Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie zmieniam Motula na millersa CFS 5w30 tryple esters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie castrol 5w30 LL,następna wymiana i zmiana na motul 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było Valvolin teraz zalałem Motulem

oczywiście 10w40 zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był motul , teraz millersoil 5w40 xfd

kolego do ankiety dodaj jeszcze kilka olejów np.

quackerstate

millers oil

fuchs

lm (liquy moliy - czy jak se pisze)

animol (j/w)

bo wszystkich nie masz tylko te marki które sa najbardziej popularne ...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem ostatnio coś nowego mianowicie lotos 5w40.

I powiem wam że silnik dużo ładniej pracuje, wcześniej jeździłem na valvoline 10w40 i teraz jest duża poprawa. Niezła cena 85zł za 4l, ale żeby nie było że dziaduje na aucie to wcześniej trochę poczytałem opinii nt tego oleju. Dodatkowo wspieram polską gospodarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na mobilu1 5w50 i byłem zadowolony potem zalali mi castrola 5w50 i już niestety silnik głośniej chodził. Dziś jeżdżę na castrolu long life zmieniam co 15tysi ale mam straszną ochotę wrócić do mobila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trzecie audi i były to 1,9 tdi 120KM, potem 1,9 tdi 90KM i obecnie 1,8 T 180KM i wszystkie zalewane były Castrolem, potem Mobil, ale najlepszy jaki chodził cicho nic nie klekotało po 8tysi to był ELF. Leje go już dobre parę lat i wszystko z silnikiem jest ok.

A czasem było tak że tygodniowo waliłem 2000tysi km bo przez dwa lata pracowałem w Niemczech a na weekend do polski, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Elf Excellium DID 5W30 505.01 i nie ma powodów do zmiany na inny:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wybrakowana ta ankieta... Gdzie Fuchs, Millers, Statoil, Shell, Gulf, Liqui Moly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam tak od siebie , na castrolu magnatec zrobiłem 10tyś po spuszczeniu wyglądał jak z poloneza w którym nikt nic nie robił przez 10 lat

, ostatnie 10 tyś zrobiłem na nim. Dziwne było to ,że co jakiś czas pojawiał mi się check engine , myślałem że było to spowodowane złej jakości paliwem , aż w pewnym momencie walnęła mi pompa oleju( zbiego okoliczności?), zrobiłem płukanke , teraz wymieniłem na motula x-clen 5w/30 , auto jakoś lepiej pracuje , nie pojawia mi się check i mniejsze spalanie odnotowałem na korzyść motula. Dodam jeszcze ,że teraz olej sam wymieniam , jak rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i dowiedziałem się jak wyglądają te oleje z beczki sprzedawane w serwisach , to nie dziwię się ,że moje autko tyle przykrości spotkało. Oprócz tego nie dajcie się skusić na tanią cenę oleju na alledrogo , dzisiaj nawet olej podrabiają, wolałem zapłacić 50zł więcej niż na allegro za olej z pewnego i polecanego zródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na warsztacie widziałem jak koleś zalewał Castrola 5w40 do Mondeo 2.0 TDCI, przemilczałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...