Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie mikrostyku w zamkach drzwi


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

siema chłopaki.wiem że temat juz troche nie ruszany ale ja tez cos dodam.dzisiaj u mnie wziołem sie za tem zamek.nawet nie zdązyłem zamka wyjąc i po chwili doszłem do wniosku że u mnie mikrostyk nie jest winowajcą.bo okazało sie że jak poruszam całym gniazdem i wtyczką to zaczyna mi raz swiecić a raz nie.na poczatku myślałem że to wina kabelków ale mocno trzymając wtyczke ruszałem kabelkami i nic.dopiero jak zaczołem mocno ruszać całym gniazdem to zaczeło migać.teraz tylko nie wiem gdzie problem.albo który pin zle styka z tym bolcem w tym gniezdzie albo te bolce w gniezdzie niełączą z bebechami w zamku.dzisiaj pisałem do chłopaów na divisionie żeby który podrzucił schemat który kabelek za co odpowiada.jak bede to miał to spróbuje połączyć odpowiedni pin z bolcem bezpośrednio bez wtyczki i zobaczyć co wyjdzie.jak bede cos wiedział to napisze bo czytam tu że niektórzy maja tez problem z tym gniazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. z tego co czytam ten wątek ten mikrostyk odpowiada za sygnał otwartych i zamkniętych drzwi wiec gdybym chciał dołożyć lampkę w tylnych drzwiach może on posłużyć za włącznik i wyłącznik tej lampki.Wystarczyło by znaleźć kabelek plusowy w kostce drzwi a minus wziaść z drzwi i minusem rozdzielić sygnał przez mikrostyk. Dobrze myśle?:) dodam ze mam korbki z tyłu i moduł komfortu AR bez pakietu światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy otwieraniu z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy. Czego to może być wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz tak zakodowane, a jak 2 razy wciśniesz otwieranie z kluczyka, otwierają się wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę kilka razy przekręcać kluczyk i otwiera tylko drzwi kierowcy. Jak zamykam kluczykiem i przytrzymam kluczyk to szyby zamknie a jak otwieram to już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny tutorial, u mnie mikrostyk był ok tylko ta spinka co go trzymała musiała się przesunąć. Też miałem chwilę grozy z zatrzaśniętymi drzwiami, pomogło otwieranie i zamykanie z pilota z jednoczesnym otwieraniem zewnętrznej klamki. Po właściwym ustawieniu tego pręta z gwintem otwiera się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie wiem że temat wielokrotnie poruszany ale przekopałem całe forum i internet i nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc w mojej kwestii. A mianowicie na liczniku fis wykazuje otwarcie drzwi lamki swięcą wszystko na pozór jest ok. Jednak po podłączeniu do Vaga pokazuje mi błąd- drzwo prawe otwarte/zamknięte nieautoryzowane. Auto się zamyka i z kluczyka i z pilota jednak alarm się nie uzbraja nie rygluje przednich drzwi po pociągnięciu dwókrotnie klamki drzwi się otwierają dioda przestaje migac. Tylne drzwi natomiast są zaryglowane. Proszę o pomoc gdzie szukac przyczyny problem tkwi tylko w przednich drzwiach. Napisałem Napisałem o tym w tym temacie bo podejżewam ten mikrostyk jednak wszystko mi poprawnie działa po otwarciu drzwi. kable również sprawdzone wszystkie są ok. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.odgrzeje troche kotleta.dzisiaj w koncu wziąłem sie za rozebranie zamka drzwi pasazera bo był problem z lampkami a jako że miałem juz pewne doswiadczenie(rozbierałem zamki obu drzwi tylnych i jest tam trudniej to wyjąć niz z przodu)poszło dość gładko.oczywiscie problemem jak zawsze są zimne luty.bo po wyjęciu zamka,rozdzielenia go na cześć mechaniczną i elektroniczną okazało sie że luty przy wtyczce były popękane..zresztą jak zawsze we wszystkich zamkach które rozbierałem.więc ja bym wszystkim radził skupić sie na tych lutach a potem na mikrostyku.no a co do demontażu ja bez żadnego kłopotu wyjąłem zamek razem z tym cięgnem,drutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki83 musisz przelutować piny we wtyczce zamka-miałem to samo.Wkoło tych pinów robi się tak jakby pustka i nie łączy a jak poruszasz to będzie mrugać.A teraz Wy mi odpowiedzcie bo mam taki problem: u mnie na fisie wyświetla otwarcie/zamknięcie drzwi ale nie działa pakiet światło-oświetlenie nóg i drzwi a i nie działa przycisk opuszczania szyby-jest to prawy przód strona pasażera.Dodam że mikrostyk wyczyszczony,zamek nawet wymieniłem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki83 musisz przelutować piny we wtyczce zamka-miałem to samo.Wkoło tych pinów robi się tak jakby pustka i nie łączy a jak poruszasz to będzie mrugać.A teraz Wy mi odpowiedzcie bo mam taki problem: u mnie na fisie wyświetla otwarcie/zamknięcie drzwi ale nie działa pakiet światło-oświetlenie nóg i drzwi a i nie działa przycisk opuszczania szyby-jest to prawy przód strona pasażera.Dodam że mikrostyk wyczyszczony,zamek nawet wymieniłem i nic.

