Treść opublikowana przez jospethe
-
Long Life - serwis i wymiana
Skoro już mowa o płynach to nie zapomnij o hamulcowym.
-
Jaka cena za wymianę tarcz hamulcowych i klocków?
JA też kupowałem na Allegro tarcze na przód 288 mm i coś około 300 wyszło. Sam zmieniłem , ale koszt robocizny nie powinien przekroczyć 100 zł. Dobra podpucha z tym zachowaniem norm ASO. Zwykły zakład mechaniczny a kroją jak w ASO.
-
Jaka cena za wymianę tarcz hamulcowych i klocków?
Jeszcze nie wiadomo co wstawią. Policzą oryginały a wstawią chińczyki, które po krótkim czasie sie zwichrują.
-
Jaka cena za wymianę tarcz hamulcowych i klocków?
Dokładnie. Lepiej kupić samemu dobre tarcze Ate, Ferrodo, i wymienić u mechanika zwykłego, albo samemu bo nie ma przy tym wielkiej filozofii. Kilka śrubek do odkręcenia. 1100 zł za przednie tarcze to gruba przesada.
-
uszkodzony przedni zderzak brak sprawcy
Ludzie nie wykupujcie ubezpieczeń dodatkowych bo to wszystko fikcja. Ubezpieczalnie znajdą zawsze wymówkę aby nie wypłacić odszkodowania. Za tą kasę, którą wpłaci się na ubezpieczenie można z 5 razy naprawić taką usterkę.
-
Opony bieżnikowane czy polecacie?
Nalewka nalewce nie równa. Jak z winem. Zależy jakiej firmy są nalewki. Jeśli już to tylko WM MYKI. Podobo jest mało reklamacji. Miałem takie kiedyś w Toyocie starej i było ok. Nawet w zimę dało się jeżdzić bez problemu. Jednak do Audi mimo wszystko nie założyłbym nalewek tym bardziej na lato, gdzie lata się czasami bardzo szybko. Opony to zakup raz na 5-6 lat więc warto zainwestować większą kase.
-
Opony bieżnikowane czy polecacie?
Lepiej kupić nowe chińczyki. Mam u siebie Sunny Wanli i nie narzekam. 6 rok jeżdżę i jeszcze jeden sezon wytrzymają.
-
co myslicie o takich felgach do mojej audicy ?
Ile razy będziesz zakładał wątek dla jednych felg? http://a4-klub.pl/index.php?/topic/330858-alufelgi/
-
Ceny paliwa marzec 2026
Benzynka wychodzi nieco drozej bo teraz jakieś 2.20. Mają tam 92 oktany, 95 i 98. 98 wyjdzie po 2.30-2.40 .. Kurs Rubla teraz sięga dna i jeżdzi sie praktycznie za darmo. W gazie sie nie orientuję, ale gdzieś około 1 złotówki. Fakt, że trzeba niekiedy odstać 9 godzin w kolejce bo tyle ludzi jeżdzi, ale warto się przemęczyć
-
Zerwany pasek rozrzadu podczas jazdy
Ciekawe czy napinacz nie jest czasem do wymiany. Dlatego może pasek się wytarł.
- Śiwy dym
-
Podlaczenie PIONEER DEH-X8700BT
Najpierw uzupełnij profil bo nie wiadomo jakie masz auto, ale na 99 % bez przejściówek sie nie obejdzie.
-
tryb awaryjny oraz pojemność baku
Zależy jak tankujesz. Po zalaniu do pełna wciskasz pistoletem ten mały odpowietrznik , czarny pipek i sporo jeszcze wchodzi. Wtedy zaczyna syczeć i zasysać paliwo do zbiornika. Tak wejdzie jeszcze około 5 litrów. W 110 zbiornik ma 62 litry.
-
Pranie podsufitki
Ja czyściełm Vanishem do dywanów i nic sie nie odkleiło. Tylko samą pianą trzeba czyścić.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Dziś tankowałem w Rosji na Lukoilu. Cena ON wynosi tam dziś 34.80 rubla. Rubel kosztuje obecnie 0,057 zł. 0,057X 34.80 = 1.98 zł / litr ON. Za 80 litrów zapłaciłem 158, 4 zł za pełnowartościowe paliwo bez eko szajsu i inych dodatków z rzepaku. Skan z rachunku: http://obrazki.elektroda.pl/1802642100_1440257041.jpg
-
ON zalany w PB
Polonez na gaźniku to nie Audi
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
Jest temat na forum jak naprawić to ze zdjęciami. Wystarczy wyciągnać kratkę i podgiąć blaszke, takjest przynajmniej w B5. tylko trzeba uważać żeby sie nie pokaleczyć bo jest dosyć ostra http://a4-klub.pl/index.php?/topic/68868-all-b5-opadajace-nawiewy-fotostory/?hl=%20kratki%20%20opadaj%B1
-
"poci sie" klimatyzacja ?
Może jeszcze syczeć pod maską po zgaszenniu silnika
-
AFN Pęknięta uszczelka ?
Taki wąż z rolniczego sklepu nie nadaje się bo musi być w śrosku wzmocniony. Miałem taki wąż i rozpadł się po krótkim czasie. http://allegro.pl/rura-waz-lacznik-turbiny-turbo-passat-b5-audi-a4-i5584234607.html taki ma być jeśli ma być na dłużej
-
Jaki smar do hamulców
Prowadnice , czyli te wkręcane trzpienie w gumowe osłony lepiej pozmarować smarem silikonowym bo nie wchodzi w reakcję z gumą. Nie wiem czy jest sens smarowania nieścieralnej części klocków jakimkolwiek smarem bo niczemu to nie służy wg mnie a tylko zbiera się piasek i brud
-
Zregenerowane zaciski tył i wymienione klocki
Wykręcasz prowadnice zacisku i itrzymasz zacisk w ręku tak żeby nakrętka od odpowietzenia była w pionie aby powietrze mogło uciec
-
moje maleństwo ;-)
Ładny, ale poprzdnie felgi były wg mnie lepsze i lepiej pasowały
-
Wieszaki układu wydechowego
Wieszaki to lepiej orygianły. Wstawiałem u siebie jakieś zamienniki i już widzę że guma popękała.
-
Z dwumasy na jednomas (koło sztywne)
Jest temat o tym już na forum. Wstawiają chyba z silnika 1Z. Ja bym się w to nie bawił bo sprzegło zmieniasz raz na 200- 300 tys km i czy warto zaoszczędzać te 500 zł kosztem komfortu? Pytałem kiedyś mechanika swojego czy warto wstawiać jednomas i powiedział, że czuć drgania potem. Lepszym sposobem jest regeneracja starej dwumasy.
-
Przechylone auto
Wątpliwa sprawa żeby była to wina amortyzatrów. Może ktoś żle dobrał sprężyny. Pisałeś że poszły dwie do wymiany. Spręzyny wymiania sią parami.