Treść opublikowana przez banshee
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Sprężarka na stół i nie ma co więcej robić prób - nie będzie zadowalającego efektu. Sztangi też nie ruszaj!!!!!! Niepotrzebnie nowy N75. Kierownice zablokowane stąd otwarcie zaworu 94%.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (NOWE LOGI)
65% = 3500rpm Wrzuć link z logiem to będzie wiadomo, czy masz "podobnie".
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (NOWE LOGI)
Nie. To akurat twierdze po tym, że przy 3500obr kolega ma otwarcie 77%
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (NOWE LOGI)
1848 2213.4 2293.2 58.6 1.95 2016 2264.4 2667.6 74.1 2.34 2121 2295.0 2761.2 76.9 2.73 2289 2325.6 2515.5 68.9 3.12 2415 2335.8 2503.8 73.7 3.51 2562 2346.0 2538.9 78.5 Jak dla mnie zbyt duże przeładowanie - nie reaguje od razu, jak piszesz - co nie jest dobre przy tych obrotach silnika chociażby dla sprzęgła. Ciśnienie jest zbijane za długo i lepiej uświadomić o tym kierowcę. Za chwile będzie tryb awaryjny i kolega powie, że m-c temu pisaliście że wszystko OK.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów (NOWE LOGI)
Jeżeli chodzi o logi to termostat do wymiany i masz przeładowanie w dolocie. Niech mnie ktoś poprawi jesli się mylę, ale znów widzę że ktoś grzebał przy sztandze... a może to już zboczenie?
-
[B6 AVF] Proszę a analizę logów
Zdejmujesz osłonę górną silnika, nakładkę filtra powietrza, rurę dolotową z pasa przedniego, odkręcasz już dla wygody rurę powietrza która idzie od filtra do turbo i masz dostęp do sztangi. Klucz płaski 10 i odkręcasz kontre. W sztandze znajduje się radełkowana nakrętka, którą musisz obrócić w prawo o 0,5 obrotu - skrócić sztangę. Fabrycznie, jeżeli nie była ruszana jest zabezpieczona farbą. Jak puści to będziesz mógł kręcić palcem. Najlepiej zrób to na zimnym silniku, żeby się nie oparzyć. Później skręć wąż powietrza i rurę dolotową. Bez zakładania osłon zrób próbę 011 na 3 biegu i na 4 biegu - wrzuć tutaj to powiem ci czy dobrze. Najlepiej zamieść też pliki excela to zrobie sobie odpowiednie wykresy.
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko
Ten co idzie z króćca ATM może być niezaślepiony, reszta do zaślepienia na czas próby. Nie wiem po co te kombinacje. Co ma piernik do wiatraka...
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko
nie trzeba nic robić przy egr - po prostu jest zamknięty obieg powtórnego spalenia spalin. Oczywiście wężyki w których jest podciśnienie musisz zaślepić.
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
To przed przykręceniem jej z powrotem włącz 011BS i podciągnij łapiąc za gruszkę sztangę do góry, a później na dół. Po uniesieniu jej ma lekko zejść w dół. U mnie stawiałą opory właśnie dopiero na obrotach silnika, które są podczas 011BS.
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
Popychacze wychodzą bez demontażu pompek o ile sobie dobrze przypominam. Podregulować nie, ale powinny mieć luz na śrubie regulacyjnej dźwigienek zgodny z instrukcją. Jeżeli tam nie grzebali może są rozjechane od dawna, jednak cudów bym się nie spodziewał po regulacji. (Czas operacji ok1h)
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów...
Na co dzień nie kręcisz tak motoru, a w dole jest wszystko ok, więc nie przejmuj się. Gdybyś wykonał 3 próby to może na jakimś logu byłoby poprawnie - błąd pomiarowy .
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
Mam nadzieje, że sprawdziłeś regulację pompek po ponownym założeniu wałka?
-
[INNE] [VW B5 3BG AWX] Prośba o analizę logów.
Czy kolega już wyregulował sztangę?
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
Jakbyś chciał znać całą prawdę to lekko odstają pompowtryski... Mechanicznie są zdrowe, ale końcówki już trochę nalatane mają.
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
Można. Nie pomyl węzyków.
-
[B6 AVF] Proszę a analizę logów
Można pobawić się sztangą... Należałoby podnieść o 1 obrót i zlogować.[br]Dopisany: 10 Październik 2010, 16:19_________________________________________________Przy okazji uzupełniając moją wypowiedź. Otwarcie N75 w 011 dynamicznym przy 3500rpm powinno wynosić ok.65%. POtwierdza to złą regulację sztangi.
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
1. Wężyki 2. Podmienić N75 3. Odkręcić gruszkę sterującą kierownicami (2 śrubki M6) od wspornika, włączyć 011BS i sprawdzić czy dźwignia po podniesieniu przez ciebie do góry da się łatwo opuścić. Jak nie to turbo na stół do czyszczenia - zapiekające się kierownice.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów...
Poza termostatem, który należałoby od zaraz wymienić motor zdrowy. Pompki, przepływka, kąt synchronizacji BDB!!! Lekko przeładowuje przy ponad 4000rpm. Co do błędu: "ten błąd oznacza, że masz brak sygnału z którejś z poduszek elektro-hydraulicznych zawieszenia silnika - sprawdź wtyczki przy tych poduszkach no chyba, że błąd pojawił się po ich wymianie jeśli mechanik włożył w miejsce oryginalnych zwykłe, olejowe."
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
Nieszczelność w układzie, przybrudzone kierownice w turbinie, n75... Zacznij od najprostszych rzeczy.
-
[B6 AWX] Bardzo proszę o analizę logów 1.9 AWX
Na moje oko termostat nie domyka. Turbo przeładowuje już od 1600rpm - zabójstwo dla wirnika.
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
Fakt, myślałem o AWX Jeżeli coś ci pomogę to moje wisko można zatrzymać palcem w rękawiczce. Jak już się zatrzyma to nie czuć większego oporu tarcia.
-
[B6 AWX] Proszę o ocenę logów - dymi na niebiesko
Obawiam się, że nic z tym nie zrobisz... Może jakiś programik by pomógł?
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów...
Wszystko napisane na forum. Np tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=161926.0
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów...
Mało logów do oceny całego motoru... Turbo zdrowe, przepływka także (brak 008).
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
A ja się nie zgodzę!! Przy temperaturze porannej 4st.C dosłownie po wyjechaniu z garażu i zamknięciu drzwi od niego oraz bramy leci już ciepłe powietrze. Po 3km mam już 90 na blacie. Polecam wahlera!!!