Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla


szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że olej nie ma nic do tego ;D mnie chodziło że przy wymianie oleju zakładam nowy filtr paliwa :)

Dlatego pytam lepiej przed wymiania oleju czy po ? Bo bez senus bedzie wymieniac filtr paliwa, przeprowadzać ten proces cały i znowu wymieniać filtr paliwa :) Chyba że to nie przeszkadza i lepiej na nowy filtr i później można go zostawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się za filtrem będzie najlepiej i po całej operacji zmień stary.

Wysłane z mojego HTC One_M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem wszystkie strony i kazdy podlacza sie inaczej :/ Zamierzam to podpiąć tak jak na rysunku poniżej :) Będzie dobrze? A i jeszcze który przewód 1 czy 2 zasysa preparat do silnika ?

http://www37.zippyshare.com/v/92UR3Sq2/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest najlepiej. Jak zobaczysz obudowę filtra piwa to tam masz strzalke przy przewodzie zadilajacym. Jest to chyba ten bliżej silnika jeśli dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego HTC One_M8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu :) odczucia ? Które napewno zauważyłem to duzo większe spalanie! :/ srednie na fisie ciagle 7-8.5.... przy takiej samej jeździe :( Mnie preparat nie pomógł tylko zaszkodzil :(((

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robił to w silniku ajm? Nie wiem jak wpiąć się w filtr paliwa (z podgrzewaczem). Wchodź tam 6 wężyków. Może ktos wie na których zrobić "mostek" a które należy podłączyć do puszki z liqui moly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w ajm i nie powiem ci konkretnie w ktore wezyki sie wpinalem ale w minute mozna dojść co jest co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Odgrzeje temat, na starcie zaznaczę, że czytałem cały wątek, ale w 100% chce mieć pewność, że dobry liqui moly kupiłem. Mam liqui moly pro line jet clean DIESEL SYSTEM REINIGER. Czy mogę go użyć bezpośrednio na wtrysk przez filtr paliwa ? gdzie jest napisane, że ten to lm5154? wolałbym nie zajechać sobie wtrysków. na stronie leonclub znalazłem info, że niby go nie można bezposrednio pod filtr wpinać. teraz zgłupiałem. dokładnie z tej aukcji go kupiłem http://allegro.pl/liqui-moly-diesel-system-cleaner-proline-5154-i5320108339.html( sklep pod moim domem)

Edytowane przez troudyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiaj przeprowadziłem płukanie preparatem : liqui moly diesel spulung 2666.
Do tego wymiana filtra paliwa :)

326faee42b7a9cd0med.jpg

cc5da21fbbcdbe03med.jpg

ad0f2d3b16145814med.jpg

Jakie efekty? Nie wiem, mam porobione logi przed płukaniem , jutro zrobię logi po płukaniu i zobaczymy czy coś to dało ;)
Ogólnie zabieg nie taki trudny, być może cokolwiek to pomoże, choć nie było u mnie czarnego syfu który występuje u innych podczas płukania

--------------------------------------------------

Witam

Zrobiłem logi i pozwoliłem sobie zmajstrować małe zestawienie logów przed czyszczeniem i po czyszczeniu.
Ogólnie widać, ze tylko korekcja w jednym przypadku jest mniejsza niż przed zabiegiem, a w pozostałych przypadkach wyszła gorzej (większe korekcje) niż przed czyszczeniem wtrysków....

6221c86b4420fe5bgen.png

Edytowane przez falko29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kolejny raz czyściłem swoje pompki LM 5154. Wrażenia jak poprzednim razem (jakieś 30 tys wcześniej), silnik pracuje ciszej, może trochę lepiej się wkręca na obroty, ogólnie nie zaszkodzi takie coś. Moje mają już nalatane 280 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ktory preparat wybrac do czyszczenia wtrysków bezposredio z puszki:

Ten http://allegro.pl/liqui-moly-5154-do-czyszczenia-wtryskiwaczy-diesel-i5207754960.html

czy ten: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5330901406&reco_id=b29adb25-de24-11e5-8722-fa163e0cbcad&ars_rule_id=201

dodan ze mam niewielkie korekcjie na wtryskach i chce przeczyscic zobaczyc efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5154 bierz. On jest do maszyny jet clean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5154 bierz. On jest do maszyny jet clean

a ten drugi jest do czego?? nie bede czyscil w maszynie tylko sam z puszki omine filtr paliwa i przeczyszcze wtryski, wiec ktory wybrac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta "konstrukcja" z wężykami itd. to jest taki domowej roboty jet clean. Ten drugi to się chyba do zbiornika wlewa, ale nie wiem na 100%. Wiem, że 5154 służy do podłączenia bezpośrednio pod układ.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko mam.

2.5TDI V6 BDG 2004r. czy mogę w opisywany przez was sposób przeczyścić wtryski? Ostatno zauważyłem drgania na biegu jałowym, oraz podczas przyspieszania, auto faluje na obrotach dławi się w okolicy 2 tys. obrotów. Korekcje mam jakieś chyba bardzo wysokie.
tj. od 1 cylindra zaczynając..

1.02 mg/str
1.96 mg/str
0.16 mg/str
1.96 mg/str
3.06 mg/str

Pomyślałem aby przeczyścić wtryski. Pytanie czy można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem profilaktycznie przeczyścić wtryski, myślałem żeby wlać coś do baku. Żeby poszło z paliwem. Jest może jakiś taki preparat ???? Tu powyżej widzę czyszczenie w inny sposób ale ja się nie znam i chciałem najprostszą metodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ten temat, było też o chemii która się nadaje i do zbiornika i niektórzy czyszczą nią bezpośrednio wtryski, tego środka możesz użyć ale efekt krótkotrwały będzie za te same pieniądze w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek mniej lub bardziej dokładnie :decayed: ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy cała to operacje można wykonać na silniku z pompą wtryskową (AFN)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...