Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką książkę czytasz...teraz !!!


Iverson

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem czytać "Polska mafia" Sylwestra Latkowskiego.

Zacząłem "Nowy alfabet mafii"- Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa tytuły wyżej godne polecenia.

Natomiast "Upadłe damy II Rzeczypospolitej" - gniot na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po latach stagnacji postanowiłem w końcu coś przeczytać. Na początek i w sumie też z wmówionej sobie konieczności zacząłem czytać "Sztukę negocjacji" Nierenberga. Ale utknąłem bo mam do wszystkiego słomiany zapał (o przepraszam, nic nierobienie wychodzi mi zawsze doskonale i nigdy mnie nie nudzi). Żeby się nie zrazić do pisma drukowanego i nie przemęczać na początek to capnąłem "Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego. Lekkie, cholernie zabawne jeśli ktoś lubi humor i uszczypliwe (aczkolwiek niezwykle celne) uwagi autora. Już mam zamówione kolejne książki bo tematyka wberw pozorom niezwykle kształcąca i skłaniająca do zastanowienia się na tym kim właściwie jesteśmy i przemyślenia życiowych priorytetów. Banalna z pozoru tematyka (podróżnicza), książka napisana prostym językiem bez jakichś egzaltacji nad samą formą przekazu. Jeśli ktoś lubi poważne tematy i pisane nadętym językiem to może sobie zrobić na Cejrowskiego małą przerwę.

W domu czeka na mnie od dłuższego czasu "Europa" Davies-a ale jakoś nie mam do niej odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa tytuły wyżej godne polecenia.

Natomiast "Upadłe damy II Rzeczypospolitej" - gniot na maksa.

Widzę Norbert, że trochę kręcimy się w podobnej tematyce :wink: i w związku z tym mam pytanko, a mianowicie czy czytałeś może "Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego" Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać "Polska mafia" Sylwestra Latkowskiego.

Zacząłem "Nowy alfabet mafii"- Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski.

Też właśnie czytam:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie "Starcie królów" George'a R. R. Martina, chcę skończyć "Nawałnicę mieczy" zanim serial się zacznie :wink:

jednocześnie mam zaczęte "Wyjście z cienia" Janusza Zajdla i Autobiografię "Pod ciśnieniem" Shecka Exley'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa tytuły wyżej godne polecenia.

Natomiast "Upadłe damy II Rzeczypospolitej" - gniot na maksa.

Widzę Norbert, że trochę kręcimy się w podobnej tematyce :wink: i w związku z tym mam pytanko, a mianowicie czy czytałeś może "Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego" Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego?

Czytałem i bardzo się rozczarowałem. W skali 1-6 max 3.

Życiorysy, wywiady, brak tej iskry co wciąga.

---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 16:22 ----------

Właśnie skończyłem czytać "Polska mafia" Sylwestra Latkowskiego.

Zacząłem "Nowy alfabet mafii"- Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski.

Też właśnie czytam:naughty:

Przeczytałem całą za jednym podejściem. Fajna lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, chociaż być może się mylę, że książki p. Latkowskiego to bardziej dokumenty, stenogramy rozmów, "papiery" z IPN itd., natomiast książki p. Ornackiej czyta się tak (przynajmniej mnie) że ciężko je odłożyć na półkę przed ostatnią stroną. Czy to pierwszy "Alfabet mafii", "Tajemnice zbrodni" czy też najnowszy "Nowy alfabet mafii" bardzo wciągają i szybko strony uciekają :wink:

---------- Post dopisany at 21:15 ---------- Poprzedni post napisany at 21:14 ----------

Właśnie skończyłem czytać "Polska mafia" Sylwestra Latkowskiego.

Zacząłem "Nowy alfabet mafii"- Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski.

Też właśnie czytam:naughty:

:thumbup1::wink:

---------- Post dopisany at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany at 21:15 ----------

Obydwa tytuły wyżej godne polecenia.

Natomiast "Upadłe damy II Rzeczypospolitej" - gniot na maksa.

Widzę Norbert, że trochę kręcimy się w podobnej tematyce :wink: i w związku z tym mam pytanko, a mianowicie czy czytałeś może "Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego" Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego?

Czytałem i bardzo się rozczarowałem. W skali 1-6 max 3.

Życiorysy, wywiady, brak tej iskry co wciąga.

---------- Post dopisany at 16:23 ---------- Poprzedni post napisany at 16:22 ----------

Właśnie skończyłem czytać "Polska mafia" Sylwestra Latkowskiego.

Zacząłem "Nowy alfabet mafii"- Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski.

Też właśnie czytam:naughty:

Przeczytałem całą za jednym podejściem. Fajna lektura.

Pytam o "Biuro tajnych spraw..." bo za chwilę skończę pewnie "Nowy alfabet mafii" i przymierzam się do "lektury" o CBŚ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja namietnie, juz od jakiegos czasu,czytam ... Forum A4-klub ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam serię o przygodach antropologa sądowego. Autor Simon Becket kończę wlaśnie 4część wolanie grobu. Książki mega polecam:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odstawiłem książki .

Niszczą wzrok nie mniej jak przesiadywanie przed monitorem .

ostatnia to.. Festiwal Strachu - Graham'a Mastertona .. klimaty rodem jak z "Opowieści z krypty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku przeczytałem sporo książek,min

Całego Dana Browna, Kod da Vinci,Anioly i Demony,Zaginiony symbol,Cyfrowa Twierdza,Zwodniczy punkt.wszystkie gorąco polecam a szczególnie trzy pierwsze.A teraz w trackie jestem czytania najnowszego Bestselleru Inferno. Poza tym czytałem "Byłem asystentem dr Mengele","Oficerowie i konie","Mein Kampf","Zapiski oficera Armii Czerwonej" i "Al Kaida-Bractwo terroru". Wszystkie godne polecenia !:)

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:12 ----------

"Pakt Ribbentrop-Beck" P.Zychowicz - ciekawa, warto przeczytać

"Najnowsze kłopoty z historią" P.Gontarczyk - polecam, jeśli ktoś lubi poznawać prawdę.

"Shaq bez cenzury" - fajna, lekka, zaskakująca jak cały Shaq :)

Jak Szanowny kolega oceni "Pakt Ribbentrop-Beck"? Znajomi zachwalają,a coś więcej powiesz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pakt nie porwał. Takie bicie piany pt. Co by było gdyby... Wolę coś co sie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś po książce o historii alternatywnej ? Właśnie takie co by było gdyby :wink:

Ja uważam, że to całkiem fajna lektura, dobrze się czyta.

Zychowicz starał się przeanalizować tamtą sytuację bardzo wnikliwie.

Zawarte poglądy są bardzo kontrowersyjne, dlatego książka wzbudza emocje i różne opinie.

Ja osobiście nie zgadzam się z autorem ale lektura przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Życie i praca. Jak znaleźć czas na wszystko" - David Allen. Warto czasem zajrzeć do takich motywacyjnych lektur. Otwierają oczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szamo_b_iext23233791.jpg

coś dla fanów piłki :decayed: można się pośmiać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...