Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem 109 kiedyś.... szumofon straszny jak dla mnie.

Chyba gdzieś się wala nawet w szafie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lafayette Venus - to jest dpbrej jakości radio? czy lepiej szukać czegoś innego? jakiego presidenta

Poza brakiem płynnego RF Gain bardzo dobre radio, z tym że nie każdemu może pasować obsługa bez pokręteł.

Jego odpowiedniki na polskim rynku to Yosan CB-250 (inna gruszka do tego samego radia) oraz CB-100 (zamiast gruszko-panelu dopinany panel ze standardową gruszką, również to samo radio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza słuchawka od telefonu do ucha i wszystko pięknie słychać a pasażer ma spokój i słucha muzyki.

alf, teraz doczytałem, tą słuchawkę masz bezpośredio wpiętą pod ext. speaker z tyłu radia??

Tak, żwykła słuchawka z tel. Noki. Przedłużyłem kabel i wisi przy słupku żeby nie plątało się. Radio JFK II, antena Sirio SG 1400 bezpośrednio w dachu. Zero szumów i zakłóceń. Używam tylko RF-gain.

alf wrzuć foto jak to wygląda u ciebie na aucie

W piątek wrzucę jakieś foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie , zastanawiam się nad zakupem anteny . Posiadam radio uniden 520xl i nie wiem na jaką się antenę zdecydować. Chcę kupić antenę magnesową i zależy mi na dobrym zasięgu tej anteny myślę nad President Missouri Export ( podkreślam export ) oraz Sirio omega 27 na podstawie magnetycznej 12 cm , co polecicie. Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę aż tak długiej łodygi na dachu , auto wtedy wygląda jak stacja nadawcza. a co może być powodem że bardzo często w radiu słyszę ruskich jak sobie rozmawiają albo to jakieś białorusiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę aż tak długiej łodygi na dachu , auto wtedy wygląda jak stacja nadawcza. a co może być powodem że bardzo często w radiu słyszę ruskich jak sobie rozmawiają albo to jakieś białorusiny

Wystarczy skręcić radio.... ml-ka to jeszcze pikuś w porównaniu do batów 200cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie , zastanawiam się nad zakupem anteny . Posiadam radio uniden 520xl i nie wiem na jaką się antenę zdecydować. Chcę kupić antenę magnesową i zależy mi na dobrym zasięgu tej anteny myślę nad President Missouri Export ( podkreślam export ) oraz Sirio omega 27 na podstawie magnetycznej 12 cm , co polecicie. Dziękuję za pomoc

żadna tam mizeria, omega 27 i będziesz zadowolony :wink: mam obie także wiem co mówie dokładnie z tym radyjkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie proponujecie umiejscowić antenę na sedanie? będzie miała jakieś 1.50m:wink: Chcę tak by było estetycznie (jestem pedantem) i żeby był niezły odbiór, po wczorajszej kontroli powiedziałem dość i w tym tygodniu kupuje CB:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek dachu pozniej tyl dachu no i klapy srodek ale sprawdzaj jak reaguje na ogrzewanie tylnej szyby bo w zimę sie ze zloscisz lub będziesz chciał Radio naprawiać.;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tu tylu speców od CB to zapytam o taką rzecz.

Nie ważne jaki mam zestaw choć wcześniej juz o nim wspominałem ale nie tego tyczy się pytanie.

Mam ML-145 na magnesie. Aktualnie jeżdżę Audi A6 C5 Avant.

Szczelina między dachem i klapą gdzie jest kabel przełożony jest wąska i mi przycina kabel. Jakieś pomysły żeby temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najgrubsza żyła gorąca jak najgestszy oplot "ekran" wypełnienie sylikon nie pianka Impedancja 50 Ohm najlepiej RG213 a jak nie masz takiego wiertla to SATEC RG58.

Jak zobaczysz coś w rodzaju folii aluminiowej jako ekran jak w satelitarnej uciekaj bo to chinol gniot. Dobry to około 10 zl za metr.;-)

Parametry kabli

http://www.bestpartner.pl/kable.htm

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem tylko właśnie obawiam się tych 75ohm bo nie wiem jak to wpłynie na odbiór i nadawanie.

a nie masz na boku dachu rynienki pod relingiem do samego końca?

Mam tylko że przynajmniej u mnie ta szczelina jest na tyle mala że nawet w rynience minimalnie się zagniata kabel poza tym nie zawsze pamiętasz żeby go tam przesunąć :kwasny:

Podstaę magnesową zostaiam na dachu a odkręcam tylko bat. Przy myciu odczepiam i dokładni myje pod podstawą.

Myślałem o zastosowaniu kabla RG-174 powiedzmy pół metra na ten odinek od szczeliny do podstawy i jakąś beczką podłączyc go ze standardowym kablem od anteny CB. Takiego nie powinno przycinać. Tylko nie wiem jakiego ewentualnie połączenia użyć żeby było solidne i poprawne coś na wzór tego co mi polecił Pan z internetowego sklepu

Okablowanie Nagoya RC-5MS - supercienki kabel 35cm + niskostratny 465cm (stopka PL + 5m kabla, wtyk UC-1 do radia) :: KONEKTOR5000.PL specjalistyczny sklep CB

co o tym sadzicie żeby taki cienki przewód jakoś zarobić do mojego Sirio ML-145?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w życiu nie widziałem ale chyba jest ze złota za tą kasę.

Z czasem wywale rekina i wstawie główkę PL.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w A6 mam ori nawigację, TV (w sumie analog i nie działa już) i radio więc ori anteny nie wywalę by wstawić takie cuda do przykręcania anteny CB. Druga sprawa CB nie jest dla mnie na tyle ważnym i często używanym by robić drugą dziurę w dachu. Dlatego zostaje u mnie magnes ewentualnie myslałem jeszcze nad uchwytem do klapy ale w avancie nawet nie wiem jak to zamontować.

Dlatego pomyslałem o samym sposobie montażu takiego cienkiego przewodu jak w tym co pokazałem ale zgadzam sie że cena tego zabija i musiało by byc z 24 karatowego zlota.

Zastanawia mnie najbardziej czym jest połączony ten cienki kabel z tym RG58 to jakas taka beczka czy jaki pieron :decayed: Bo resztę już samemu by można ogarnąć.

Pytam bo wydaje mi sie że mam własnie pęknięty kabel do anteny bo strasznie kiepsko u mnie z zasięgiem od kiedy zacząłem jeździć tym samochodem i podejrzewam że słysze to co na samym kablu ściąga. Bo mam Alana 109 i wraktycznie przy skręconym na max rf-gain i na minimum sq mam tylko czasem drobny szum i słysze chyba tylko tych przejeżdzających koło mnie. Wcześniej musiałem mieć sq skręcone przynajmniej na godz 9 bo zbierało cały szum z eteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 dolcow

http://m.aliexpress.com/item/660658150.html?tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Może w podstawie magnetycznej wyrwany.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...