Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Szukam przewodu żeby coś sobie podłączyć. Poszukuję przewodu na ktorym masa pojawia się przy otwieraniu drzwi przez centralny zamek. ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 10.12.2018 o 10:30, Muminson napisał:

Panowie szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Szukam przewodu żeby coś sobie podłączyć. Poszukuję przewodu na ktorym masa pojawia się przy otwieraniu drzwi przez centralny zamek. ktoś wie?

Przy słupku A na dole mniej więcej na wysokości podstopnicy na lewą nogę za tapicerką jest zdaje się pomarańczowa kostka pojawia się tam plus (musisz pomierzyć który..) więc bez problemu zamieniasz na minus przekaźnikiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co mogło polecieć?    Przełącznik świateł po wyłączeniu na "0" nie gasi świateł dopiero jak wyłączy się zapłon to wszystko gaśnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na uszkodzony włącznik świateł,ale niech jeszcze potwierdzą to bardziej obeznani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy lusterko fotochrom z czujnikiem światła z b6 (bez czujki deszczu) zabangla z MCE w B7 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Robero321 napisał:

Raczej nie bo na innym jest podobnie

Taki efekt daje również źle dobrany włącznik świateł, jeżeli zamiast z literą A podłączysz bez litery na końcu będzie świecić cały czas, jak chcesz podmienić to tylko z takim samym numerem, inaczej nie sprawdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 00:03, Robero321 napisał:

Panowie co mogło polecieć?    Przełącznik świateł po wyłączeniu na "0" nie gasi świateł dopiero jak wyłączy się zapłon to wszystko gaśnie..

jezeli masz tryb skandynawski zakodowany to tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 15:14, lachim20 napisał:

jezeli masz tryb skandynawski zakodowany to tak jest

Nie wszystko było oki aż do rozładowania aku.

Po tym zauważyłem że włącznik nie działa prawidłowo.

Muszę zobaczyć jakie ma kodowanie raczej samo się nie powinno przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robero321 napisał:

Nie wszystko było oki aż do rozładowania aku.

Po tym zauważyłem że włącznik nie działa prawidłowo.

Muszę zobaczyć jakie ma kodowanie raczej samo się nie powinno przestawić

Auto z Polski czy sprowadzane? Może źle było przekodowane a po rozladowaniu akumulatora wróciło do ustawień powiedzmy fabrycznych? Raczej dziwne zeby się nagle wyłącznik zepsuł po rozpakowaniu aku. Sprawdź jakie masz aktualne kodowanie swiatel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto sprawdzić jeśli nie ma się komputera. 

Należy zewrzeć, podać mostek pomiędzy styki 1-3 kostki włącznika.

Jeśli instalacja nie jest uszkodzona,  to światła powinny zgasnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lachim20 napisał:

Auto z Polski czy sprowadzane?

Autem jeżdżę w Polsce 7 rok po wcześniejszych padach aku było ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GreGoriO napisał:

Należy zewrzeć, podać mostek pomiędzy styki 1-3 kostki włącznika.

Dzięki przynajmniej wyeliminuje instalację i kodowanie.

Bo jeśli dobrze zrozumiałem jeśli zgaśnie to znaczy ze przełącznik padnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam parę pytań: 

1. Czy jeżeli założę moduł od b7 to się on dogada z modułem od haka? czy będzie wojna na błędy?

2. Czy MCE będzie walił błędem spalonych żarówek jak się doliczy że w b6 avant z tyłu jest mniej żarówek mijania?

3. W tutorialach jest opisane żeby połączyć przewody od przeciwmgielnych tylnych przy MCE i z tyłu dać przewód od jednej lampy do drugiej, zastanawiam się czy nie lepiej by było puścić przewód od MCE do tylnej prawej lampy

Edytowane przez pompeczka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 dogada się 

Ad2 kup moduł z literka n, nie będzie wywalal błędów

Ad3. Twoja propozycja jest jak najbardziej prawilna. Tez tak robilem. Jak zdejmiesz lampę to moze okazać się ze kabel od przeciwmgielnego jest wyprowadzony ale konczy się gdzieś w wiązce w aucie. U mnie tak bylo. Im blizej mce go znajdziesz tym mniej musisz rozbierać auta. 

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 14:37, bobikos napisał:

Ad1 dogada się 

Ad2 kup moduł z literka n, nie będzie wywalal błędów

Ad3. Twoja propozycja jest jak najbardziej prawilna. Tez tak robilem. Jak zdejmiesz lampę to moze okazać się ze kabel od przeciwmgielnego jest wyprowadzony ale konczy się gdzieś w wiązce w aucie. U mnie tak bylo. Im blizej mce go znajdziesz tym mniej musisz rozbierać auta. 

Dzięki za odpowiedź, jak tylko przyjdą mi kostki i piny to się biorę za robotę, nie wiem czy puszczę drugi kabel do przeciwmgielne go bo je już kiedyś łączyłem w bagażniku, ale pewnie na plus by było że w razie spalenia żarówki by wywalało czy to prawa czy lewa, ale w sumie jak się jedną spali to nie problem włączyć światła i zobaczyć która.

Jeszcze mam pytanie, czy przeciwmgielne będą świeciły jako mijania w avancie? A i jeszcze gdzieś mi się przewinęło że w B7 żarówka stopu i mijania jest jedno żarnikowa i komputer steruje mocą a w B6 dwu, ciekawi mnie jak będzie się ona zachowywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą świeciły przeciwmgielne jako mijania (żarówka 21W wysterowana tylko na część mocy, w adpatacjach można dopasować jej moc) po tym można poznać b6 z MCE od B7. Co do stopu to w B7 tak samo jak w B6 jest dwuwłóknowa żarówka, tutaj nie ma zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2010 o 15:37, Bart-S napisał:

Światła mijania - tu nie ma problemu bo oba przewody, które trzeba rozdzielić i podłączyć osobno do MCE są przy włączniku świateł (2x żółty)

 

W dniu 9.09.2010 o 15:37, Bart-S napisał:

Światła przeciwmgielne - ta sama sytuacja 2x biało/niebieski i 1x szaro/biały (wszystko podzielone we włączniku świateł)

przesiadam się z D na F. Audi jak w opisie. proszę uświadomcie mnie w jednej rzeczy bo nie do końca są dla mnie zrozumiałe powyższe cytowania.

Jak to podłączyć. Na przykładzie świateł mijania. rozcinam dwa zółte i te co lecą w głąb podłączam zgodnie ze schematem odpowiednio do MCE B pin22 i 23.  Natomiast odcięte kabelki te krótkie przy kostce oba podłączam pod MCE C pin 26 ??? Czy odwrotnie ma to być?

Ze światłami przeciwmgielnym w sposób analogiczny postępuje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...