ja wiem że trzeba to lutowac bo w tylnych zamkach tez to lutowałem przez co zmiana na inny zamek mija sie z celem bo tam tez przydałoby sie przelutować.a co do twojego kłopotu to niech zgadne..przestało ci to działać od momentu jak zdjąłes boczek?jak tak to kłopot jest błachy a denerwujący.musisz zrzucić boczek i tą największą szarą kostke która idzie do silniczka dobrze wcisnąć.ja tez juz tak nie raz miałem.przezto zawsze jak zrzucam boczek bo coś tam robie to podłączeniu kostek jeszcze nie zakładam boczka tylko go zawieszam na drzwiach i sprawdzam czy wszytko działa.jak nie to dociskam mocno ta kostke lub wyjmuje i wkładam ponownie.dopiero jak mi to działa to boczek na drzwi łapie na klipsach i skręcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z tylna klapa... musialem wyciagnac zarowke bo caly czas mi swiecila. widze ze mikrostyki mozna dostac na allegro ale chcialbym sie was poradzic czy mikrostyk jest ten sam w klapie co w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mikrostyku z pierwszego postu to u mnie raz pokazywało otwarte drzwi a raz nie. jak chciał to działał.

1) na początek przeczyscilem go preparatem do styków (myslałem ze zaśniedziały) ale to nic nie pomogło

2) doszedlem do wniosku że brakuje styku kiedy naciskam na ten mikroskopijny przycisk. próbowałem podkleić to kelejem na gorąco ale okazał się zbyt miękki i poddawał się gdy zamek naciskał na ten przycisk i nadal to nie działało jak powinno

3) ostaatecznie zdecydowałem się wtopić cieniutką koncówkę gwózdka w ten przycisk. pogrzałem gwoźdź palnikiem i wcisnałem go w przycisk. efekt? działa jak nowe :D

ps. spotkało mnie to samo co autora. po rozebraniu tego mikrostyku wyskoczyła mi sprężynka i ta blaszka. składałem około 2h. bez dobrej pensety się nie obeszło :>

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tym montażem nowego mikrostyku V4NST7UL http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-audi-seat-skoda-oryginal-fa-i4911402770.html? Pasuje bez problemu czy trzeba coś przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że u mnie również problemem w zamku okazały się nie mikroswitche lecz zimne luty pinów kostki na połączeniu z płytką wewnątrz centralnego. Teraz centralny pięknie działa, odblokowuje drzwi po wyłączeniu zapłonu. Wróciła również informacja na FIS i wszelkie oświetlenia drzwi i stóp.

Przy okazji dowiedziałem się że zamek z siłownikiem w drzwiach tylnych B6 jest inny niż w B7 i nie warto kombinować z podmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po naprawie zamka pasażera, u mnie problem był jeszcze inny-do zamka weszło trochę wilgoci od strony wtyczki i zaśniedziała ścieżka na płytce. Po odtworzeniu ścieżki kawałkiem przewodu samochód widzi otwarcie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna sprawa , czy ktoś miał do czynienia z zamiennikami występującymi na allegro w przystępnej cenie? Proszę bez komentarzy typu sknera , bo nie o to mi chodzi, po prostu chciałbym wiedzieć czy nie byłoby lepsze zainwestowanie w taki zamek niż czyścić stary , leciwy. Proszę o odpowiedź pozdrawiam ! na dolę link do aukcji z allegro!

http://allegro.pl/zamek-drzwi-tyl-tylny-prawy-audi-a4-b6-centrany-i5161481949.html

http://ag-mar.eu/allegro/?di=513483058964

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam problem z tylnymi prawymi drzwiami po zamknieciu auta z pilota i otwarciu prawe drzwi sa wciaz zablokowane mozna je otworzyc jedynie od srodka.Kable w drzwiach sa cale. Kupic uzywke czy rozebrac ten i moze dalby sie naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozebrał i oblukał..tam sie tak na prawde poza tym mikrostykiem nie ma co zepsuć..nawet jak go bedziesz miał wymienić to bedziesz go musiał najpierw wyjąć a to juz 80% dupiatej roboty.wyjmij i posprawdzaj..ale najpierw sie upewnij że kable w gumowym przejsciu z drzwi do budy są na 100% ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...