Treść opublikowana przez Booster
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
właśnie to mnie zastanawia, bo jak rezałem swojego AVJ-ta-też dowiedziałem się, ze jest w BEXie 4 bary na listwie, więc wrzuciłem z niego wtryski do siebie, myśląc, że ECU sam sobie wyreguluje-niestety tak się nie stało i trzeba było obniżyć ciśnienie, bez tego korekty na wtryskach dochodziły do 25%, więc teraz mi wytłumaczcie, bo albo ktoś tu sieje farmazon z tym samoustawieniem przez ECU, albo w B6 AVJ ECU tego nie robi, albo w BEXie nie ma 4 barów, niestety nie sprawdzałem tego na innych silnikach, tylko na swoim i na 100% AVJ nie zrobi takich korekt, żeby to normalnie jezdziło-bez checka na desce... Ja w swoim AVJ miałem wtryski z BEX-a na seryjnym sofcie i nie miałem żadnego problemu, komputer sobie sam dobrał dawkę, problem pojawił się dopiero przy wtryskach 440cc dodam że na wtryskach BEX-a latałem około 3-4 miesiące
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
BEX również ma regulator 4 barowy w filtrze, wydajność jego seryjnych wtrysków 320cc jest właśnie przy 4 przy 3 barach to jakieś 286cc wieczorem wrzucę fajną tabelę z wydajnością wtryskiwaczy Boscha
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
1.8T w B6 ( AVJ, BFB, AMB ) mają regulator w filtrze paliwa, ciśnienie na listwie jak i pompa mają stałe i wynosi 4 bary:facepalm:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
jeżeli będzie dobra pogoda dla trakcji to się chyba wybiorę
-
Wojna Audi vs BMW
kolo z cabrio dostał by balonową bombę z farbą to by się zdziwił
-
Spoty Puck i okolice - czwartek godz.18 (19 okres letni) parking koło McDonald's
Pozdro dla Novwego widzianego dzisiaj na rondzie w Pucku przy biedronie, ten kolor z daleka rzuca się na oczy:decayed:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
nie wiem jak na taki zabieg reagują starsze sterowniki, najprościej kupić większe wtryski, założyć i mieć nadzieje, że komp się ogarnie. W każdym bądź razie większe wtryski i tak i tak musisz zamontować skoro stare są na granicy zapętlania
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
nie ma znaczenia, przykładowo: jeżeli masz regulator 4 bar i wtryski wydaja przy nim 280cc i są na granicy montujesz 320cc i komputer sam sobie robi korektę przy tak niewielkich różnicach wydajności mowa o ECU ME7.5
-
Fmic
Cena jak najbardziej OK:thumbup1: szczególnie za orurowanie ze wszystkimi łącznikami
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
napewno mejd in czajna
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
nie koniecznie, komputer może zczytywać wartości z zapłonu, źle ustawione kąty wtrysków mogą powodować że cofa zapłon i dlatego widzisz po 8 stopni
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
seryjny dwumas wytrzyma i ponad 400Nm, pytanie jest jak długo. U mnie jak narazie jest wszytko OK, strzelam sprzęgłem z procedury i dwumas żyje, jak się rozpadnie to wyjmujemy i wstawiamy jednomasa.
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
seryjny dwumas
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
jest opcja na dwumasie i na sztywnym kole zależy kto co chce działać. Jeśli chcesz na dwumasie to szuka sie dwumasy od AVF-a starego typu na gładkim kole,do tego docisk od 80 B4 2,8 v6 i tarcza 240mm spiek 6płytek, albo zestaw bez dwumasy, koło zamachowe od 1Z albo 2,0 80 B4 pomodzone, tarcza j/w i doscisk od LT 2,8 TDI 125/130KM. Na tym drugim zestawie się robi jak ktoś lubi gnębic napęd. słyszałem legendy o kompletowaniu części na ori podzespołach od AVF i 80 B4 ale nie mając pewności nie chciałem ryzykować i postawiłem na mocny i sprawdzony zestaw od Radzikowskiego BTW: wyrezaliśmy wyjście z wastegate na wydech, miałem już dość darcia puchy na screamer pipie ---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:03 ---------- wczoraj wgrana została procedura startu ustawiona na 0,8bara, auto startuje jak głupie, przy okazji mieliśmy możliwość sprawdzenia się na torze 1/4 w Pruszczu Gdańskim. Niestety 50m przed metą puściła opaska od dolotu do FMIC-a i nie udało się ukończyć wyścigu, udało się za to sprawdzić na G-Techu przyśpieszenie 0-100km/h które wyniosło 5,8s w niesprzyjających warunkach:decayed: i filmik ze startu
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
z podnośnikiem zwalenie skrzyni i wyciągnięcie dwumasa to 30 minut, z podnośnikiem oczywiście. Przez sprawdzenie rozumiem dwumasa czy wszystko z nim wporządku.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a po korekcie dawałeś ostro ze startów? chyba że u GTO jak stroili to testowali program i katowali auto:eusathink: ja bym jednak sprawdził dwumasa profilaktycznie, dużo roboty nie ma.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
podniesienie mocy nie miało z tym nic wspólnego, podejrzewam, że jak wymienialiście sprzęgło i nie dokręciliście podpory, tylny dyfer dostał po d*pie, dla pewności sprawdźcie jeszcze dwumasa, nowy nie znaczy dobry, mógł mieć wadę i dlatego drga
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
U mnie jest 300+ i nic nie drga, napisz dokładnie od kiedy masz drgania, odrazu po programie czy w międzyczasie coś wymieniałeś np w/w wał objawy ewidentnie wskazują na dwumasa, może coś zostało źle poskładane podczas montażu sprzęgła i dwumas się wysypał
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jak chcesz wstawić centralny intercooler to głupotą będzie pozostawienie seryjnego, przepływki podmienia się na większe kiedy idziemy w duże moce, seryjna ogarnie do 240KM PS: jak by ktoś szukał to mam do odsprzedania przepływomierz 3" z S3 BAM 0280218065 wraz z wkładem
-
Spoty Puck i okolice - czwartek godz.18 (19 okres letni) parking koło McDonald's
Wpadajcie na zlot do Pruszcza w sobotę, będzie trochę klubowiczów z pomorskiego:wink: http://a4-klub.pl/pomorskie-90/23-03-2013-zlot-1-4mili-drift-wyscigi-265987/
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Masz dla mnie wtryski Mam:decayed:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
jestem za:decayed:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
250-300 to raczej za jedno, my robimy Tip-y za 300zł w cenie standart, przy dużych ilościach można coś jeszcze urwać
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
na 1/4 można się spróbować
-
Swap 2.0 na 1.8 T
nigdy nie słyszałem żeby 1.8T miały problemy z głowicami czy smarowaniem:grin: te silniki są kuloodporne, największą ich bolączką są chyba tylko cewki, które zresztą były objęte akcją serwisową