Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie. Mam pytanie do znawców Quattro i ośki a dokładnie to jeszcze samochód cabrio. Poniżej przesyłam dwa zdjęcia z lewej strony jest to Audi A4 B6 Cabrio z tym że w Quattro z prawej strony jest to Audi A4 B6 Cabrio fwd moje, pytanie o wzmocnienia podwozia te grube płaskowniki czy one występowały tylko w Quattro? czy też w ośce dodam że u mnie tego nie ma. Nie ma nawet otworów w belce tych dodatkowych w budzie nie wiem jeszcze bo nie zerkałem pod plastiki ale z tyłu normalnie te wzmocnienia są więc pytanie czy ktoś tego nie przekręcił i założył kołyskę ze zwykłego fwd czy w tym modelu co ja mam nie występowały te wzmocnienia z przodu?

q.jpg.9db16df7e94669335c7d32d315419656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć 

 

Tak, sanki pod ośke w Cabrio maja numer 8H0399315H i nie widać żeby posiadały otwory na te belki dodatkowe.

Sanki pod Q w Cabrio maja numer 8H0399315Q i w nich googlująć można zauważyc dodatkowe mocowania pod te wzmocnienia.

Co do podwozia nie podpowiem... :D

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja w sankach Quattro są wspawane dodatkowe tulejki gwintowane ciężko dostać takie sanki jedna jest widzę,  ale raczej przyspawamy do mojej bo była piaskowana i malowana i w idealnym stanie jest,  jeszcze poczekam może ktoś odpowie w sprawie podwozia czy tam są jakieś wspawane tulejki gwintowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale chyba tego typu pierścienie się wawala i wymienia na 3 częściowe aby wyeliminować wadę olejową w silnikach TFSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz. Ale ta wada olejowa w dużej mierze powstaje przez Longlife,  Czyli jeśli zmieniali byśmy olej co 7000 i byłby to dobry olej jakościowo, to na pewno wada olejowa byłaby przesunięta dużo dalej.  Ja tak czy siak zakładał bym trzyczęściowe,  w tych  pierścieniach co pokazane to są tam miniaturowe otworki na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło, też myślałem że niby te pierścienie są do d*py, bo szybko się zapychają ale zaś z drugiej strony ja wymieniam olej co 8-10k km, nie mam turbo więc i olej wolniej się zużywa.. znowu wywalić kolejne 200 zł na pierścienie olejowe trochę słabo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukiwany numer spinki do nakładki progowej czy może na jednej spince i taśmie dwustronnej będzie się trzymać? IMG_20221001_191124.thumb.jpg.c995b6174ec404b5dd20376eed0dd55c.jpg

Sprawa druga, od czego jest ten bezpiecznik? 40A IMG_20221003_155641.thumb.jpg.cf12b68616748ee9590af846860baa7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak listwa jest niezdeformowana powinno dobrze złapać i trzymać. Zobacz jeszcze czy taśma nieco więcej wystaję niż ten rant nakładki bo jak jest niżej to tak sobie może tylko złapać. Musisz  odtłuscić powierzchnię progu i dobrze przycisnąć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dekiel 13 napisał:

Paweł jak listwa jest niezdeformowana powinno dobrze złapać i trzymać. Zobacz jeszcze czy taśma nieco więcej wystaję niż ten rant nakładki bo jak jest niżej to tak sobie może tylko złapać. Musisz  odtłuscić powierzchnię progu i dobrze przycisnąć.

Dwie się już trzymają więc chyba jest ok. Brałem o tych samych parametrach jak było oryginalnie, więc będzie dobrze. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie poratujcie nr głośnika bose w drzwi ew. ktoś może ma na sprzedaż? mój umarł :( potrzebuje na przód prawa strona:facepalm::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Edyta napisał:

panowie poratujcie nr głośnika bose w drzwi

Łap dziewczynko :decayed:

 image.png.576615e941b25e998f1d4653ffcfe1de.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, b6bymat napisał:

Cześć czy felgi 19 et 30 8.5j wejdą do a4 b6 avant zawieszenie s-line ?

Tył tak na styk. Aktualnie mam ET 28 na tyle opona 235/35 i jak załadowany przyciera mi o nadkola. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Edyta napisał:

panowie poratujcie nr głośnika bose w drzwi ew. ktoś może ma na sprzedaż? mój umarł :( potrzebuje na przód prawa strona:facepalm::decayed:

Mam, jak coś to PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w kodach wyposazena moja maglownica ma kod 1N1,czy  jest sevotronikiem czy bez?

A drugie pytanko,magiel z exeo podejdzie do b6(kod silnika AMB)

 

Edytowane przez Piotrek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...