Treść opublikowana przez jospethe
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Płyn możesz wymienić bo koszt symboliczny, tylko zielony zalej. Jeżdzij obserwuj.
-
Wymiana opon na zimowe
W okolicy nie mam żadnego renomowanego serwisu. To że ktoś zapłaci drożej nie znaczy że robota będzie wykonana lepiej.
-
Wymiana opon na zimowe
Ja wam powiem, że wole samemu sobie zmieniać koła jeśli mam na felgach niż teraz w serwisie bo jak byłem i zakładałem nowe opony na felgi to szkoda gadać. KAżdy się śpieszy, zaczną coś robić, lecą do innego klienta, dałem im zawór nowy żeby zamontowali to go urwali z pośpiechu. Koła niedopompowane założyli. Byłem w 2 zakładach i w każdym było podobnie. W jednym zakładzie wyważyli bez problemu a w drugim zakładzie nie mógł wyważyć i chyba z pół kilo ciężarków nakleił a opony były te same.Wcześniej nową opone mi uszkodzili bo łyżka montażowa przejechała po rancie opony i ją uszkodziła takm ,że aż druty wyszły od wewnątrz. Przyjechałem do domu i zobaczyłem że opona ma guza. NApisałem do sklepu gdzie kupowałem opony żeby je zareklamować. Pojechałem do gościa który mi je zakładał i nagle mu sie przypomniało że to on uszkodził tą opone. Wypuścił mnie z rozerwaną oponą na drogę. Gdyby mnie było stać na montażownice do opon to bym sobie kupił i sam naprawiał. Znam też przypadek , jak robili w okolicy oponę od ciągnika i zostawili w środku łyżkę montażową.
-
KOłpaki do stalowej felgi 15''-jakie?
No ja też mam Fulde montero 3 założoną i całkiem dobrze się sprawują. Po 2 sezonach nic sie nawet nie przytarły. Co do kołpaków to wybór jest nieograniczony. Kwestia gustu. http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-uni-1-4-1025&search_scope=&string=ko%C5%82paki%2015%20audi
-
Gdzie w Olsztynie lub okolicy ustawić porządnie zbieżność na wielowahaczu."krzywa zbieżności"
Pierwsze słyszę o takim ustawianiu zbieżności. A geometria 3D nie wystarczy?
-
Różne zużycie klocków Audi a4 b5 1996 r.
Gdyby tłoczek był zapieczony to wogóle by nie hamował. Zapieczone prowadnice, albo zblokowany klocek w jarzmie jest bardziej prawdopodobne.
-
Audi a4 b5 pompa czy pompo-wtryski co lepsze
Co do zapiekania turbiny to mie ma znaczenia czy pompowtrysk czy pompa zwykła. Zapiekanie turbo zależy od stylu jazdy i jak ktoś jeżdzi spokojnie to i na trasach mu sie zapcha. Ważne jest aby raz na jakiś czas dobrze przegonić auto. Jak dobre paliwo i sprawne pompki to i pompowtrysk nie straszny. A jak sie zapcha to można wyczyścić i latać dalej.
-
hamulce dziwny hałas
Zewnętrzny klocek może wyglądać ok, ale wewnętrzny może byc już zjechany.
-
Wymiana opon na zimowe
JEśli zaworki nie są popękane czy sparciałe to nie ma sensu ich wymieniać.
-
Problem na wyświetlaczu pokazuje OEL
Można to skasować bez komputera, tylk potrzeba jest odpowiednia kombinacja w przyciskach na zegarze http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2502-kasowanie-inspekcji-serwisowej-a4-b5-b6-b7-b8/
-
Demontaż anteny
W S4 słucha się silnika a nie radia
-
oponki
Wbrew pozorom dzisiejsze technnologie produkcji nalewek znacząco się poprawiły od tych co kiedyś były więc przeważnie nalewka niczym nie odbiega od nowej opony.
-
tylni blotnik
Naapisz po polsku bo nie wiadomo o co chodzi. Czy chodzi o palstikowe nadkole we wnęce kołą czy o błotnik? Daj zdjęcie jakieś
-
Odklejające sie dekory
Przy poxipolu trzeba pare minut przytrzymać dekor żeby klej związał.
-
Odklejające sie dekory
Ja przyklejałem najpierw pistoletem klejowym na gorąco, ale w upalne dni się odkleiło, teraz przykleiłem poxipolem i trzyma elegancko. Nawet mała dawka wystarczy.
-
Układ hamulcowy
A to się dzieje na mokrej drodze, czy bez różnicy?
-
Wymiana oleju i plama pod samochodem
Proszę Cię... Wlał mobila zamiast Motula czy Valvoline to mu olej cieknie? Połowa ludzi jeździ na Mobilach, Castrolach i innych Lotosach i jeżdżą, połowa z nich nawet nie wie czy leje dobry olej, bo nie mają pojęcia o specyfikacjach i normach. Olej nie jest powodem wycieków poza silnik. To powiedz mi dlaczego ciekło mi spod miski i byly plamy w garażu jak jeżdziłem na Castrolu 10 w 40 a teraz mam zalany valvoline 5w 40 i wszystko jest suchutkie. Nic przy aucie nie było robione, tylko zmieniony olej napewno zmiana oleju ci nic nie uszczelniła przyszła wróżka umyła wszystko i jest sucho Poczytaj o olejach i ich właściwościach i dopiero wtedy się wypowiadaj.
-
Stuki = końcówka drążka kierowniczego?
Na poodniesionym kole sprawdź gdzie jest luz. Szybciej znajdziesz
-
Wymiana oleju i plama pod samochodem
Proszę Cię... Wlał mobila zamiast Motula czy Valvoline to mu olej cieknie? Połowa ludzi jeździ na Mobilach, Castrolach i innych Lotosach i jeżdżą, połowa z nich nawet nie wie czy leje dobry olej, bo nie mają pojęcia o specyfikacjach i normach. Olej nie jest powodem wycieków poza silnik. To powiedz mi dlaczego ciekło mi spod miski i byly plamy w garażu jak jeżdziłem na Castrolu 10 w 40 a teraz mam zalany valvoline 5w 40 i wszystko jest suchutkie. Nic przy aucie nie było robione, tylko zmieniony olej
-
Temperatura płynu
Może płyn jeszcze sie nie wymieszał. Pojeżdzij trochę i zmierz no i kup normalny miernik.
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
tak samo jest w przypadku wszystkich płynów ? hamulcowy też co 5 lat ? Płyn hamulcowy niby co 2 lata lub 60 000 kilometrów.
-
Co to za chwast przy obrotach?
Jedynym problem jaki tu widzę to LPG w aucie.
-
Płyn chłodniczy - czy wymieniać?
Jak się ma gdzieś wymiane podstawowych środków eksploatacyjnych to później sie mówi że auto to skarbonka bez dna.
-
Wymiana oleju i plama pod samochodem
No to teraz już wiesz czemu cieknie olej. Mobil to gówno takie samo jak Castrol.
-
Wymiana oleju i plama pod samochodem
A jaki olej wlany? Mi też ciekło z silnika, ale wlałem 5w40 valvoline który ma właściwości zmiękczające uszczelki i nic nie ciekło po wymianie. Teoria z rozlanym olejem na osłony tez możliwa, ale to powinno tylko delikatnie kapac przez krótki czas.