Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten droższy do b5 jest w całości z giętych rur, a nie w kawałkach z silikonowymi łącznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ten zestaw składa się z chłodnicy i kilku zwykłych łączników, kolanek i rur silikonowych i aluminiowych, dodatkowo nie posiada flanszy MAP sensora.

Bo miałem go w rękach, kupiony na fmic.pl

Kurde dziwne, bo przeciez wszystkie 1.8T B6 maja MAP sensor... I powinni zrobić P&P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w b5 ANB/APU AWT map sensor tez jest tylko przy seryjnym smicu? Dobrze kojarze?

i też podobnie jak w B6 będzie trzeba kupić końcówkę do wspawania w rurę za coolerem?


Taki zestaw znalazłem w jednym sklepie internetowym:

http://racingstreet.pl/intercooler-piping-kit-audi-a4-b6-18t-p-75808.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w b5 ANB/APU AWT map sensor tez jest tylko przy seryjnym smicu? Dobrze kojarze?

i też podobnie jak w B6 będzie trzeba kupić końcówkę do wspawania w rurę za coolerem?

Taki zestaw znalazłem w jednym sklepie internetowym:

http://racingstreet.pl/intercooler-piping-kit-audi-a4-b6-18t-p-75808.html

Dobrze kojarzysz, z tym że do B5 nie widziałem jeszcze zestawu z MAP, zawsze jak pytałem sprzedającego o to, to mówili, że w B5 nie ma Map (takie pojęcie co niektórzy maja)...

A w B6 wiadomo, że wszystkie 1.8T go maja i dziwne, że nie robia zestawu z flansza na sensor.

Ten zestaw co znalazłeś jest chyba p&p ale do seryjnego coolerka, mimo to zawsze można jakos przerobić...

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam taki zestaw do przeniesienia IC

mtuning.pl/pl/sklep-tuning-internetowy-tuning-sklep/uklad-chlodzenia/intercooler/intercooler-piping-kit-audi-a4-b6-18t.html

Jest kompletny, jest gniazdo map sensora, wszystkie opaski i łączniki.

Edytowane przez Shhaddoww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw co pokazał MrTea to zestaw o średnicy 51mm i niby ma wejście pod map sensor , do niego tylko ponoć trzeba dokupić FMIC i zmontować , szkoda tylko że niema takich zestawów o większej średnicy na przykład 60mm 63mm , chcąc takie średnice nie pozostaje nic innego tylko samemu zrobić albo zlecić to jakiemuś majstrowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50mm i tak w zupelnosci wystarcza, poza tym zwieksza sie przy wiekszych srednicach turbo dziura, chyba ze mowimy i jakichs projektach naprawde 300/400+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50mm i tak w zupelnosci wystarcza, poza tym zwieksza sie przy wiekszych srednicach turbo dziura, chyba ze mowimy i jakichs projektach naprawde 300/400+

Z ta turbodziura to bym sie tak nie rozpedzal. Faktycznie powiekszy sie pojemnosc ukladu przy orurowaniu wiekszej srednicy ale powiekszy sie nie na tyle zeby dalo sie to odczuc. Masz absolutnie racje ze 2 cale srednicy wystarcza, od siebie dodam ze nawet spawajac orurowanie od podstaw ciensze da sie latwiej poprowadzic bo wszedzie sie zmiesci ;) Edytowane przez marcindlug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


50mm i tak w zupelnosci wystarcza, poza tym zwieksza sie przy wiekszych srednicach turbo dziura,

aj turbo dziura to mit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin jasne ze w mocnych autach az takiej roznicy nie bedzie, ale przy seryjnych k03 co robia gora 190km to mozna juz to odczuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ten zestaw co pokazał MrTea to zestaw o średnicy 51mm i niby ma wejście pod map sensor

I jego ma i Twój ma... Są takie same, albo ja mam coś z oczami.

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem orurowanie 50mm i nie ogarnialo 220km, temp rosla do 60-70stopni przy bucie i temp na zewnatrz ok 20 stopni

teraz mam 60mm i temp max 35stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/intercooler-piping-kit-audi-a4-b6-1-8t-i4999971336.htmltu na aliegro tego gościa pytałem a i na fotkach widać że ma wejście pod map sensor średnica tego zestawu 51mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem orurowanie 50mm i nie ogarnialo 220km, temp rosla do 60-70stopni przy bucie i temp na zewnatrz ok 20 stopni

teraz mam 60mm i temp max 35stopni

true story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, niebardzo, tez tak myslalem ze moze to wina chlodnicy, zakupilem do tego orurowania chlodnice z fmic.pl 23cm wysokosci, temp bez zmian, zmienilem orurowanie na 60mm i temperatura o polowe w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50mm i tak w zupelnosci wystarcza, poza tym zwieksza sie przy wiekszych srednicach turbo dziura, chyba ze mowimy i jakichs projektach naprawde 300/400+

Pioteros , nie dziala takie orurowanie jak piszesz. Niestety. Co tanio to drogo w tym przypadku.

heh, niebardzo, tez tak myslalem ze moze to wina chlodnicy, zakupilem do tego orurowania chlodnice z fmic.pl 23cm wysokosci, temp bez zmian, zmienilem orurowanie na 60mm i temperatura o polowe w dol

gelus napisz kto Ci taką rade sprzedał z ic i orurowaniem :hi:

Edytowane przez gregor10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tego zestawu nie warto kupować?

Auto nie bedzie mocno kręcone (planowane około 200KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...