Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Protesty w Hiszpanii i Portugalii, a w Polsce jest raj na ziemi?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

jak wszyscy jesteśmy zgodni to można zamknąć kolejny bezsensowny temat o niczym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie z tym zamykaniem :kox:

To jest hyde park, niech se ludzie pogadają :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armistead na prezydenta :decayed::kox:

jak zalegalizuje maryśke to zagłosuje :cool1:

i bigamizm :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik komputerowy - ciężki temat. Kiedyś natrafiłem w internecie na temat związany z pracą dla grafików w Polsce. Za kolorowo nie jest no chyba, że założysz własną agencję i złapiesz dobre zlecenia.

Ogólnie to skoro podróżowałeś po świecie, język na pewno znasz wyjedź za granicę. Tam jest z tym lepiej.

Jeżeli jednak chcesz zostać w kraju a sytuacja jest jaka jest to:

- zrób ciekawe (wciągające, nietypowe, zaskakujące) portfolio - ostatnio to jest na czasie. Dzięki temu pokazujesz że jesteś nieprzeciętny, otwarty na coś nowego, kreatywny ...

- zrób coś społecznie, zbierz tylko za to referencje. Potem możesz się tym chwalić w CV i już Twoja wartość wzrasta,

- dokształć się z webdesign'u (grafika komputerowa + umiejętność tworzenia stron WWW) to może być dobre.

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie taką historie z piekarzem, który dawał chleb biednym? Urząd Skarbowy się do niego przyczepił, że nie odprowadza podatku i udupili go na 200 tyś zł i gościu musiał zamknąć piekarnie..., a jak są przekręty na większą skale to nie mogą znaleźć winnych...

Tak, tylko zupełnie na marginesie. Tą wizję o której piszesz wykreowały media. Jak ktoś miał z tym do czynienia od strony UKS i całej historii tego Pana to uważa ze sprawa ma całkowicie inny obraz, a Pan nie jest taki dobroduszny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii wydał byś swojego brata (np. że jedzie po pijanemu) a brat przyszedłby do Ciebie i podziękował bo dzięki Tobie nie spowodował wypadku, nikogo nie zabił. Widzisz różnicę w mentalności?

Tutaj kolego trochę przesadziłeś :cool1:

Jeśli chodzi akurat o Norwegie to byłem tam pare razy, rozmawiałem z ludźmi Polacy, Litwini którzy tam pracują. Ma też dużo wad i dla nas dziwne czasami przepisy czy zwyczaje. Ale to jak każdy naród czymś się musi wyróżniać. Nie idealizuję Norwegii. Po prostu jest tam inaczej. W większym stopniu jest też krajem powiedziałbym nawet policyjnym, ale coś za coś.

Co może najbardziej wkurza nawet Norwegów to są opłaty. Kraj jeden z najbogatszych a najbogatszy w Europie, żyjący z ropy i gazu a jednocześnie gdzie paliwo jest najdroższe w Europie, wysokie opłaty drogowe i ubezpieczenia samochodu (polisę wykupuje się wg ilości przejeżdżanych w roku kilometrów), bardzo zawyżone ceny samochód w stosunku do kontynentu, często płatne drogi, mosty i tunele czy wjazdy do miasta a są wielkim producentem benzyny i oleju, gdzie służba zdrowia jest płatna (powyżej 18 roku życia), wysokie podatki i wiele innych "przykrych" rzeczy ale z drugiej strony jeśli potrzebujesz pomocy państwo ci jej udzieli, nie zostawi na łasce losu. Da jeść, wyżywi, ubierze, pomoże, przeszkoli.

W Lidlu w Stavanger pojawił się napisy dla klientów w języku ... polskim. Tak, tak. Zostaliśmy zaszczyceni. Tylko nie ma się z czego cieszyć, bo te napisy mówią że w sklepie są kamery i zgłaszają kradzież na policję. Bo okazuje się, że nasi stoczniowcy potrafią (co niektórzy oczywiście) przepić pensje w kilka dni (fakt, alkohol jest bardzo drogi, kufel piwa w knajpie kosztuje 100 kr, czyli 50 zł, o innym nie wspomnę alkoholu) a potem idą jeść do sklepu, bez płacenia oczywiście.

To tyle na temat Norwegii.

Byłem w wielu krajach na świecie, zaczynając od dalekiego wschodu aż po USA - co prawda na krótko, turystycznie i zawodowo ale jedno Wam powiem - niema dla mnie kraju lepszego na świecie niż POLSKA :good: - TRÓJMIASTO w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafik komputerowy - ciężki temat. Kiedyś natrafiłem w internecie na temat związany z pracą dla grafików w Polsce. Za kolorowo nie jest no chyba, że założysz własną agencję i złapiesz dobre zlecenia.

Ogólnie to skoro podróżowałeś po świecie, język na pewno znasz wyjedź za granicę. Tam jest z tym lepiej.

Jeżeli jednak chcesz zostać w kraju a sytuacja jest jaka jest to:

- zrób ciekawe (wciągające, nietypowe, zaskakujące) portfolio - ostatnio to jest na czasie. Dzięki temu pokazujesz że jesteś nieprzeciętny, otwarty na coś nowego, kreatywny ...

- zrób coś społecznie, zbierz tylko za to referencje. Potem możesz się tym chwalić w CV i już Twoja wartość wzrasta,

- dokształć się z webdesign'u (grafika komputerowa + umiejętność tworzenia stron WWW) to może być dobre.

Powodzenia :good:

Dziękuje, pomyślę nad tym, ale mam już w planach wyjazd do Austrii na początku lipca :hi:.

