Treść opublikowana przez jospethe
-
Na zimę większe ciśnienie w oponach?
Na 2 to za mało. Będzie więcej palił samochód. 2.2 2.3 to chyba najlepsze ciśnienie jak na 15.
-
Naprawa fajek świec żarowych w Audi A4 B5 1.9 TDI
U mnie też fajki się pokruszyły i na szybko przykleiłem je do świecy kropelką narazie trzyma się i fajki nie spadają
-
Muzyka w naszych autkach
U mnie ostatnio w takich klimatach. https://soundcloud.com/slavadmitriev/oliver-heldens-becky-hill-gecko-slava-dmitriev-remix-128-kbps
-
Dziwna narośl na VNT
Wg mnie 163 Konie w AFNie to głupota. A później właśnie takie pytania odnośnie turbo, które się rozpada od dużego przeciążenia.
-
1.6 - ile km wytrzyma?
No właśnie za ile? Cena jest tutaj priorytetowym znaczeniem.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiem, wiem. To, że będzie taniej to na pewno. Narazie jeszcze jest trochę czasu do następnej wymiany
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dobra dzięki za odpowiedź Zapiszę sobie i przed wymianą będę szukał takich. 5 litrów kupię to będzie od razu na dwie wymiany.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Akurat motula w okolicy nie mogę dostać. A coś z Valvoline albo Lm podejdzie?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie wiem czy dostanę odpowiedź bo nie dotyczy to silnika TDI, ale posiadam też Toyotę Yaris 1.0 VVt-i . Jak do tej pory lałem Mobila Peak Life 5w50. Szukam wszędzie jakiej specyfikacji musi być olej do takiego silnika i nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś kiedyś trafił na taką informację?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tak też zamierzam trzymać poziom oleju, czyli tak właśnie na 3/4. Ciekawe jak będzie z poborem oleju. W razie czego to został litr na dolewkę. A wiecie czy ten olej można dostać w bańkach 4 litrowych , bo nigdzie nie widzę żeby był.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mowa o takim specyfiku . http://allegro.pl/valvoline-durablend-diesel-5w40-5l-5w-40-gratis-i4719952456.html Sprzedawca dosyć młody, trochę mnie nastraszył stwierdzeniami, że puszczą uszczelki itp. . Olej nie rozpuszcza uszczelek, chyba że silnik jest już naprawdę w opłakanym stanie i bierze olej to może i półsyntetyk byłby dobry do takeigo. Mój bierze 0,5 litra na 10 tyś km. Mógłbym bez dolewki jeździć, ale lubię mieć pełny stan na bagnecie. Trochę żałuję, że od razu po zakupie nie wlałem mu takiego, tylko jeździłem przez kilka lat na półsyntetyku.
-
Audiola Avant w AFN'ie
W dzisiejszych czasach auto od starszego pana lub od kobiety to akurat nie jest atut auta. Tak jak wyżej piszą. Turbo pewnie na dzień dobry do czyszczenia. Ale zawsze tak jest, że przy kupnie trzeba mieć środki na jakieś drobne naprawy no i mody.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No to dobrze, że dobry. W sumie różnice widać gołym okiem, bo nie cieknie z silnika tak jak na castrolu 10w. Przy wymianie wyssałem pompką i cienkim weżykiem z dna miski sporo starego oleju. Zalałem swieży, zrobiłem już torchę kilometrów i olej w silniku jest nadal przezroczysty a nie tak jak na tamtym, że od razu czarny. Sprzedawca w sklepie mówił mi żebym nie lał 5 w jak miałem wlany 10 w bo silnik się rozszczelni, Pójda uszczelki na wale i takie tam. Jak widać narazie jest ok i nic sie nie rozsszczelniło, tylko uszczelniło. Czytałem, że któryś z tych olejów valvoline ma takie właściwości, że rozmiękcza uszczelki i tym samym uszczelnia silnik. Widzę, że to sie sprawdza w praktyce. Dzięki za rady i pomoc.
