Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Po trochu bede dzialac :D a znalezliscie moze gdzies jakis otworek gdzie mozna z komory silnika przeciagnac przewod zasilajacy do wzmacniacza bez psucia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trochu bede dzialac :D a znalezliscie moze gdzies jakis otworek gdzie mozna z komory silnika przeciagnac przewod zasilajacy do wzmacniacza bez psucia ???

np:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_dlugosc_przewodu_i_miejsce_wzmacniacza-t30054.0.html;msg391471#msg391471

masz na ten temat cały watek :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe wyrzuc je :tongue4:, a tak serio to poszukaj na allegro zwrotnic od Tonsila model speed 1300 albo 1700 , cościk powinno z tego wyjść , ps w ogóle polecam głośniki Tonsil model speed 1700 ,cięzko je dostac ale nie sa liche :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zwrotnic, ale chyba nie pomoże mi to, bo basu nie ma w ogóle ;( Czy przyczyną może być to, że głośniki przykręcone są do boczka i on się trzęsie? Drzwi nie są też wygłuszone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam drzwi wygluszone i powerbass L-60C plus wzmacniacz stega,glosnik zamontowany sztywno na panelu z MDF i d*pa bass kiepski. przesledzilem juz ze sto tematow na ten temat i nikt mi nie odp co moze byc tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w B5 żeby zrobić dobre granie trzeba serio mega konkretnie porezać!

ja na 13cm jakoś mam spory bass, każdy kto słucha mówi że to nie możliwe :tongue4:

a wygłuszałem mega beznadziejną matą, w dodatku nie jest to zrobione perfekt,

i jak narazie wystarcza, ale myślę nad dwoma 16cm w jedno drzwi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc

okleiłem wewnętrzną stronę drzwi, matami bitumicznymi, srebrnymi, można je kupić w castoramie np.

stosuje się je podobno do oklejania kominów na dachu :naughty:

okleiłem od środka, potem zrobiłem stelarz do konstrukcji drzwi z płaskowników, powycinałem zaaokrąglenia tak żeby było dopasowane do okrągłości głośnika, no i przykręciłem go, podłączyłem zwrotnice i okleiłem całą przestrzeń między boczkiem a ramą, i tyle, aha dałem tam po 2 warstwy,

kabelki wymieniłem na 2,5mm, gra to pod wzmakiem US Amps XT800.4, głośniki to ES 5C

więc efekt końcowy jest taki jak na zdjęciu powyżej, nic innego, a tam nawet jest to staranniej zrobione!

dziwię się tylko dlaczego wybieracie zestawy LC zamiast ES... LC niby są do łagodnego grania, a ES są uniwersalne bardziej, chociaż bardziej nadają się do mocniejszego grania niż LC

no i ten wzmak STEG, z tego co wiem on jest raczej od mocnego grania, w sensie najlepiej do basu!

ale to tylko moja wiedza na ten temat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze szkopuł tkwi w glosnikach jezeli piszesz ze nie sa zbytnio zbasowane.wybralem wlasnie PB bo slyszalem ze potrafia mocno kopnąc, i w opisie na stronie ESSA gdzie je zakupilem tez bylo opisane ze od tego modelu zaczyna sie "prawdziwa basowa jazda" a ponadto na wielu forach ludzie je chwalili i wybierali wlasnie do mocnego basu. dales mi teraz do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, ja tak słyszałem tylko, nie masz się czym sugerować zabardzo

a z moich innych spostrzeżeń to napiszę że ja wygrzewałem dłuuugo te głośniki, chociaż kupiłem je od dobrego znajomego, grał na nich 3 miesiące, ja też gram na nich rok, ale cały czas też z subem, tak dzisiaj posiedziałem, sub był odłączony i serio sam się dziwie że takie malutkie pyrczki a tak nawalają :polew:

więc nie mogę chyba pomóc, tym bardziej że masz tak samo to zrobione

a jakie masz radyjko? model/marka

pewnie pisze, ale nie mam w tym momencie czasu czytać :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może polaryzacja głośnika jest nieprawidłowa i dlatego nie ma basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie pasują, do b5 musisz wyrezac sam i nie pytaj nikogo o wymiary co i jak bo nie dostaniesz konkretnej odp,musisz rezac sam metodą prob i bledow ja zeby wyrezac panel pod 16cm glosniki wycinalem go chyba z piec razy aby z niczym nie kolidowal, i pamietaj jak zamontujesz glosnik sprawdz czy szyba sie do konca opuszcza bo chyba z tym mialem najwiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dystanse od Audi A4 po 2001 będą pasować do A4 B5??

http://www.allegro.pl/item605091143_hertz_dsk_165_dedykowanedystansemdf_kurier24h.html

Pasować nie będą, chyba że będziesz je przerabiać :mysli: i tak na jedno wychodzi więc chyba lepiej od zera rzeźbić, bo z tych pewnie i tak nic Ci nie zostanie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko gdyż po zdięciu boczka z drzwi ukazał mi sie taki widok :

img1969.jpg

I tu moje pytanie bo chce wygłuszyć drzwi i nie wiem co zrobic z tym białym plastikiem w lewym gornym rogu bo z tego co patrzyłem po innych zdięciach to nie było takowego. Czy sie go pozbyć czy poprostu równie okleić matą??? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić , tą pianke też wywalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...