Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Yhm wyczuwa maly pobór pradu czy co?? kurcze nie chce kupowac lustra z b7, poluje na to z b6 ale gad dem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Yhm wyczuwa maly pobór pradu czy co?? kurcze nie chce kupowac lustra z b7, poluje na to z b6 ale gad dem :wallbash:

dokładnie , ten pin 18 ma jakiś tam pobór prundu i brakuje mu troszke :) jutro może będe coś wiedział o lusterku :naughty: dam znaka co i jak :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze światłami a konkretnie z pozycją AUTO montowałem czujnik światła/deszczu, lusterko z fotochromem i wyłącznik z końcówką "D". Problem polega na tym, że w pozycji AUTO ciągle świecą się xenony (bez względu na oświetlenie) czujnik działa poprawnie, gdyż CLH pracuje jak należy (przy oświetleniu nie zapala się). Sprawdzałem w grupie czujnika w MCE i wartości w okienku brightness zmieniają się 0-ciemno, 7-jasno. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kodowanie oki :) przepatrz jeszcze raz schemat co gdzie idzie, może dokładając włącznik z auto gdzieś sie jumłeś :mysli:

o ile dobrze pamiętam w którymś z kanałów adaptacji jest procentowe działanie czujnika światła , może ktoś to przestawił :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem tylko przewód z 7 włącznika do MCE 32/pin29 i mostek z diodą AUTO, w adaptacji jest fabryczna wartość, ale nie sądzę żeby to byłą przyczyna bo CLH działa dobrze, a czujnik jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z D, wcześniej miałem C, ten włącznik jest z Anglika ale to chyba nie ma znaczenia :mysli:

.nie no to samo musi być :wink4: luknij jeszcze raz czy w dobry pin sie wpiołeś w MCE :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi teraz już mogę to napisać:

Dzięki Dominowi79 mam w pełni działający system fotochromu, auto świateł oraz CLH. Przesiadka z MCE LOW bez żadnej literki na ten z końcówką F.

Mod czasochłonny, kabelkologii sporo ale ze schematami podanymi w pierwszym poście i z konsultacjami z Dominikiem wszystko do ogarnięcia - instalację przeprowadzona przezemnie samodzielnie, a elektykiem nie jestem. Także jakby ktoś potrzebował pomocy w tym temacie to jestem do dyspozycji.

Jednak nieobylo się bez strat o których w tym momencie muszę napisać dla potomności. Po wykonaniu w/w instalacji wszystko śmiga bezproblemowo (włącznie z kontrolą przepalonych żarówek). Jednak po próbie połączenia się VAGiem w celu zakodowania MCE otrzymałem komunikat o niemożności połączenia z modułem (sprawdzane VAGami do 10,6 włącznie). Dodatkowo stwierdziłem brak możliwości połączenia z kolumna kierownicy oraz modułem komforu - dla wszystkich komunikacja po linii CAN COMFORT. Więcej o tym problemie w temacie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=234191.0

Temat na dzień dzisiejszy nierozwiązany. Najciekawsze, że cała komunikacja wewnętrzna jest sprawn bo wszystkie moduły działają poprawnie. Doszlismy, że coś musiało paść w liczniku - bo te jest element zbiorczy wszystkich sieci w B6. Także przy instalacji coś musiało sie uwalić. Przyznam, że całość zabiegów robiłem na nieodłączonym akumulatorze - gdyż czytając poradnik Dominika dot. świateł stopu i wstecznych potrzebne jest zasilanie, żeby stwierdzić które światło jest lewe a które prawe - także najprawdopodobniej tu popełniłem jakiś błąd co nie oznacza, że faktycznie to jest konkretną przyczyna zaistniałej usterki.

Po tym wszystkim nie mogłem odpowiednio zakodować MCE czyli nie działało nic pod co cała instalacja była robiona czyli CLH, fotochrom i auto światła. I tu niezmierzona pomoc Domina79 za co jeszcze raz serdeczne dzięki :notworthy::good: Zdemontowałem swój nowy moduł i wysłałem do kodowania do Dominika. Bo jak wiadomo, nawet jeśli moduł nie będzie przyuczony prawidłowego VINu ale będzie prawidłowo zakodowany - będzie funkcjonował poprawnie. Dominik zakodował u siebie w aucie wsio jak trzeba i odesłał a ja teraz cieszę się nowymi modami w samochodzie i juz robie upgrade na zewnętrzne fotochromy.

Także mod udany jednak po zaistniałej usterce z brakiem połączenia nie przyniósł mi 100 procentowej satysfakcji. Temat braku komunikacji wciaż otwarty i mam nadzieje, że uda się go kiedyś rozwiązać bo jakby sie teraz coś zdupcyło w MCE, kolumnie kierowniczej lub MK to aż strach pomysleć co by było....

Udanego rezania wszystkim życze.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

i juz robie upgrade na zewnętrzne fotochromy

(...)

Daj znać jak zrobisz, nurtuje mnie sprawa przeciągnięcia dodatkowych kabli do opraw lusterek by podłączyć fotochromy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ja mam lusterka składane fabrycznie i jako gratis dostałem instalacje od modułu drzwi do lusterek pod fotochrom :naughty: więc w tym temacie Ci juz niepomoge :cool1: Mi zostało pociągnięcie kabli od lusterka wewnętrznego do modułu drzwi a z tym to raczej problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ja mam lusterka składane fabrycznie i jako gratis dostałem instalacje od modułu drzwi do lusterek pod fotochrom :naughty: więc w tym temacie Ci juz niepomoge :cool1: Mi zostało pociągnięcie kabli od lusterka wewnętrznego do modułu drzwi a z tym to raczej problemu nie ma.

a może nawet nie :wink4:

luknij czy w pomarańczowej kostce w gnieżdzie nie masz obsadzonych pinów :naughty:

pin7 pomarańczowe złącze

pin8 pomarańczowe złącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba takiego gratisu już niedostałem niestety :confused4: Mój samochód to był golas i oprócz składanych lusterek i elektrycznych szyb z tyłu to nie miałem kompletnie nic. Właśnie mniemam, że przez składane lustra mam dodatkową wiązkę od lusterek do modułu drzwi. Wątpie, żeby audi wysiliło sie i włożyło dodatkowo wiązkę pod fotochrom od modułu drzwi do kabiny...ale napewno sprawdze czy czasem się nie myle i mam te piny. Dzięki za info Dominik

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba takiego gratisu już niedostałem niestety :confused4: Mój samochód to był golas i oprócz składanych lusterek i elektrycznych szyb z tyłu to nie miałem kompletnie nic. Właśnie mniemam, że przez składane lustra mam dodatkową wiązkę od lusterek do modułu drzwi. Wątpie, żeby audi wysiliło sie i włożyło dodatkowo wiązkę pod fotochrom od modułu drzwi do kabiny...ale napewno sprawdze czy czasem się nie myle i mam te piny. Dzięki za info Dominik

pozdr :hi:

Dominikowi chodziło pewnie o odcinek dachowy (między pomarańczową wtyką a kostką lusterka ;)). Tam ewentualnie można spodziewać się bonusa (prawdę mówiąc, tylko raz trafiłem taki przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart chodzi mi o gniazdo do którego dochodzi wiacha z dachu , ale skoro Patryk niemiał fotochromów zewnętrznych to pewnie d*pa zimna :confused4: aczkolwiek wiązka lusterka w fuul opcji jest chyba zwiazana z pełną elektryką luster :wink4:Patryk luknij do lusterka zewnętrznego czy niemasz tam czasem czarnej kostki od fotochromu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...