Treść opublikowana przez jospethe
-
Uważajcie na płyn z Biedronki !
No raczej tak ;/ Nawet jeśli nie jest z tej serii to wylej to goowno na do zlewu bo zniszczysz sobie samochód i układ spryskiwaczy.
-
Jak wymienić tarcze ?
Płyn się cofa do zbiorniczka.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Eloszka
-
CZym wyczyścić zbiornik płynu od chłodnicy
Potwierdzam, nasypanie drobnego pisaku do środka i wlanie ciepłej wody jeszcze z jakimś płynem załatwi problem
-
Problem z Radio JVC
- Problem z Radio JVC
Daj znać czy pomogło- Problem z Radio JVC
Zgadza sie. Najlepiej własnie nagrywać z najmniejszą możliwą prędkością- Problem z Radio JVC
Jeśli nagrywasz na płytę to nie napychaj jej całej muzyką. Nagraj max 500 mega na płytę, która ma 700 mega. Też mam JVC i zawsze tak jest, że jak nagram więcej muzyki to zacina sie. Co do programu to też nagrywan NERO. Używam opcji"" CD z danymi ""- Jak wymienić tarcze ?
Ja przednie tłoczki wciskałem ściskiem stolarskim.- Jak wymienić tarcze ?
200 zł to sporo :/ Co do tyłu to jest mniej roboty w tym przypadku bo nie trzeba ściągać tarczy/ bębna z łożysk jak dobrze widzę..Odkręcasz dwie śruby na zacisku. Musisz mieć dwa klucze bo jak będziesz kręcił jednym to śruba będzie się obracać. Jak je odkręcisz to ściągasz zacisk i ściągasz tarcze hamulcową..........Wkręcasz tłoczek.( Zakładam, że nie masz do tego specjalnego klucza do wciskania tłoczków ) Klucz od kątówki może też być. Wkręcasz go do oporu. Sprawdź w jakim stanie jest gumowa osłona tłoczka. Jeśli jest popękana lub dziurawa to trzeba rozebrać zacisk i to wymienić bo napcha się tam piachu i zblokuje tłoczek. . Zakładasz nową tarczę, klocki. Tam jeszcze powinien być do wymiany albo przełożenia pierścień ABS na tarczy hamulcowej . Nie jestem pewien bo nie zmieniałem tarcz jeszcze u siebie. Musisz o to dopytać. Po założeniu tarczy zakładasz zacisk z nowymi klockami, smarujesz dwie prowadnice smarem miedzianym i skręcasz dwoma kluczami. Zobacz też w jakim stanie są gumowe osłony prowadnic. JAk będą popękane albo dziurawe to też trzeba je wymieć. Są takie zestawy naprawcze do zacisków. Po zmianie tarcz wsiądź do samochodu odpal i pociskaj pedał hamulca kilka razy żeby klocki się ułożyły na tarczach. Po wymianie nie hamuj gwałtownie aż tarcze i klocki sie nie dotrą.- Jak wymienić tarcze ?
Tak na szybko. Najpierw ściągasz korek gumowy ze śruby oznaczonej na zdjęciu jako 1. Jak ściągniesz korek to będzie tam śruba na impus. Musisz mieć odpowiednio dłuższy imbus. Zobaczysz jak ściągniesz ten korek. Takie śruby są dwie. JEdna górna i druga dolna. Jak je odkręcisz to zacisk zejdzie sam. Musisz jeszcze ściągnąć ten drucik co łączy zacisk z jarzmem. Po zdjęciu zacisku odkręczasz kluczem śruby oznaczone na zdjęciu jako 2. Może być z nimi problem bo mogą być zapieczone. Lepiej popsikać jakimś WD i poczekać trochę. Jak odkręcisz te 2 śruby to tarcza spadnie na glebe sama. Po ściągnieciu zacisku weż kawałek jakiegoś sznurka i podwieś sobie zacisk do wahacza żeby nie wisiał na przewodzie hamulcowym. Nakładasz nową tarcze , zakałdasz jarzmo i przykręcasz je 2 śrubami na klucz (16 chyba) . NAstępny krok to założenie zacisku. Musisz wcisnąć tłoczek i przesmarować smarem miedzianym te 2 prowadnice co są na imbusowy klucz . Zakręcasz mocno i zakładasz korek gumowy. NA koniec zakładasz ten drucik od czoła co łączy jarzmo z zaciskiem. Jak coś źle napisałem to poprawcie mnie. Ja tak zmieniałem i jest Ok . Foto do opisu : http://obrazki.elektroda.pl/7053240400_1408386873.jpg Tam masz jeszcze czujnik zużycia klocków. Musisz mieć klocki z czujnikiem zużycia. Przy zmianie wypinasz "wtyczkę" i wpinasz do nowych klocków- Jak wymienić tarcze ?
