Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie doctych co maja letnie 18" na jakich oponach jezdzicie 225/40 czy 235? Bo powiem, ze kiepsko wyglada autko na zawieszce sline 1BE z oponkami 225/40/18 troche duze te szczeliny miedzy kolami a nadkolami :/

:hi:

Pewnie większość śmiga na 225/40 - choć nie bardzo wiem dlaczego, ale audi ma chyba optymalnie 235/40/18, gdzie na przykład Passat z tym samym silnikiem ma 225/40/18:whistling:

Masz rację, szersza opona, przy tym samym profilu bardziej wypełni Tobie nadkole i tym samym podniesie autko.

Przy oponie 225/40 masz 9cm profilu, natomiast przy 235/40 - 9.4cm profilu.

Tyle, że opona 235 zabardzo męczy auto - wspomaganie, spalanie, przyśpieszenie, koleiny......

Ja osobiście zdecydowałem sie na 225/40/18, choć dosyć mocno rozmyślałem na 205/45 - 9.2cm i 215/45 - 9,7cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

:hi: dzieki Grzechu za info, te pozostale rozmiary opon sa akurat "malo powszechne" a co za tym idzie drozsze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego najlepiej 225/40 i ewentualnie jakaś sprężyna. Choć uważam, że w oryginale na 1BE też wygląda spoko. A ostatecznie przy 17" nawet inne sprężyny nie są potrzebne, bo optycznie jest całkiem dobrze i nie martwisz się dziurami, a pozostaje oryginalny wygląd.

Sam u siebie się zastanawiam nad zdjęciem gwintu i wrzuceniem 17", choć to ciężka decyzja:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka to jakbyś Grzechu rezygnował z gwintu to daj znac:) a co to masz za gwynt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235/40 co przy 1be jest ok ,225/40 wg mnie trochę mało ,17 w ori ma 235/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku miałem 225/40/18 ale słabo mi rant felgi kryło 8" i dlatego tym roku 235/40 poszlo i od razu inaczej karoca wyglada splanie troche wiesze ale nie duzo... da sie żyć...

a tak w ogóle to Dzień dobry:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie doctych co maja letnie 18" na jakich oponach jezdzicie 225/40 czy 235? Bo powiem, ze kiepsko wyglada autko na zawieszce sline 1BE z oponkami 225/40/18 troche duze te szczeliny miedzy kolami a nadkolami :/

:hi:

Pewnie większość śmiga na 225/40 - choć nie bardzo wiem dlaczego, ale audi ma chyba optymalnie 235/40/18, gdzie na przykład Passat z tym samym silnikiem ma 225/40/18:whistling:

Masz rację, szersza opona, przy tym samym profilu bardziej wypełni Tobie nadkole i tym samym podniesie autko.

Przy oponie 225/40 masz 9cm profilu, natomiast przy 235/40 - 9.4cm profilu.

Tyle, że opona 235 zabardzo męczy auto - wspomaganie, spalanie, przyśpieszenie, koleiny......

Ja osobiście zdecydowałem sie na 225/40/18, choć dosyć mocno rozmyślałem na 205/45 - 9.2cm i 215/45 - 9,7cm.

ja w zeszłym roku miałem 225/40/18 ale słabo mi rant felgi kryło 8" i dlatego tym roku 235/40 poszlo i od razu inaczej karoca wyglada splanie troche wiesze ale nie duzo... da sie żyć...

a tak w ogóle to Dzień dobry:hi:

Mam ten sam dylemat, mam 18/8 felgi i zastanawiam się nad oponami 225/40 albo 235/40. Golfa IV przy tych samych parametrach felgi, nawet identyczny wzór miałem swojego czasu na 225 później na 215 bo przy 225 obcierał mi o kielich amorka na gwincie. I powiem szczerze, że na 225 było ok, nawet się nie zastanawiałem nad szerszą a po przeczytaniu paru postów na forum zgłupiałem konkretnie. I teraz nie wiem na którą się w końcu zdecydować? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 225 i jest dobrze, nie pamietam tylko ile avus III ma szerokosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flatach miałem 8,5 i opone 225 i było git bez naciągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flatach miałem 8,5 i opone 225 i było git bez naciągu

Ale Ty masz dwaipół tedei to co się wypowiadasz:bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flatach miałem 8,5 i opone 225 i było git bez naciągu

Ale Ty masz dwaipół tedei to co się wypowiadasz:bag:

ciśniesz się do gipsu chłopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flatach miałem 8,5 i opone 225 i było git bez naciągu

Ale Ty masz dwaipół tedei to co się wypowiadasz:bag:

ciśniesz się do gipsu chłopie

Już nie długo będziesz miał okazję:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morda mnie swędzi coraz bardziej:kox: Złoty Bażant w lidlu jest i kupuje krate na wyjazd:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...