Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ha ,no bo kto to widzial do starego kondona zalewac ori syntetyk [emoji14]ale klijent nasz Pan[emoji16],w jednym mam Lhm-a a w drygim febi roznicy nie widze ale zmienie tego febiego niebawem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jakie to ma znaczenie: stary-nowy ???

Jest odpowiednia norma dla układu i taki płyn lejemy.  Wg mnie w fabryce ktoś przekombinował i teraz wychodzą cuda. W moim przypadku to nie pierwsza tego typu akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za***iście. Kupilem 2l nowego płynu  w aso i czeka na maglownice az wroci z regeneracji. To co mam zrobić bo gosc w aso bez zajakniecia mi go polecił. Dodam też  ze dolewalem go  z pol roku temu bo  po 4 latach  zagladnalem do zbiorniczka i bylo ponizej minimum. Dolalem wiec  nowy z aso do max i tak jezdze juz pol roku. Nic sie nie dzieję. To co wymieniac na cały z aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, misiek95 napisał:

w b7 z servotroniciem też lać śmiało lhm?

Jo 

Zawartość dodana 2 minutes later
21 minut temu, wampir napisał:

To za***iście. Kupilem 2l nowego płynu  w aso i czeka na maglownice az wroci z regeneracji. To co mam zrobić bo gosc w aso bez zajakniecia mi go polecił. Dodam też  ze dolewalem go  z pol roku temu bo  po 4 latach  zagladnalem do zbiorniczka i bylo ponizej minimum. Dolalem wiec  nowy z aso do max i tak jezdze juz pol roku. Nic sie nie dzieję. To co wymieniac na cały z aso?

Lej to co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy... B7 to stary kondom ?

Właśnie odnośnie wymiany płynu są podzielone opinie... mechaników... tych dobrych i tych słabych...

Ja u siebie miałem zmienić na nowy ORI z ASO, ale po wielogodzinnych negocjacjach skończyło się na kupnie minerała Febi i dolewce

Niby chce się zrobić dobrze, wymienić cały płyn.. a później wychodzą kwiatki :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewam OEM olej od lat do wszystkich VAG jakie jeżdzą w rodzinie i nigdy żadnych problemów z układem wspomagania. Dodam ze tam sa rupiecie w stylu Polo 1997r, Fabia I, Passat B6. Wszystkie z ory maglami i pompami.  Dosłownie raz podkusiło mnie zalać FEBI do T4 teścia  i pompa się wysrała po miesiącu. Także ja dziękuje, oszczędność to żadna bo różnica w cenie 10zł. Po prostu zalewam tym co producent przewiduje i sie sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to ze jak na korku pisze only mineral to czemu mial bym lac ori syntetyk ? Bo w aso ta doradzaja


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :decayed: No właśnie, auto jeździło na zielonym mineralne, a od ... bodajże 2006r minerał zastąpili syntetykiem w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie płynu od wspomagania istnieje ryzyku przecieku przekładni kierowniczej? Miałem kiedyś opla i tam na forum takie legendy chodziły.. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ori płyn bardzo wyciszyl pompę a wcześniej kombinowalem z lhm i liqui moly.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,prosiłbym o podanie aktualnego linku do lhm plus,chciałbym wiedzieć dokładnie jaki on ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 16:01, turzol napisał:

Zalewam OEM olej od lat do wszystkich VAG jakie jeżdzą w rodzinie i nigdy żadnych problemów z układem wspomagania. Dodam ze tam sa rupiecie w stylu Polo 1997r, Fabia I, Passat B6. Wszystkie z ory maglami i pompami.  Dosłownie raz podkusiło mnie zalać FEBI do T4 teścia  i pompa się wysrała po miesiącu. Także ja dziękuje, oszczędność to żadna bo różnica w cenie 10zł. Po prostu zalewam tym co producent przewiduje i sie sprawdza. 

potwierdzam

ja ori lałem do A4 B5 nie miałem żadnych problemów ze wspomaganiem

do A4 B6 tez taki wlałem i jest ok.

przecież ten plyn jest nastepcą mineralnego i jest kompatybilny wstecz tak samo kiedyś był płyn do chłodnic G12 a teraz jest G13 i tez można je stosować zamiennie

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wymieniał olej w wspomaganiu zgodnie z tym wątkiem w A4 B8? Czy w tym modelu procedura po za różnicami w konstrukcji samego zbiorniczka i przyłączy przebiega tak samo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów..

