Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Moja mała ciemna radość 1.8T....Poznań


Maxcudo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :hi: Dziś chciałbym Wam przedstawić moja Audi A4(vulkanschwarz perleffekt), model B5 z silnikiem 1.8T(APU). Jestem jej posiadaczem od lipca 2010r. Podczas kilku miesięcy użytkowania, z reguły nie sprawiała mi problemów. Jedynym największym problemem był poprzedni silnik 1.8T AEB. Po kupieniu i przejechaniu ok. 6tys. km coś zaczęło w nim stukać. Po doszukaniu się, co nie gra, okazało się iż z panewki na 1 korbowodzie zostały tylko wióry w misce olejowej. Stad obecnie Audi posiada silnik APU, gdyż taki kupiłem i zaopatrzyłem go całego w osprzęt od AEB. Jak na razie odstukać, śmiga doskonale. Moja ciemna radość zaopatrzona jest w:

-zawieszenie 1BE

-seryjne 16" aluminiowe felgi

-ori xenon(teraz już Bi)

-spryskiwacze świateł

-podgrzewane spryskiwacze

-podgrzewaną wkładkę zamka drzwi kierowcy

-elektryczne lusterka

-podgrzewane lusterka

-elektryczne szyby przód

-elektryczny szyberdach

-elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego

-podgrzewane stołki

-skóra

-climatronic

-wielofunkcyjna kierownica(niestety od automatu, a więc nie bangla :disgust:)

-mała navi

-halogeny przód/tył

-ABS

-manualna skrzynie biegów ze sportowymi przełożeniami(wg. kodów wyposażenia)

-4 poduszki powietrzne

-jakiś tam pakiet light w drzwiach i nogi

-podłokietnik i ręczny w skórze

Wydaje mi się, że wymieniłem wszystko :good: Plany, co do modyfikacji poniżej :notworthy:

Planowane mody:

- hebelki 312mm

- Bi-ksenon + DRL H7 :good:

- FIS

- quattro

- eSowy grill :good:

- eSowy zderzak przód

- eSowe progi

- 2 DIN :good:

- radio Symphony :good:

- nowe turbo :decayed:

- tempomat

- emulator do Symphony, wyjście Jack :good:

- oświetlenie wnętrza LED :good:

Teraz czas na fotki(marzec 2010):::

7f3fbb54ac41d834m.jpg 1f723452c771bcc0m.jpg 4804e987caca1248m.jpg 26b77cf6c01baf6fm.jpg

bb29cab25249e4cam.jpg e32f618942355bc2m.jpg a9dd59a9a81c9e26m.jpg 5d8fd64465025705m.jpg cad45c7ba44b8074m.jpg a> <a  href=http://images49.fotosik.pl/786/932f718477bef222m.jpg' alt='932f718477bef222m.jpg'> 6578ffc1c335aa1bm.jpg e901a8499faa207bm.jpg 5ca5f538a0e8a0a0m.jpg df6fafd86fdb5d44m.jpg 8c411d3f69d2c43dm.jpg 469005eed02f41f0m.jpg a1f78bddaefa6494m.jpg 453c39afcba6539cm.jpg 19cec39190a8afd7m.jpg 37ecad26311794cdm.jpg 70797a43d0584251m.jpg 57b1130e829c552am.jpge52bafe8f61c6b22m.jpg 579de6a44218384em.jpg

Październik 2011:

e489ef111c674023m.jpg 103856b0cd9b581dm.jpg 0603995cad916cbfm.jpg dfc9a9e0bebfe708m.jpg

Nowa zabaweczka :naughty:

cef99cf404e83dc5m.jpg561d97072a7cd12cm.jpg

Mała sesyjka z choinką :kox: 17.12.2011r

ac95374672189081m.jpg741c5e86420b7f96m.jpg

2 DIN + Symphony :wink4: 17.12.2011:::

7334b6cc92591716m.jpg

Pozdrawiam Michał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje, sorka za małe problemy techniczne :/

Na razie są linki, potem zrobię żeby były cały czas fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu masz chyba zderzak od s4 :mysli:

też to zauważyłem[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 15:40_________________________________________________

Kombinuje, sorka za małe problemy techniczne :/

jak dodajesz na fotosika to wklej adres z pozycji

Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)

bo teraz wklejasz Link do samego zdjęcia 500px i są tylko odnosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu masz chyba zderzak od s4 :mysli:

też to zauważyłem[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 15:40_________________________________________________

Kombinuje, sorka za małe problemy techniczne :/

jak dodajesz na fotosika to wklej adres z pozycji

Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)

bo teraz wklejasz Link do samego zdjęcia 500px i są tylko odnosniki

Dzieki :) Zaraz pozmieniam :)[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 15:44_________________________________________________

Zegar od s4, kiera od s4 z multifunkacja ?

Fotele troche styrane, Relingi w chrom beda pasowac do luster.

