Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Zasadniczo nie zapytałem czy pomiar był robiony na zimnym czy ciepłym silniku, lecz wnioskuję że na zimnym gdyż specjalnie podpinali rozrusznik by wykonać pomiar.Bardzo ciężko jest znaleźć słupek BFB, dodatkowo auto jest po Chiptuningu dlatego próbuję uzyskać jak najwięcej informacji.

nie musisz szukać specjalnie BFB.

AVJ, AMB, BEX pasują P&P

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 780,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Łącznie z rozrządem, który chcę przełożyć ze starego silnika gdyż był wymieniany pół roku temu?

Opublikowano

łącznie z rozrządem, te silniki różnią się jedynie sterownikiem,

poza Bex-em tam jest kilka podzespołów osprzętu inne, słupek ten sam

Opublikowano

dla ścisłości, to AVJ ma chyba minimalnie mniejsze sprzęgło :P jakbys tez je chcial przekladac.

Opublikowano

A ja mialem chlopu odpowiedziec,,,,:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew: Staralem sie nie nabijac:grin::grin::grin::grin:

Szczerze to nieslyszalem o podtlenku LPG..... moze masz poprostu i stalacje gazowa,a jesli tak jest to jaki producent.

Chyba ze masz podtlenek azotu ale tego sie nie da i tankowac na stacji.

Temperatura wody na liczniku to jedno a niekoniecznie moze sie zgadzac z rzeczywistoscia bo to pokaze tylko VAG

No i wazniejsza jest temp.oleju i spalin (EGT) oraz sklad mieszanki (AFR)

:polew::polew::polew::polew::polew:

Opublikowano

228 mm jak reszta,od avj w dół tarcza bez sprężyn

Opublikowano
zgadza się, BEXa nie było zastapil go 2.0tsi 211KM

W B7 jest 200KM a 211km w B8

Opublikowano

Ejjjjjjj no czuje sie taki wysmiewany :polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::facepalm:

Opublikowano
zgadza się, BEXa nie było zastapil go 2.0tsi 211KM

W B7 jest 200KM a 211km w B8

racja, za bardzo uogolnilem

Opublikowano
Proszę o poradę, znalazłem silnik bfb na wymianę mojego zajechanego i poprosiłem sprzedawce o pomiar ciśnienia sprężania.

Wyniki wyszły 13;10:13;13. Z tego co wyczytałem różnica nie powinna być większa niż 10%, zaś wartości powinny się zamykać w granicach 7-13.

Czy warto kupować taki silnik?

Niech zrobia probe olejowa,,, bedziesz wiedzial czy pierscienie czy glowica spowodowaly spadek na tym jednym garku

Opublikowano
Helou!

Znalazł się już jakiś wolontariusz, który miałby ochotę zebrać esencję tego tematu i zrobił jakiegoś FAQa?

Przebiłem się przez wszystkie posty w temacie i sporo się dowiedziałem, ale co z tego jak zaraz zapomnę i będę musiał czytać od nowa :P

A w temacie jest sporo zbędnej gadaniny niestety... Trochę postów pozgłaszałem, ale nawet ich wywalenie nie uszczupli tematu na tyle, by zainteresowani chcieli przeczytać go w całości.

Później jest po kilkanaście razy pytanie o to samo niestety, a to generuje kolejne posty nie na temat...

Trzeba to ogarnąć koniecznie...

6o0q.jpg

---------- Post dopisany at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

Proszę o poradę, znalazłem silnik bfb na wymianę mojego zajechanego i poprosiłem sprzedawce o pomiar ciśnienia sprężania.

Wyniki wyszły 13;10:13;13. Z tego co wyczytałem różnica nie powinna być większa niż 10%, zaś wartości powinny się zamykać w granicach 7-13.

Czy warto kupować taki silnik?

Niech zrobia probe olejowa,,, bedziesz wiedzial czy pierscienie czy glowica spowodowaly spadek na tym jednym garku

Max to różnica 3,5 a tam juz jest 3 wiec coś jest nie tak.

Opublikowano

CZY KTOS REFLEKTUJE NA CHInOLA K-04-15 bede mial w przyszlym tygodniu ?

Opublikowano

Venom666

Ile kasy taka turbinka?

Opublikowano

Jak sie jeszcze uda to pewnie kolo 1400 zl

Opublikowano

Oryginał niewiele ponad 3 tysiace. Z gwarancją. Czy jest sens?

Opublikowano

Panowie jeżeli w AEB jest skalibrowana przepływka w obudowie 3" i pod koniec obrotów osiągam wartości 230mg/s to jaka jest moc silnika w przybliżeniu ??

Opublikowano

1.09 x 230 : 0.8 = ok 313KM

a 1.09 to dlatego ze 3 cale : 2.75 cala to roznica przekroju przeplywki w stosunku do ori

Opublikowano

Ponawiam pytanie bo w sumie nikt konkretnie nie odpowiedzial. Jaki jest objaw zapetlajacych sie wtryskow?

Opublikowano
1.09 x 230 : 0.8 = ok 313KM

a 1.09 to dlatego ze 3 cale : 2.75 cala to roznica przekroju przeplywki w stosunku do ori

:facepalm:

Opublikowano
Panowie jeżeli w AEB jest skalibrowana przepływka w obudowie 3" i pod koniec obrotów osiągam wartości 230mg/s to jaka jest moc silnika w przybliżeniu ??

230 x 1,25 = 287 km

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.