Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tacierzyństwo


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

może będzie trzeba na początku obłożyć ja poduchami.

Nie chcę nikogo pouczać,ale tak w ramach info:

w żadnym przypadku nie powinno się dziecka obkładać poduchami itp :wink:

Dziecko powinno samo etapami do tego dojść leżenie na plecach, brzuchu -> trzymanie sztywne głowy -> siedzenie -> wstawanie itp

Ze swojej strony mogę zaproponować puzle piankowe - upadek dziecka nie jest bolesny, bąble szybko się uczą przechodzenia w/w etapów :wink:

wlasnie takowe puzle piankowe dzis zakupilem dla cory :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To prawda dziecka nie ma co pospieszać każde inaczej się rozwija. Miał ktoś z was wczesniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan nie zrozumiałeś mnie albo źle się określiłem....

Chodziło mi o to by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy,ewentualnie nie przestraszyło się tak jak będzie to w przypadku ww puzli.

Dziecka nie obkładamy tak by sztywno sie trzymało lecz dajemy je w zasięgu upadku dziecka..

Sam nie jestem za wspomagaczami typu chodzik,nigdy w zyciu nie zakupie tego szajszu chodź by nie wiem co.Czemu?

Nie raz bylem u znajomych i ich bąbel śmigał już w chodziku ale po tym jak bąbel został wyjęty z chodzika czar prysł bo niczego nie winne dziecko ledwo stało na własnych nogach przez 15min.

Pytam sie czemu to robią dziecku -odpowiadają ze maja czas wtedy np na zrobienie obiadu itp.

Nam pewny ortopeda powiedział jasno ze on by w ogóle wycofał chodziki z rynku bo więcej szkody niż to warte.

Co do wcześniaków to sam jestem nim i wiem ze nie jest im łatwo.

Tym bardziej tym 8 miesięcznym ale na całe szczęście czasy sa takie ze większość wcześniaków ma większe szanse a jeżeli 30 lat temu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziki zawsze były i zawsze bedą

mój mały tez w chodziku smigał i zadnych problemów z tego tutułu nie ma, inne dzieci tez znam co chodziły w wchodzikach

ja tez miałem chodzik, z tym że bez kółek jak teraz :polew::polew::polew::polew::polew:

problem jest innego typu, dziecko będąc w chodziku czuje sie bezpiecznie i wie że nie przechyli sie do tyłu

a bez chodzika zapomina o tym i czesto upadki do tyłu takiego dziecka bardzo zle sie konczą

czlowiek odruchowo chowa głowę do klatki piersiowej a dziecko takiego odruchy niestety nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę nazwę tej maści i podpytaj czy na receptę :hi:

BABY ORAJEL

ale czy na recepte, to nie wiem, zapytaj w aptece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odkąd skończył 2 miesiące to przesypiał całe noce, czyli 21:00-7:00, był na mleku modyfikowanym (nan pro). A teraz ma 8,5 miesiąca i trzeba 2 razy wstać i go nakarmić. średnio co 4 godziny, zje około 150-180ml i do rana (wcześniej jadł po 210-240ml).

My też mamy puzzle piankowe i jesteśmy zadowoleni bo amortyzują upadek. Dziś kupiliśmy w Ikei ,,osłony,, na narożniki naklejane na taśmę dwustronną i zatyczki do gniazdek elektrycznych :wink:

Syna nie sadzaliśmy na siłę jak nasi znajomi, czekaliśmy aż sam usiądzie. Nie mogliśmy patrzeć jak dziecko znajomych wisi na jednym boku w spacerówce :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę nazwę tej maści i podpytaj czy na receptę :hi:

BABY ORAJEL

ale czy na recepte, to nie wiem, zapytaj w aptece

Nie dostępny w Polsce ponoć na all można kupić.

