Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Pany chcę kupić lustrzankę z dwoma obiektywami, mam do wyboru:

Canon EOS 1200D, 18 - 55mm DC III + 75-300mm DC III

Sony slt-a58k, 18-55mm + 55-200mm

Canon EOS 100D, 18-55mm III + 75-300mm

Jestem w Szwajcarii i tak naprawdę jestem ograniczony do zakupu w mediamarkt...nic innego w fajniej cenie nie ma. Który z tych zestawów jest w porządku dla zupełnego laika?

Pozdro

Mam Eos 1200d i jest naprawdę super z obiektywem 18-55mm daje rade i naprawdę robi super zdjęcia [emoji1] podobno jest najlepsza lustrzanka dla amatora. Mogę Ci podesłać w środę zdjęcia jakie robi [emoji12]

Naciapane z Zetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie dawno zanabylem wlasnie tego ostatniego co wstawiles, fotografjerem profi nie jestem i mi on wystarcza. :) tylko ja w zestawie nie mialem dwoch luf.

Tego drugiego obiektywu nie ma w zestawie, osobno bym kupował. Szukam czegoś do krajobrazów z jakimś zoomem.

Pany chcę kupić lustrzankę z dwoma obiektywami, mam do wyboru:

Canon EOS 1200D, 18 - 55mm DC III + 75-300mm DC III

Sony slt-a58k, 18-55mm + 55-200mm

Canon EOS 100D, 18-55mm III + 75-300mm

Jestem w Szwajcarii i tak naprawdę jestem ograniczony do zakupu w mediamarkt...nic innego w fajniej cenie nie ma. Który z tych zestawów jest w porządku dla zupełnego laika?

Pozdro

Mam Eos 1200d i jest naprawdę super z obiektywem 18-55mm daje rade i naprawdę robi super zdjęcia [emoji1] podobno jest najlepsza lustrzanka dla amatora. Mogę Ci podesłać w środę zdjęcia jakie robi [emoji12]

Naciapane z Zetki

Canon mnie zawiódł bo widzę, że nie ma ruchomego ekranu. Nie mam pojęcia czy mi się to przyda rzeczywiście ale na telefonie czasami by się przydało jak się robiło zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ruchomy ekran?

Naciapane z Zetki

No, że możesz zmienić jego położenie góra - dół, lewo - prawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ruchomy ekran?

Naciapane z Zetki

No, że możesz zmienić jego położenie góra - dół, lewo - prawo
A idź tam [emoji12] ważne żeby bardzo ładnie wychodziły zdjęcia a po co Ci kręcić ekranem....? Jak chcesz pokręcić to kup kamerę [emoji12] heh żarty żartami ale mogę z czystym sumieniem polecić nikona :-D

Naciapane z Zetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze opcja:

Nikon D5100, 18-55 Kit + 55-200mm f/4-5.6 AF-S VR DX NIKKOR

Polecam, bardzo dobra amatorska lustrzanka. Mam i jestem zadowolony już ponad dwa lata...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na a4 b7 170km brd, czyli na tarcze 312mm wejdą stalówki o tych parametrach? Rozstaw śrub: 5 x 112, ET: 42, szerokość felgi: 7 Otwór centrujący: 57,1 z góry dzieki za info


z góry dzięki chłopaki za info kupic chce przez neta do auta siorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i proszę ja Ciebie z wizjerka i normalnie z ruchomego wyświetlacza, oczywiście lepsze foty idą z wizjera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela się:D rowniez posiadam Nikona D5100 z obiektywem 18-105 i śmiało polecam

Wysłane z mojego Szajsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ruchomy ekran?

Naciapane z Zetki

No, że możesz zmienić jego położenie góra - dół, lewo - prawo
To kup sobie 600d:kox: Tylko zainwestuj od razu w 300mm. Ja żałuję kitowego tego 55mm ale po za tym foty są wymiatajace. No i ekran jest ruchomy:wink:

Tapnięte z SGS5

Co masz na myśli ruchomy ekran?

Naciapane z Zetki

No, że możesz zmienić jego położenie góra - dół, lewo - prawo
To kup sobie 600d:kox: Tylko zainwestuj od razu w 300mm. Ja żałuję kitowego tego 55mm ale po za tym foty są wymiatajace. No i ekran jest ruchomy:wink:

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela się:D rowniez posiadam Nikona D5100 z obiektywem 18-105 i śmiało polecam

Wysłane z mojego Szajsunga

Tak, tylko za chiny tutaj nie mogę znaleźć samego body d5100 a w zestawie jest tylko 18-55, wiec nie wiem czy jest sens do niego dokupić 18-105 czy 55-200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu w biłem w złotą godzinę lustranko temata :/ ktoś coś wie dot pytania powyzej: tj czy na a4 b7 170km brd, czyli na tarcze 312mm wejdą stalówki o tych parametrach? Rozstaw śrub: 5 x 112, ET: 42, szerokość felgi: 7 Otwór centrujący: 57,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema :hi:

wejdą mi do avanta na 1bv felgi 8.5x18 z et 20 ?? opona 225/40/18

na moje oko bedzie obcierać
Moze byc, ale tylko przy duzym obciazeniu.

Mam 8J et 25 z tyłu i opone lekko nadkole ,,pucuje'', Przód et 30 ( tyle ze gleba - 95 mm ) i wyciera nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu w biłem w złotą godzinę lustranko temata :/ ktoś coś wie dot pytania powyzej: tj czy na a4 b7 170km brd, czyli na tarcze 312mm wejdą stalówki o tych parametrach? Rozstaw śrub: 5 x 112, ET: 42, szerokość felgi: 7 Otwór centrujący: 57,1

A średnica?

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego srednica? Tarca 313, felga 7

felgi stalowe 16 cali oczywiscie :) felgi kupione wlasnie

Edytowane przez serfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela się :D rowniez posiadam Nikona D5100 z obiektywem 18-105 i śmiało polecam

Wysłane z mojego Szajsunga

Tak, tylko za chiny tutaj nie mogę znaleźć samego body d5100 a w zestawie jest tylko 18-55, wiec nie wiem czy jest sens do niego dokupić 18-105 czy 55-200.

Zależy do czego i gdzie będziesz używał aparatu. Bardziej portrety i zdjęcia raczej z bliska to 18-105 jest rewelka, natomiast krajobrazy, to już najlepiej 70-300.

55-200, to taki nijaki obiektyw. Kup sobie w pakiecie z 18-105, a z czasem dokup sobie 70-300 i masz komplecik

Jak będziesz chciał się pobawić fotografią, to wówczas jakiś szeroki kąt, lub mocniej czyli rybie oczko.........temat rzeka, podobnie jak rezanie w naszych karocach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajobrazy chcesz robic 70-300 ? :D

Olej kita, kup 100d do tego tamrona 17-50 f2.8 i będzie ok jak dla początkującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...