Ona ma 210tys. autentycznego przebiegu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce osadzac,ale to nie przeszczep??? bo wozek jest po 2lifcie a nie 97rok

Nawet nie zwrocilem uwagi ze to 97 rok. Myslalem ze polift :decayed:

Bo to jest 97r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy... :mysli: ?? wytlumaczcie mi jedno...rocznik '97 a calutka buda z polifta tzn drzwi, blotniki, maska, grill, wnetrze, lampy... jak to jest mozliwe :shocked: ??

o co kaman :co: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wpadniesz na spota w Poznaniu?

W ta niedziele nie dam rady, ale w następna chyba się pokaże :good:[br]Dopisany: 08 Kwiecień 2011, 19:13_________________________________________________

yy... :mysli: ?? wytlumaczcie mi jedno...rocznik '97 a calutka buda z polifta tzn drzwi, blotniki, maska, grill, wnetrze, lampy... jak to jest mozliwe :shocked: ??

o co kaman :co: :?: :?:

Nie wiem, kupując to tak szczerze nie widziałem, że taką kupuje ,bo zbytnio jeszcze nie siedziałem w temacie, ale z czasem dopatrywałem się pewnych różnic :P Z tego co wiem o historii auta, to było one lekko stuknięte w przód, tzn dostała lewa lampa, zderzak i błotnik, Reszta cala :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ta a4 jest jakaś szemrana albo ktoś wpakował worek pieniędzy żeby ją przerobić na polifta.

Wszystko wymienione na polifta. Jedyne co jest przedlifta to gałka zmiany biegów :blink:

Ssprawa tego auta nie była przypadkiem poruszana na bezwypadkowe.net :mysli: ?

Sprawdź sobie vin, wyposażenie z nalepki w bagażniku tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ta a4 jest jakaś szemrana albo ktoś wpakował worek pieniędzy żeby ją przerobić na polifta.

Wszystko wymienione na polifta. Jedyne co jest przedlifta to gałka zmiany biegów :blink:

Ssprawa tego auta nie była przypadkiem poruszana na bezwypadkowe.net :mysli: ?

Sprawdź sobie vin, wyposażenie z nalepki w bagażniku tak dla pewności.

A co mi da sprawdzenie wlepki w bagażniku, jak poprzedni właściciel dokonał pewnych zmian we wnętrzu? To tak się nie będzie zgadzać. Auto przyjechało już takie 3 lata temu ze Szwajcarii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie niezłe jaja :decayed: furka na bank polift, kiera chyba od automacika? :mysli: a tu manual z gałką od przedlifta :gwizdanie: Kolego jaki masz rocznik wszystkich szybek w tym aucie? szczególnie tej bocznej z kuferka :gwizdanie:

'97 to może być tylko wspawana ścianka z VINem :decayed: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie niezłe jaja :decayed: furka na bank polift, kiera chyba od automacika? :mysli: a tu manual z gałką od przedlifta :gwizdanie: Kolego jaki masz rocznik wszystkich szybek w tym aucie? szczególnie tej bocznej z kuferka :gwizdanie:

'97 to może być tylko wspawana ścianka z VINem :decayed: :gwizdanie:

Na 100%.

Ale jak to się mówi mniej wiesz - lepiej śpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'97 to może być tylko wspawana ścianka z VINem :decayed: :gwizdanie:

To akurat na bank nie, bo gdy wymieniałem silnik to miałem całego golasa z przodu, żeby właśnie spojrzeć na ta sytuacje, a jest taka, jaka ja fabryka wypuściła :)[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 10:54_________________________________________________Apropo szyb, to akurat przez najbliższe kilka dni, nie mogę sprawdzić, gdyż auto tymczasowo siedzi u mechaniora, na rożnego rodzaju malutkich poprawach, typu czujnik temp etc. :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niezły wałek albo ktoś wsadził wchój kasy zeby przerobić przedlifta w automacie na polifta w manualu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat na bank nie, bo gdy wymieniałem silnik to miałem całego golasa z przodu,

wymieniałeś silnik? a wcześniej miałeś automacik czy manual? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niezły wałek albo ktoś wsadził wchój kasy zeby przerobić przedlifta w automacie na polifta w manualu :good:

Raczej wsadził duuużo kasy, bo gdyby powiedzmy wyszła taka w ori to raczej instalacje pod fisa, navi etc by miała, a jak kupiłem to było brak i to wszystko nie działało, dopiero ja wszystko doprowadziłem do porządku :notworthy:[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 11:14_________________________________________________

To akurat na bank nie, bo gdy wymieniałem silnik to miałem całego golasa z przodu,

wymieniałeś silnik? a wcześniej miałeś automacik czy manual? :gwizdanie:

Ja kupiłem ją już taka jaka jest i miała 1.8T AEB w manuału, który padł i wsadziłem 1.8T APU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto konkretnie przerobione na polifta :good:

Ciekawe czy rzeczywiście masz 6 poduszek czyli masz kurtyny po obu stronach bo w 97 max było 4 poduchy to raczej chyba niemożliwe.

Ogólnie fajne wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...