Mój szwagier pracuje w Norwegii ponad 3 lata. Bardzo dużo zarabia jak na polskie warunki, ale życie w Norwegii jest jedne z najdroższych w Europie i jak się mówi w ich języku to inaczej patrzą na tą osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii wydał byś swojego brata (np. że jedzie po pijanemu) a brat przyszedłby do Ciebie i podziękował bo dzięki Tobie nie spowodował wypadku, nikogo nie zabił. Widzisz różnicę w mentalności?

Tutaj kolego trochę przesadziłeś :cool1:

Jeśli chodzi akurat o Norwegie to byłem tam pare razy, rozmawiałem z ludźmi Polacy, Litwini którzy tam pracują. Ma też dużo wad i dla nas dziwne czasami przepisy czy zwyczaje. Ale to jak każdy naród czymś się musi wyróżniać. Nie idealizuję Norwegii. Po prostu jest tam inaczej. W większym stopniu jest też krajem powiedziałbym nawet policyjnym, ale coś za coś.

Co może najbardziej wkurza nawet Norwegów to są opłaty. Kraj jeden z najbogatszych a najbogatszy w Europie, żyjący z ropy i gazu a jednocześnie gdzie paliwo jest najdroższe w Europie, wysokie opłaty drogowe i ubezpieczenia samochodu (polisę wykupuje się wg ilości przejeżdżanych w roku kilometrów), bardzo zawyżone ceny samochód w stosunku do kontynentu, często płatne drogi, mosty i tunele czy wjazdy do miasta a są wielkim producentem benzyny i oleju, gdzie służba zdrowia jest płatna (powyżej 18 roku życia), wysokie podatki i wiele innych "przykrych" rzeczy ale z drugiej strony jeśli potrzebujesz pomocy państwo ci jej udzieli, nie zostawi na łasce losu. Da jeść, wyżywi, ubierze, pomoże, przeszkoli.

W Lidlu w Stavanger pojawił się napisy dla klientów w języku ... polskim. Tak, tak. Zostaliśmy zaszczyceni. Tylko nie ma się z czego cieszyć, bo te napisy mówią że w sklepie są kamery i zgłaszają kradzież na policję. Bo okazuje się, że nasi stoczniowcy potrafią (co niektórzy oczywiście) przepić pensje w kilka dni (fakt, alkohol jest bardzo drogi, kufel piwa w knajpie kosztuje 100 kr, czyli 50 zł, o innym nie wspomnę alkoholu) a potem idą jeść do sklepu, bez płacenia oczywiście.

To tyle na temat Norwegii.

Byłem w wielu krajach na świecie, zaczynając od dalekiego wschodu aż po USA - co prawda na krótko, turystycznie i zawodowo ale jedno Wam powiem - niema dla mnie kraju lepszego na świecie niż POLSKA :good: - TRÓJMIASTO w szczególności.

tam podobno nawet jak cukru za duzo kupisz to moga przyjsc sprawdzic po co ci tyle jego, czy czegos czasem nie pedziesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to fajny kraj tylko zarobki w tym kraju do kitu są i to jest dno gorzej chyba jest tylko w kazachstanie!Ja nie wiem jak dorosły facet pracujący dajmy na to w dobrej państwowej firmie typu PGE ma za 2100zł utrzymać żonę i 2 dzieci JAK?bo ja nie wiem jednej osobie 2tysie może starczy ale nie rodzinie a np. u nas w piotrkowie to jest taka lipa że te 2 tys.zarobić to ciężko ludzie tu za 1200 1500 1600 dymają przecież to paranoja jest zupełna nie sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mniej to już nie życie tylko wegetacja od do,2tys.powinno być minimalną krajową ażeby normalnie żyć to i te 3 tys to tak na styk ale już by ok było,a najbardziej mnie rozpie......... jak słyszę żę po 10 latach np starostwie pani inspektor wydająca koncesje np na transport dostaje 1800zł ludzie obudzcie się w tej warszawie :wallbash: :wallbash: potrafią tylko wszystko do góry podnosić a pensjie stoją.Kolejny rozpier....mnie teks to bo w europie kosztuje tyle i tyle a unas dwa razy taniej to trzeba podnieść :wallbash: podnieść to trzeba zarobki a potem zacząć od reszty,a tej bandzie nierobów z wiejskiej w warszawie powinno się :bicz: :bicz3: przy całym narodzie publicznie,hotelik darmo paliwko darmo tel darmo auto darmo i 10tys pensyjki plus łapóweczki na boku a ludzie bide klepią aż piszczy,szkoda ze tej wiejskiej nie ma wtyczki pod waga :vaglogi: dobiero by błędów wyskoczyło :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, proste pytanie :)

Kto z Was, z tych narzekających, wyszedł na ulicę w celu poparcia manifestacji Solidarności?

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie protesty powinny być w każdym mieście, zrobić najazd na Wiejską albo wysłać jakiegoś terrorystę żeby uderzył pustym samolotem w Wiejską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, proste pytanie :)

Kto z Was, z tych narzekających, wyszedł na ulicę w celu poparcia manifestacji Solidarności?

:mysli:

A po co... Wystarczy że mają swój ulubiony wątek - do narzekania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie protesty powinny być w każdym mieście, zrobić najazd na Wiejską albo wysłać jakiegoś terrorystę żeby uderzył pustym samolotem w Wiejską...

Były w każdym mieście wojewódzkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, proste pytanie :)

Kto z Was, z tych narzekających, wyszedł na ulicę w celu poparcia manifestacji Solidarności?

:mysli:

ja jestem chory i mam gorączkę więc nie dałem rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...