Natomiast środek raczej odradzany u dzieci poniżej 2 rż ze względu na benzokaine... Raport FDA w USA:

http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm306062.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłony,, na narożniki naklejane na taśmę dwustronnąe :facepalm:

u nas wytrzymały 2 dni :decayed: córka je jakimś cudem pourywała :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziki zawsze były i zawsze bedą

mój mały tez w chodziku smigał i zadnych problemów z tego tutułu nie ma, inne dzieci tez znam co chodziły w wchodzikach

ja tez miałem chodzik, z tym że bez kółek jak teraz :polew::polew::polew::polew::polew:

problem jest innego typu, dziecko będąc w chodziku czuje sie bezpiecznie i wie że nie przechyli sie do tyłu

a bez chodzika zapomina o tym i czesto upadki do tyłu takiego dziecka bardzo zle sie konczą

czlowiek odruchowo chowa głowę do klatki piersiowej a dziecko takiego odruchy niestety nie ma

Wsio jest ok Tomku jak wsadzisz takiego bąbla w odpowiednim czasie ale krew mnie zalewa jak dziecko co tylko ledwo stanie na nóżkach za rączki a rodzice już sadzają w chodzik do 2h co załatwia mu bioderka w znaczny sposób.

Mowie to co powiedział ortopeda i potwierdził kolejny ortopeda :wink:

Chodzik bez kółek powiadasz??? :grin: :grin: :grin:

Toż to balkonik był :kox: :kox:

Ja pamiętam jak za gówniarza nie było kasy na rowerek dla dzieci i uczyłem się jeździć na Taty ruskim rowerze pod rama :kox: :kox: :kox: :kox:

Cały byłem pozdzierany ale mimo to dalej się próbowało aż do skutku :P

Dziś moja starsza wsiądzie na rowerek,ma kaska,idę z nią na kort co by było fajnie i tylko raz upadnie juz beczy a śladu nie ma żadnego :lol:

Trzeba chyba syna robić,nie co bym narzekał ale chłopa trzeba odchować :decayed:

Powiedz ten żel co podałeś to jest ten sam o którym pisze Talib czy po prostu z doświadczenia podałeś??? :hi: :hi:

Teraz nie dajemy jej nic prócz anty ból chodź wczoraj dostała tylko 2 razy na dobę.

Juz antybiotyk działa i mała uśmiecha się tylko moja ma przegrane bo ciągnie tylko do niej.

Miałem Cie zapytać a jak dorosły chłopak jak Twój syn zachowuje się w stosunku do siostry???

Mówi się ze duża przerwa jest ok,rozumiem przerwę 12-16 lat bo wtedy dziecko ma dużo czasu dla siebie i może pomóc ale wiadomo dorosły człowiek ma swoje życie...

Pytam bo możliwe ze następnego bąbla będziemy planować za parę latek i właśnie w tym momencie nasza starsza będzie ~18 :lol:

Marcin thx za info :wink:

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten specyfik ma moja siostra stąd informacja. Co do jego szkodliwych czynników nic nie wiem. Trzeba na necie poszukać. Moj syn ma prawie 19lat ale on ma juz swoj swiat w którym mu nie przeszkadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx

Jak go dostaniemy to i tak kupimy bo starszej idą stałe ząbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kolejny raz widziałem na USG mojego szkraba :) Super uczucie. Początek czwartego miesiąca ^_^

Edytowane przez Horneth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kolejny raz widziałem na USG mojego szkraba :) Super uczucie. Początek czwartego miesiąca ^_^

no to gratki :kox:

termin narodzin w sam raz, będzie grill w robocie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kolejny raz widziałem na USG mojego szkraba :)Super uczucie. Początek czwartego miesiąca ^_^

to dopiero pierdolniesz jak się urodzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kolejny raz widziałem na USG mojego szkraba :)Super uczucie. Początek czwartego miesiąca ^_^

to dopiero pierdolniesz jak się urodzi :naughty:

albo sie pobeczysz jak maly dzieciak :decayed::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj kolejny raz widziałem na USG mojego szkraba :)Super uczucie. Początek czwartego miesiąca ^_^

to dopiero pierdolniesz jak się urodzi :naughty:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do swiat Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...