-
wymiana amorkow tyl pytanie
gdzieś jest opis na forum jak to zrobić
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tak jak wszyscy stąd radzili wymieniłem olej z 10 w na 5W. Trochę bałem się, że silnik się rozszczelni tak jak to każdy mówi. Tymczasem poszło w drugą stronę i silnik się uszczelnił. Wcześniej po nocy zostawała mała plama oleju pod samochodem a teraz sucho. Ciekawe co będzie dalej. Zalałem silnik olejem Valvoline durablend 5w 40 z normą 505.000. Czy to jest dobry olej?
-
Który kabel wybrać do diagnostyki
Czyli mój program działa?
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
Dziś kupiłem z lidla zimowy. Jest do - 20, ciekawe czy nie będzie zamarzał. Z płynami z lidla nigdy nie miałem problemów. Płyn z biedronki omijam szerokim łukiem jakiej firmy by nie był.
-
Dyliżans bogów - prestiżowa Audi A4 - Boże, że nie grzmisz !
Ten też na propsie. http://olx.pl/oferta/audi-a3-s3-2-0tdi-170km-tuning-je-design-2003-CID5-ID7vuKB.html#0f44a872b7
-
Jaki płyn do spryskiwaczy?
Płyn z Biedronki lepiej sobie odpuście. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/285112-uwazajcie-na-plyn-z-biedronki/#entry4113425
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Olej wymieniam co 8 - 10 tyś km. Szczerze to nie zwracałem uwagi na to jaki wskaźnik TBN miał poprzedni olej. Chodziło to chodziło dopóki się nie zatarło. Co było przyczyną to nie wiadomo, można sobie gdybać teraz. Zaleję Motula i zobaczę jak będzie chodził na tym oleju.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiem, nigdy więcej nic na allegro nie kupię do samochodu. Strach pomyśleć co jest w bańce motula sprzedawanego na allegro , gdzie koszt 5 litów to 100 zł i jeszcze filtr jest w gratisie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
jeździłeś na gównie to i wałek zatarłeś(wcale się nie dziwię) nie kombinuj tylko lej dobry olej 5W40 a 300tyś km to wcale nie jest duży przebieg Wszystko było ok dopóki nie zmieniłem na Mobila, którego kupiłem na allegro. Po tysiącu przejechanych kilometrów na nim zaczęły odzywać się popychacze. Po rozebraniu okazało się , że jeden jest wytarty na wylot. Wałek też nieźle oberwał. Podejrzewam, że mogłem trafić na jakąś podróbkę, ale teraz można sobie gdybać czy uszkodzenie powstało po tym Mobilu czy po wcześniejszym oleju czyli castrolu. Teraz na pewno kupię motula od kogoś z forum żeby spać spokojnie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiem wiem, już znam ten temat od kogo kupować. Teraz wszędzie można trafić na podróbki, a tu na forum nie będzie takiej możliwości aby kupić jakiś trefny olej. Jeszcze mam trochę czasu do następnej wymiany oleju i kupię na pewno tutaj z forum od kogoś z ww osób. Z uszczelką jeszcze poczekam, ale na pewno będzie też do wymiany.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Bańka 5L X-Cessa na forum to koszt rzędu 130-135zł. Jakiś inny Motul 10W40 ? Np, Synergie+ 10W40 z normą 505.00 https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/6100-synergie-10w40?f[application]=139&f[quality]=29&f[range]=25 Ok, dzięki za pomoc
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Uszczelkę i tak planuję kiedyś wymienić no i pewnie czyszczenie smoka dojdzie. Niedawno zatarł mi się wałek rozrzadu i tak teraz się głowię od czego mógł sią zatrzeć. Czy od oleju, czy od wysokiego przebiegu, a może lekkim pałowaniu na niedogrzanym silniku