Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fahur to na tym castrolu to ci mniej łykał hehe :P

Myślę, że ta różnica wynika z błędu statystycznego - założyłbym raczej, że jest podobnie... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc "fahur" jaki olej polecasz teraz po tym roku?..jestem właśnie przed wymianą oleju i chcę go zalać M1 5W-50...ale może bardziej odpowiedni pod grupę aut VW/Audi jest właśnie Castrola 5W30?...

---------- Post dopisany at 14:56 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ----------

znalazłem taki oto opis do tego oleju: (castrola): Najnowsza technologia dla nowoczesnych silników Audi i VW EDGE 5W-30 powstał we współpracy z grupą Volkswagena. Olej ten wprowadza nowe standardy czystości silnika, gwarantując obniżenie szkodliwych emisji spalin i większą ochronę środowiska. Zastosowana technologia wydłuża trwałość układów katalitycznych zmniejszających emisję składników toksycznych spalin. Castrol EDGE 5W-30 jest odpowiedni zarówno do silnika diesel jak i benzynowego, spełniając wymogi norm VW 504 00 i 507 00. Ponieważ realizuje warunki większości poprzednich norm określonych przez Volkswagena, może być użyty w nowych i starszych silnikach. Obok właściwości utrzymujących silnik w czystości, EDGE 5W-30 posiada system chroniący silnik przed zużyciem, który zapewnia ochronę nowoczesnych jednostek FSI, TDI i turbodoładowanych silników benzynowych. Klasa lepkości: SAE 5W-30 Klasa jakości: ACEA A3/B3, A3/B4 Specyfikacje: VW 504 00/507 00, MB 229.51, BMW LL04 CECHY: Długotrwałe utrzymanie silnika w czystości - gwarancja niskiej emisji spalin Najnowsza technologia przeciwzużyciowa Większa ochrona dla wszystkich samochodów VW, Audi, BMW i MB oraz silników o wydłużonych przebiegach między wymianami oleju Mieszalny ze wszystkimi olejami spełniającymi specyfikację API SH, SJ, SL, SM KORZYŚCI: Mniejsze zanieczyszczenie środowiska dzięki niskiej emisji spalin Mniejsze zużycie silnika oraz poczucie spokoju zamiast obaw o awarię Mniejsze koszty utrzymania dzięki: - wydłużonym okresom między przeglądami - zmiejszeniu zużycia paliwa.

.. sam już teraz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta:facepalm: Nie długo to będzie kierował zamiast ciebie ten castrol:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem znowu 5W50. Przekonuje mnie przede wszystkim wytrzymałość cieplna i negatywne opinie nt. Castrola :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OOOO zostało kupione u Szewczyka w Wawie. Pierwsze przeglądy (co ok. 15.000km) były robione M1 5W50 i myślę, że nie było to przypadkiem.

Później, w międzyczasie, nagle został zmieniony na 5W30 Castrola, pewnie ze względu na wszem i wobec panujący (wtedy raczkujący) ekoterroryzm... :facepalm:

Ja wracam do korzeni i będę Audiolę karmił, jak za młodu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z serwisu audi z Poznania napisali że do mojego auta mam lac olej z norma wv 501 lub 502 za to z krakowa 507 a to chyba różne oleje haha :) same spece

W sumie to leje tego motula 5w40 i git :P umnie pół litera na tysiaka chyba chociaż może być mniej 400

A mam pytanie jak odpalę auto to mi obroty trzymają sie przez chwile tak na 1100 i jak chwile przygazuje to wtedy dopiero spadaja do normalnego poziomu (chodzi o wolne obroty) normalne to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---

.....Olej ten wprowadza nowe standardy czystości silnika, gwarantując obniżenie szkodliwych emisji spalin i większą ochronę środowiska. Zastosowana technologia wydłuża trwałość układów katalitycznych zmniejszających emisję składników toksycznych spalin...

Te "nowe" standardy to dobre, 3 czy 4 godziny zajęło mi skrobanie tych standardów z pokrywy głowicy:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy przed wymianą oleju polecacie zrobić płukanko silnika np. takim preparatem: LIQUI MOLY płukanka silnika / PRO LINE !! 500 ml ! (2599885031) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

... czy ktoś z Was coś takiego robił u siebie?.. warto to zrobić?... i czy faktycznie jest to bezpieczne i nie rozszczelnia silnika itp.? Może macie do polecania inny/lepszy preparat?..:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---

.....Olej ten wprowadza nowe standardy czystości silnika, gwarantując obniżenie szkodliwych emisji spalin i większą ochronę środowiska. Zastosowana technologia wydłuża trwałość układów katalitycznych zmniejszających emisję składników toksycznych spalin...

Te "nowe" standardy to dobre, 3 czy 4 godziny zajęło mi skrobanie tych standardów z pokrywy głowicy:polew:

:nabijasie:

I ta "trwałość" układów katalitycznych też lekka fantazja poety z Castrola:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---

.....Olej ten wprowadza nowe standardy czystości silnika, gwarantując obniżenie szkodliwych emisji spalin i większą ochronę środowiska. Zastosowana technologia wydłuża trwałość układów katalitycznych zmniejszających emisję składników toksycznych spalin...

Te "nowe" standardy to dobre, 3 czy 4 godziny zajęło mi skrobanie tych standardów z pokrywy głowicy:polew:

:polew::polew: Jak się robi shit to chociaż trzeba dobrze zareklamować:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie robiłem płukanke wyleciałokupe szlamu teraz przy wymianie oleju znów wypłucze własnie tym srodkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie robiłem płukanke wyleciałokupe szlamu teraz przy wymianie oleju znów wypłucze własnie tym srodkiem

Ale lepszy LM czy motula? I nie wiem czy z allegro bo u mnie w sklepach pewnie nic takiego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem zwykłym LM ale teraz poprawie tym niby ulepszonym z linku który podał wyżej Lucas ja brałem z allegro razem z olejem bo w sklepach rzczej ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawy nie odczułem bo silniczek chodzi miodzio tylko mniej oliwy łyka :banan: olej motul 5w 40 x-cess teraz takie płukanki będe robił przy każdej zmianie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój ALT pobiera ok 400ml/1000km, ostatnio zrobiłem wymianę na takich środkach. Zrobiłem od wymiany 2000km i lampka oleju jak na razie nie świeci, stanu nie sprawdzałem.

IMG_20120907_222430.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...