Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialbym wymienic niedlugo olej i nie bardzo wiem ktorego wybrac mobila bo jest ich kilka rodzaj do tej pory autko jezdzilo na 10W40

czy ten bedzie dobry http://www.allegro.pl/item308592855_o...bil_super_s_10w40_4l_100_legalny.html

i ile litrow wchodzi w moj silnik

bardzo się cieszę, że znalazłeś ten temat/ Poziek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na Castrolu EDGE do pompo wtryskow i sadze ze jest OK za 3tys szykuje mi sie wymiana i tez wleje Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja do mojej bryczki wlewam Castrol Magnatec 5W/40, z książki serwisowej wynika,że od początku na takim jeździła wię nie chcę zminiać, silnik 2,6 V6 ma nakulane 250tys. km i chodzi jak pszczółka, zero ubytku oleju podczas całego okresu między wymianami (15tys. km)

Polecam Castrola ;-)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam przebieg 72,000 i 1.9 tdi robie ok 8-10 tys rocznie własnie mi zalano go orlenem :( full syntetyk

Orlen Syntetic V 5W/40, mechanik przekonywał mnie ze ten olej ma zalecenia vw i audi ze jest do PD i sam mam teraz mieszane uczucia czy dobrze zrobiłem nie chciałem nic zaoszczedzić miało być dobrze.

Jaki macie zdanie na temat orlena, mam nadziej ze nic złego z samochodem sie nie stanie i ze nie będę tego żałował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać się nic nie powinno ale przy następnej wymianie nie słuchaj tego mechanika tylko poczytaj forum i wtedy napewno zakupisz Motul Specyfic lub Mobil 5W-40 - obydwa z normą 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm on niby ta normę spełnia tez, jak ma sie coś schrzanić to wole już go wylać i być w plecy , bo w sumie ja mało robie małe odcinki, chyba ze sie zdystansuje do tego do jesieni na nim pojeżdżę ,czy to rzeczywiście taki tragiczny olej ?

a konkretnie to jest ten olej :

"Nowy Platinum Synthetic V 5W/40

Orlen Oil wprowadził do oferty nowy olej silnikowy Platinum Synthetic V 5W/40 spełniający wymagania VW 505.01. Jest to w pełni syntetyczny olej przeznaczony głównie do stosowania w silnikach wysokoprężnych koncernu Volkswagen (Volkswagen, Audi, Skoda) wyposażonych w system wtrysku oparty na pompowtryskiwaczach nie objętych procedurą wydłużonych okresów eksploatacji między wymianami.

Zalecany jest do stosowania w samochodach osobowych i lekkich dostawczych, w silnikach benzynowych i Diesla pracujących zarówno w trudnych warunkach jak i w codziennej eksploatacji.

Olej ten spełnia także kategorię ACEA C3 potwierdzającą możliwość jego stosowania w samochodach osobowych spełniających wymagania Euro4.

Odpowiednio dobrana formuła oleju gwarantuje spełnienie wymagań VW 500.00/505.00/505.01, bardzo dobre smarowanie silników z pompowtryskiwaczami, łatwy rozruch w warunkach zimowych, dobrą ochronę silnika i czystość "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Oil wprowadził do oferty nowy olej silnikowy Platinum Synthetic V 5W/40 spełniający wymagania VW 505.01. Jest to w pełni syntetyczny olej...

Jestes w wielkim bledzie:

Prawdziwe w pelni syntetyczne oliwy produkuja tylko 3 firmy:

A) Motul - mamy bardzo duze znizki klubowe

B) Mobil

C) Liqui Moly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja jeżdziłem na Lotosie półsyntetyko B3-ką zrobiłem 200 000 km i nie zauważyłem żadnych zmian w silniku. Wymienałem mniej więcej co 15000 km i na wymiane nie musiałem dolewać. Osobiście po takim doświadczeniu nie uznaję wydawania kupy kasy na jakieś super oleje. Teraz Mam A4-ke i i wymieniałem też na lotosa. Sorki jesli obraziłem kogoś . Pozdrawiam i nie wydajcie dużo kasy na oleje. Za czeste wymienianie tez nie jest dobre, ktos tu pisal ze wymienia co 8 tys , uwazam to za przesadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno się nic nie stanie jeśli pojeżdzisz trochę na tym Lotosie ale przy następnej wymianie weż pod uwagę to,że jeżdząc samochodem wartości około 50 tysięcy napewno warto dołożyć raz w roku na olej 50zł więcej i kupić coś z górnej półki np . Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil zdecydowanie

Mobil 1 ( oczywiście jeśli oryginalny) jest bardzo dobrym olejem ale niepokoi mnie jedno,że kiedyś na niemieckiej stronie producenta znalazłem informację,że Olej Mobil 1 Special V 5W40 z normą 505.01 jest półsyntetykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej wymianie zalej sobie Mobil 1 ESP Formula 5W30. To dobry olej :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego zalałem Mobil 1 5W50 (taka była nalepka na pokrywie silnika), poza tym przy tego typu silnikach nie powinno się oszczędzać na jakości oleju, bo ma on w końcu dużo przejechać, wolniej się zużywa. Takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mobli 1 SP FORMULA 5W-30 :th: taki był lany i nadal jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...