Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Ja

Jutro sprawdzę jak wygląda płyn w zbiorniczku-czy nadal taki zur

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki update z mojej strony.

Minął już ponad miesiąc od zmiany z mineralnego na syntetyk (febi). Żadnych wycieków, lub tego typu sytuacji.

Zmniejszył się dźwięk wydawany przez pompę podczas pracy oraz poprawiło się samo wspomaganie.

Na chwilę obecną, zmiana wyszła na dobre.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedzieć czy mogę zalać ten (niżej link) olej do wspomagania jeśli na korku jest symbol G 002000, z tego co wyczytałem wcześniej teraz zamiennie stosuje się właśnie taki o symbolu G004000M2 lecz chcę się upewnić żeby nie było niespodzianek.

http://allegro.pl/plyn-olej-wspomagania-zielony-vw-skoda-seat-audi-i6018167139.html

Czy to sie nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem płyn w swoim b7 z servotronic na Mineralny zielony LHM PLUS i jest kupa albo ja już po prostu swiruje :) stary był na 99% procent żółty i czasem coś było słychać jeśli chodzi o wspome. Teraz nie wiem czy po prostu po wymianie zacząłem się wsluchiwac bardziej w pracę wspomagania czy rzeczywiscie pompa chodzi głośniej. Moim zdaniem nie ma tragedii ale przy skrecaniu jest małe buczenie pompy ... Nie pamiętam jak było przed wymiana. Panowie jak jest u was jak krecicie na postoju ? Bloga cisza czy jednak coś słychać ?:)

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze słychać, z tym że Twój zielony jest już bursztynowy i nie wymieniany przez przynajmniej 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem płyn w swoim b7 z servotronic na Mineralny zielony LHM PLUS i jest kupa albo ja już po prostu swiruje :) stary był na 99% procent żółty i czasem coś było słychać jeśli chodzi o wspome. Teraz nie wiem czy po prostu po wymianie zacząłem się wsluchiwac bardziej w pracę wspomagania czy rzeczywiscie pompa chodzi głośniej. Moim zdaniem nie ma tragedii ale przy skrecaniu jest małe buczenie pompy ... Nie pamiętam jak było przed wymiana. Panowie jak jest u was jak krecicie na postoju ? Bloga cisza czy jednak coś słychać ?:)

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Pompa może już nie domagać. U mnie cisza przy kręceniu do oporu na postoju, przelot 270tys.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ryzykować i wymienić jeszcze raz na ori syntetyk :) febiego raczej nie mam zamiaru testować.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory panowie że rozwalę temat ale trochę wkurza mnie to niesprecyzowane p****

po kupnie auta na potęgę wyła mi pompa, wymieniałem płyn na ori czyli syntetyk wycie nie ustało a doszło "skrzeczenie". Na forum a6 wyraźnie napisali żeby lać tylko mineralny (jak na korku przykazali), zalałem febiego mineralny w ciągu paru km zrobiła się totalna cisza a wspomaganie zaczęło chodzić równo.

Dzisiaj jestem bez wspomagania, najprawdopodobniej padła mi pompa, znajomy w a6 zalał syntetyk i też pompa zdechła.. to co w końcu lać ?

BTW: w silniku też mieszacie syntetyk z minerałem ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie musiało to być winą wymiany płynu, poprostu przypadkowo się musiało to powiązać, widocznie Twoja pompa już mocno była wyeksploatowana. Ja z konieczności ponownego rozłączenia przewodów od wspomagania zalałem układ właśnie płynem z ASO bo znalazłem u siebie okazję a wcześniej miałem minerał Febiego i na nim czy teraz na tym syntetyku nie mam żadnych problemów ze wspomaganiem i nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy wspomagania pomiedzy tymi dwoma płynami kompletnie nic. W poprzedniej B6 wymieniłem płyn na Febiego bo było to polecane na forum, to by było jakieś 5 lat temu i do tej pory chłopak który kupił ode mnie samochód jeździ i nie ma żadnych problemów ze wspomaganiem.


