Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wsadził ori pierścienie, olejowe jednoczęściowe i kicha. Auto puszcza chmurę przy hamowaniu silnikiem i pod górkę nie ma mocy. Oby te pierścienie pomogły, bo zostaną tylko tłoki nadwymiar. Auto kupiłem z przebiegiem 164 tkm i mieścił się w normie 0,5l / 1000km, dziś 255 tkm i już dawno nie czulem tych 130koni ledwie parę habet :-D

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest po remoncie, zrobiłem 1800 km i teraz poprawka remontu. Mógł słuchać to by nie robił dwa razy, ale niektórzy ludzie są wręcz przemadrzali. Ogólnie to odpycha się, ale pod górkę nie chce i 1.6 by miał więcej siły

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wymaga syntetycznego oleju, Motul 5w40 x-cess + filtr Mann już czeka. Hydrauliczne popychacze, wariator zmiennych faz wymagają dobrego smarowania. Jeśli na przerobionych tlokach nic nie będę dolewał zaleje 0w40

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wymaga syntetycznego oleju, Motul 5w40 x-cess + filtr Mann już czeka. Hydrauliczne popychacze, wariator zmiennych faz wymagają dobrego smarowania. Jeśli na przerobionych tlokach nic nie będę dolewał zaleje 0w40

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

robiłeś całkowicie generalny remont czy tylko tłoki ? czy może zadałem bzdurne pytanie i przy remoncie robi się wszystko ? :D

jak cenowo to wyszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem remont generalny, mechanik rozebral cały silnik, badał gniazda zaworów, łańcuch, wszystko i czepił się tylko popychacza zaworowego. Pierścień olejowy jednoczęściowy. Twierdził że po tym remoncie nie ma prawa brać, choć się upierałem na rowkowanie tłoków lub nadwymiar. Przejechałem 1800km od remontu i dalej łyka, więc w poniedziałek wyjmie tylko tłoki dołem i ogarnie na swoich maszynach. Cena? Mówił minimum 2 tys, doszło kilka pierdołek i wziął 2,3 tyś - tanio

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Nie jest to jakiś Janusz, zainwestował w maszyny i robi remonty głowic osobówek i ciężarowych masowo

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem remont generalny, mechanik rozebral cały silnik, badał gniazda zaworów, łańcuch, wszystko i czepił się tylko popychacza zaworowego. Pierścień olejowy jednoczęściowy. Twierdził że po tym remoncie nie ma prawa brać, choć się upierałem na rowkowanie tłoków lub nadwymiar. Przejechałem 1800km od remontu i dalej łyka, więc w poniedziałek wyjmie tylko tłoki dołem i ogarnie na swoich maszynach. Cena? Mówił minimum 2 tys, doszło kilka pierdołek i wziął 2,3 tyś - tanio

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Nie jest to jakiś Janusz, zainwestował w maszyny i robi remonty głowic osobówek i ciężarowych masowo

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

rzeczywiście mało :) no cóż kolego oby ta operacja się udała :) po kilkunastu tysiacach bedziesz mogl powiedziec co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gościu przecież robi różne i pewnie da radę tłoki dołem wymontować :grin:.

Moim skromnym zdaniem jakby wiedział co robi to remont kosztowałby sporo więcej i zrobiony by był raz a dobrze , dla mnie koleś się dokształca na tym silniku .

Ciekawe czy dałby radę zrobić silnik z motocykla wysokoobrotowego , ile razy by go rozebrał zanim by porządnie zrobił remont :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż kolego 1.8t też lubi brać olej, nigdy nie wiesz co kupisz i w jakim stanie. Za 3-3.5 k masz silnik z osprzętem, dużo kombinacji, przeróbek i nie zamkniesz się w 4k. A tu będę wiedział że żona będzie spokojnie ganiac, nie ugotuje turbiny. Jak będzie chciała mocy to się przejedzie A6 C6 3.0 tdi, takowe zamierzam kupić i po programie ok 300 koni powinno być

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi sie tylko pytanie po co, skoro za 3-3,5k kupujesz kompletny swap 1.8T, robota 1-1,5k i cieszysz sie wieksza moca, rozwojowym motorem i praktycznie zerowym poborem oleju.

:D

dystrybutor 1.8 T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda kolego 2.0 to nie udana konstrukcja i poprawianie go wg mnie jest bez sensu ale wasze monety robta co chceta. Sam jezdze 1.8 i ani grama nie weźmie od wymiany do wymiany czyli 8-10 tyś km

Kombinacje i przeróbki są jak upychasz 2.7 bit do budy b6 nie mów mi, że swap 2.0 -> 1.8t to rzeźba bo wszystko jest p&p bo pokazujesz tylko jak znikomą masz wiedze o swapach. Z pewnością Ci żona ugotuje turbo w serii 1.8t. Jakiego 1.8t nie kupisz to bedzie w lepszym stanie od 2.0, raz bedzie i tak mial wieksza moc dwa nawet jesli bedzie olej żłopał to litr na 10 tys ani 1 tyś

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda kolego 2.0 to nie udana konstrukcja i poprawianie go wg mnie jest bez sensu ale wasze monety robta co chceta. Sam jezdze 1.8 i ani grama nie weźmie od wymiany do wymiany czyli 8-10 tyś km

Kombinacje i przeróbki są jak upychasz 2.7 bit do budy b6 nie mów mi, że swap 2.0 -> 1.8t to rzeźba bo wszystko jest p&p bo pokazujesz tylko jak znikomą masz wiedze o swapach. Z pewnością Ci żona ugotuje turbo w serii 1.8t. Jakiego 1.8t nie kupisz to bedzie w lepszym stanie od 2.0, raz bedzie i tak mial wieksza moc dwa nawet jesli bedzie olej żłopał to litr na 10 tys ani 1 tyś

koledze chodziło o silnik 1.8T a masz tylko 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies, ze względu na to że jest uturbiony może pobierać olej 0,5-1l na 10 tys i leci to zazwyczaj po dolocie albo turbo puszcza a nie przez to, że pierścienie zgarniajace sobie nie radza i olej lany jest do cylindra litrami. Słupek identyczny co w 1.8 wolnossącym.

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie chciałbym kupić auta po swapowanym silniku, gdzie instalacja, wydech, polosie były robione i zazwyczaj coś po czasie jest nie tak. Wiesz że szpilki polosi powinno się montować na klej zrywalny? Ilu mechaników trzyma się tego?Widziałem już wylatujacą polos na autostradzie.

Zrobiłem 2.0 alt 90 tys km jeżdżac po świecie, sprawny ma moc i przegoni niejedno 1.8t. Prowadziłem swojego czasu warsztat i jakąś wiedzą dysponuje, gorzej z czasem

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...