Ja napisze coś do tego co pisał Dev o oleju ori G004.Nie wiem co oni teraz tam leją do swoich butelek,ale cały ich ten "oryginalny olej przekładniowy G004" musiałem zlać z auta,ponieważ po wymianie całego płynu kierą kręciło się jak w Starze bez wspomagania aż ręce bolały i także pompa zaczęła lekko piszczeć (100 zł poszło się"walić" :facepalm:Dziś zakupiłem Febi 6162 i wszystko od nowa,płukanko i zalewanko:PNo i byłem w lekkim szoku bo wszystko wróciło do normy,pompa ucichła a kręcenie kierą na przysłowiowego paluszka:banan:.Gdy wcześniej miałem zalewany G002 wszystko było także w porządku:decayed:.Chciałbym dodać od siebie,że moim zdaniem ten olej G004 jest stworzony z myślą o nowych autkach i leją do nich syntetyk a niunie poniżej 2010r lubią może minerał,który na dziś jest także poprawiony i odpowiada wszystkim normom już nie produkowanego G002.Ja tam panom z ASO nie wierze,że to lepszy następca G002 tylko jest to całkiem nowy technologicznie pełnowartościowy syntetyk,nie wierze im po tym jak mi multitronic leciutko poszarpywał i powiedzieli,że to już koniec skrzyni oraz że mam oleju nie wymieniać i jeździć aż się multi rozsypie:facepalm:No i wiecie co?wymieniłem także dziś olej w skrzyni oczywiście oryginalny ATF ale byłem obsrany jak nie wiem co po zalaniu wcześniej ich olejem do wspomagania G004,ale na szczęście wszytko jest okey i o dziwo skrzynia chodzi jak nowa nic nie poszarpuje i śmiga aż miło.Więc nie wszystko co panowie w ASO proponują jest dobre i słuszne,ich nie interesuje to,że komuś nowa chemia rozwali starsze auto i dla tego nie bójmy się używać dobrych zamienników(w przypadku skrzyni tylko oryginalny ATF z nim akurat jest wszystko OK):wink:

Edytowane przez Vipers33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2017 o 22:50, Vipers33 napisał:

Dziś zakupiłem Febi 6162 i wszystko od nowa,płukanko i zalewanko:PNo i byłem w lekkim szoku bo wszystko wróciło do normy,pompa ucichła a kręcenie kierą na przysłowiowego paluszka

Kolego zainspirowałeś mnie do ponownej wymiany oleju. Ja pojechałem do serwisu, kupiłem ten ich 004. Wypłukałem układ. Pierwsze pół litra, wyleciał czarny syf, myślę sobie będzie igła. Co się okazało, praktycznie zero efektu, a wręcz przeciwnie, kierownica zaczęła mi ciężej chodzić. Spróbuje febi. Nie zaszkodzi mi, w najgorszym wypadku i tak magiel do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dwa lata śmigam na plynie G004 ori i nic sie nie dziej złego. Nie wiem po co kombinowac z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianałem plyn ostatnio płyn wspomagania.

Po opiniach na forumowych wybralem Total LHM plus .

Wymieniłem i podczas krecenia na postoju kierownica zaczęła wibrować,pompa ogólnie glosniej pracowała.Plyn się nie pienił,sitko na swoim miejscu, odpowietrzone tak jak trzeba.

Denerwowało mnie to strasznie bo przed wymianą nic takiego nie występowało więc zmieniłem płyn na ori g00400m2 i jak ręką odjął.

Tak więc polecam  zalewać tylko oryginalnym i nie kombinować.

 

Edytowane przez DodoS4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DodoS4 napisał:

Wymianałem plyn ostatnio płyn wspomagania.

Po opiniach na forumowych wybralem Total LHM plus .

Wymieniłem i podczas krecenia na postoju kierownica zaczęła wibrować,pompa ogólnie glosniej pracowała.Plyn się nie pienił,sitko na swoim miejscu, odpowietrzone tak jak trzeba.

Denerwowało mnie to strasznie bo przed wymianą nic takiego nie występowało więc zmieniłem płyn na ori g00400m2 i jak ręką odjął.

Tak więc polecam  zalewać tylko oryginalnym i nie kombinować.

 

Amen. I tym samym powinno się zamknac wszelkie dywagacje i nie kombinowac pod gorke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zwyczajnie zamiast kombinacji czy ori czy lhm czy jeszcze coś innego to po prostu zalewać tym, co było wcześniej? Przecież tu chodzi o przepłukanie układu i wymianę płynu na nowy/nieprzepracowany, a nie zmianę z mineralnego na syntetyk i odwrotnie. Skoro z układem nic się nie dzieje i chodził całe swe żywoto na ori płynie to przepłukać i zalać ori, a jeśli jeździł na lhm czy febi to też takim płukać i taki zalewać. Gorzej jeśli nie wiadomo co było lane bo mamy 50/50 czy trafimy. :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...