczotka i papier ścierny do wyczyszczenia, śrubokręt żeby cofnąć tłoczek, trochę smaru odpornego na temperaturę. Tył - klucz 13 i 14 i klucz do kół. oraz śrubki 13 samoblokujące - (brak w zestawie z klockami - trzeba sobie dokupić bo powinny być wymieniane za każdym razem), szczotka i papier ścierny do wyczyszczenia, śrubokręt, trochę smaru odpornego na temperaturę. Przyrząd do cofania tłoczka - ja pożyczyłem ale gość mówił że kawałkiem płaskownika lub żabką też się da wkręcić tłoczek. Chyba o niczym nie zapomniałem A i jeszcze kontrola stanu w zbiorniczku jest potrzebna - trzeba qkać po wymianie czy nie jest go za dużo przed pedałowaniem. Radek321 jest to konieczne w przypadku odkręcania przewodów, a nie jest to potrzebne.
-
Co macie w skrzyni biegów oprócz trybików :) Jaki olej?
Czy ktoś już wymieniał albo dolewał olej do skrzyni biegów? Co polecają w ASO? Macie jakieś informacje?