Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Środek do czyszczenia kokpitu


krzysiek_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czym czyścicie wnętrza swoim aut? Proszę o opinie waszych specyfików? Osobiście zastanawiam się nad wyborem SONAX Xtreme Cockpit Cleaner czy Meguiar's Ultimate Protectant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jaki chcesz uzyskać efekt na plastikach? Mat, półmat, połysk?

Jest mnóstwo dobrych kosmetyków - Megs jest fajny, 303 Aerospace Protectant też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o preparat matowy. Ma się nie błyszczeć i żeby kokpit wyglądał jak nowy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj sobie środek Shell'owski za 14,99, kupisz go na stacjach shella, osobiscie nakladam go na mała gabke i nia myje kokpit, efekt wg mnie zachwycający :good:

http://www.jota.net.pl/_images/iCAQEWIRIRF3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz podejść profesjonalnie to albo APC w jakimś niskim stężeniu, delikatna szczoteczka + mikrofibra i jedziesz. Potem jakiś dressing. Od siebie polecam SMARTWAX SMARTDRESSING. Zostawia matowy efekt. Zapach kokosowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś czym doczyścić stary zapeziały brud z jasnej deski (szara)?? Wojowałem już róznymi środkami wspomagając się szczoteczka, a i tak do końca nie wyczyściłem. Najgorzej ujeb... mam plastiki z tyłu przednich foteli:( Jest jakiś patent/środek żeby jakoś ten bród z tej chropowatej powierzchni rozpuścic??

Ostatnio nawet w myjni gościa zagoniłem żeby mi to ogarnoł, jest lepiej ale brud nadal widać. Gość próbował jakimiś 3 specyfikami i każdy z nich miał być mocniejszy od poprzedniego:) I d*pa

Może głupio brzmi co piszę, ale bardzo mnie wk...ją takie rzeczy. Lubie mieć czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem na próbe środek do czyszczenia kokpity vw w aso, zobaczymy co to warte, podobno ok ale wole sam sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam używam plaka ;d popsikam trochę przetrze szmatka i jest git :) i kokpit wygalda jak nowy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem już kilka produktów do czyszczenia tapicerek. Najgorszy z tego wszystkiego był PLAK ;/ Efekt po plaku był taki, że niby wszystko wyglądało na czyste ale on niestety jest strasznie tłusty.

Po nim użyłem ( za opinią Vario) takiego środka http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_172297_langId_-1_categoryId_165651 . Cena ok 35 zł a efekt poprostu rewelacyjny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem już kilka produktów do czyszczenia tapicerek. Najgorszy z tego wszystkiego był PLAK ;/ Efekt po plaku był taki, że niby wszystko wyglądało na czyste ale on niestety jest strasznie tłusty.

Po nim użyłem ( za opinią Vario) takiego środka http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_172297_langId_-1_categoryId_165651 . Cena ok 35 zł a efekt poprostu rewelacyjny :good:

Dobry jest. Mam go u siebie i jako środek do czyszczenia polecam. Miły zapach. Z tego co pamiętam pachnie jak szampon do włosów :decayed: i dosyć wydajny jak na mój gust.

Co do PLAKA to zgadzam się. Tłusty i zaraz się do niego lepi masa kurzu i innych brudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pielęgnację wnętrza polecam suchą szmatkę i np. SONAX Xtreme cockpit lub jakiś specyfik z TurtleWax'a, nigdy w życiu nie pryskajcie elementów plastikowych gumowanych szczególnie a4 b6, a6 c5 itp. plakiem. Nie dość, że wstrętnie to wygląda, jest tłuste,to powoduje powolną destrukcję gumowanej warstwy farby na przyciskach,włącznikach, powolne jej puchnięcie i schodzenie :kox: . Wystrzegajcie się plaka w naszych audiczkach, nie nadaje się do tych materiałów z których są zrobione deski,konsole itp w audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam używam mleczka z autolandu i później polerka mikrofibrą. W opisie jest matowe, ale real to półmat. Brud nie osiada tak szybko , nie jest tłuste jak plak i fajnie pachnie w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pielęgnację wnętrza polecam suchą szmatkę i np. SONAX Xtreme cockpit lub jakiś specyfik z TurtleWax'a, nigdy w życiu nie pryskajcie elementów plastikowych gumowanych szczególnie a4 b6, a6 c5 itp. plakiem. Nie dość, że wstrętnie to wygląda, jest tłuste,to powoduje powolną destrukcję gumowanej warstwy farby na przyciskach,włącznikach, powolne jej puchnięcie i schodzenie kox . Wystrzegajcie się plaka w naszych audiczkach, nie nadaje się do tych materiałów z których są zrobione deski,konsole itp w audi.

:good: Najprawdziwsza prawda. Na własnej d... sie przekonałem. Przyciski od podnoszenia szyb mi się teraz cały czas kleją :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...