BTW: w silniku też mieszacie syntetyk z minerałem ?

według mnie syntetyczny olej można dolać do minerału gdy nie masz wyjścia, gorzej sprawa ma się na odwrót czyli minerał do syntetyka ale również jest to dopuszczalne w ciężkich sytuacjach bo lepiej wlać co się ma pod ręka niż jechać bez oliwki

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie syntetyczny olej można dolać do minerału gdy nie masz wyjścia, gorzej sprawa ma się na odwrót czyli minerał do syntetyka ale również jest to dopuszczalne w ciężkich sytuacjach bo lepiej wlać co się ma pod ręka niż jechać bez oliwki

ok, w wyjątkowych sytuacjach lepszy taki miks niż nic ale rozgłaszanie wszem i wobec że można to robić i jest to na porządku dziennym jest mało poważne.

wcale nie musiało to być winą wymiany płynu, poprostu przypadkowo się musiało to powiązać, widocznie Twoja pompa już mocno była wyeksploatowana. Ja z konieczności ponownego rozłączenia przewodów od wspomagania zalałem układ właśnie płynem z ASO bo znalazłem u siebie okazję a wcześniej miałem minerał Febiego i na nim czy teraz na tym syntetyku nie mam żadnych problemów ze wspomaganiem i nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy wspomagania pomiedzy tymi dwoma płynami kompletnie nic. W poprzedniej B6 wymieniłem płyn na Febiego bo było to polecane na forum, to by było jakieś 5 lat temu i do tej pory chłopak który kupił ode mnie samochód jeździ i nie ma żadnych problemów ze wspomaganiem.

Na syntetyku wspomaganie chodziło "dziwnie" a pompa wyła, znajomy w firmie miał podobnie więc nie jest to odosobniony przypadek (w q7 też wyła), u mnie poprzedni właściciel na syntetyku jeździł rok i sam się potem przyznał że było coraz gorzej.

Jak zimówki miałem 16'' to też mi nic nie wyło a wspomaganie chodziło lekko (nawet jak płynu było bardzo mało - syntetyk), sam ten fakt odrzuca ponad połowę opinii z forum. Skoro użytkownicy cięższych aut, mocniejszych silników, znacznie częściej występującego serv i co najważniejsze większych rozmiarów toczydeł mówią że tylko mineralny to znaczy że coś na rzeczy jest. Po za tym przechodzenie z mineralnego na syntetyk to trochę temat tabu, który nie każdemu wychodzi na dobre. ASO nie jest żadnym gwarantem, te same serwisy twierdzą że żadne TDI nie ma łańcucha a w TSI może walić o obudowę i nic się nie staje a olej wymienia się co 30 tyś km itd.

U mnie pompa nie wyje, od pewnego czasu lekko szumi a wspomaganie działa względem pogody i chęci.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zalaniu lhm plusa na zimnym jest cisza a po rozgrzaniu dość mocno słychać pompe. Zastanawiam się właśnie nad wlaniem ori syntetyka lub może liqui moly 1127? Z tego co tu widzę to chyba nikt go jeszcze nie testował.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po zalaniu lhm plusa na zimnym jest cisza a po rozgrzaniu dość mocno słychać pompe.

2. Zastanawiam się właśnie nad wlaniem ori syntetyka lub może liqui moly 1127?

1. a jakiej firmy zalałeś ten minerał ?.

2. płyn syntetyczny LM 1127 miałem przed Pentosinem CHF11 , który jest rzadszy, osobiście nie odczułem jakiejś zmiany w pracy układu wspomagania,

A jaki płyn miałeś poprzednio ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Total lhm PLUS

2.poprzednio miałem chyba ori chodz barwą przypominał kolor bursztynowy , pewnie z przepracowania. Widziałem gdzieś ze wychodzily też jakieś żółte febi.

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Total lhm PLUS

Mam w dwóch autach to zalane. Bardzo sobie chwalę. Wstrząsnęła mną sytuacja z A6C4 -pompa zaczynała jęczeć, niedawno zalana Febikiem. Mam jedną w odwodzie ale jeszcze spróbowałem LHM i...cisza. Naprawdę dziwne ale ucichła, a liczyłem się z wymianą.

A4B5 jak kupiłem to żabą odkręcałem zbiorniczek -zalany czerwony płyn, na węch i kolor ATF i obstawiałbym nawet Dexron II ale to już bardziej żartem. W każdym razie aż uszczelka korka spuchła. Przepłukałem, zalałem LHM i spokój kilka tysięcy już.

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Totala. Ogólnie to o Febi zapominam już. Do tego LHM ma ładniejszy kolor jak komuś zależy....

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio na minerala febiego(zielony)

Skrzypienie podczas skrecania ucichło :) kiera chodzi tak samo jak chodziła, a kolor płynu spuszczonego.... :facepalm:

nie bede ryzykował syntetyka w ~15-to letnim aucie jak na korku pisze only mineral :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ori lałem do A4 B5 nie miałem żadnych problemów ze wspomaganiem. do A4 B6 tez taki wlałem i jest ok. przecież ten plyn jest nastepcą mineralnego i jest kompatybilny wstecz tak samo kiedyś był płyn do chłodnic G12 a teraz jest G13 i tez można je stosować zamiennie

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...