Tłoczek w tyle możesz wkręcić kluczem od kątówki. Z przodu odkręcasz zacisk 2 śrubami i jeszcze jarzm kluczem nasadowym najlepiej , ale może być problem z odkręceniem srub. Po tym możesz zdjąć tarcze dopiero- Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy w klubie- Poziom oleju AFN
Ja miałem ostatnio poziom oleju ponad czerwoną kreską. Teraz już trochę opadło. Nic nie odsysaj , jest Ok.- Uważajcie na płyn z Biedronki !
ja latem wlewam pur,fery i inne dobre płyny + woda destylowana .lepiej działa jak te wszystkie ciulate płyny do sprysków ,ale fakt ze ten z biedronki sie z&ebał Pur, fery do do mycia naczyń. Strasznie się pienią. Musisz mieć piane na samochodzie po spryskaniu szyb takim roztworem- Uważajcie na płyn z Biedronki !
Bez przesady żeby kupować płyn do starszego B5 za 30 złotych. Polecam płyn z Lidla. Kosztuje niewiele i żadnych problemów nigdy nie było. To nie olej silnikowy, że musi być z górnej półki. Nie ma co sie spinać. Jeden leje płyn za 30 zł a drugi za 3 złote. I tym umyje szybe i tem umyje szybe. W tym przypadku trafiła sie po prostu hu....a patria.- Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy w klubie- Uważajcie na płyn z Biedronki !
W tym przypadku tak- Uważajcie na płyn z Biedronki !
Tobie zawsze coś nie pasuje . Więcej luzu kolego Niektórzy chcą na przykład potestować różne produkty.- Malowanie dekorów
Bez opalarki nie da rady. Są też folie i w macie , w chromie i połysku.- Uważajcie na płyn z Biedronki !
Akurat ładnie pachnie, ale robi bałagan na samochodzie.- Malowanie dekorów
Oklej lepiej folią 3M. Lakier Ci zejdzie po jakimś czasie.- Uważajcie na płyn z Biedronki !
Ja usuwałem mleczkiem do mycia kuchni- cos w rodzaju "cifa" , tylko delikatnie tarłem żeby nie porysować maski. Zeszło, ale małe ryski niestety zostały. W dodatku chyba pompka mi padła od tego bo słabo pompuje. Pewnie gdzieś osad się zrobił w środku. Ogólnie tragedia. Więcej w biedronce nic już nie kupię do samochodu. Lepsze produkty są już w Lidlu, zwłaszcza płyn do spryskiwaczy. Poniżej dach jednego z kierowców, który też używał tego płynu.- Uważajcie na płyn z Biedronki !
Uważajcie na płyn z Biedronki! Chodzi o płyn do spryskiwaczy Aurora Nano, dostępnego w sieci sklepów Biedronka. Płyn ten uszkadza szyby oraz lakier samochodów. Sprzedawany jest w zielonej bańce. Niestety wlałem go do swojego auta. Cała maska jest w białym osadzie a spryskiwacze przytkane. Wadliwa partia płynu produkowana była do 22.06.2014 . Biuro prasowe sieci Biedronka zapewnia, że wszyscy klienci którzy nabyli płyn z felernej partii mogą zgłaszać się do sklepów w celu zgłoszenia reklamacji.- Muzyka w naszych autkach
U mnie ostatnio w aucie takie klimaty. - Problem z Radio JVC