Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Ile oleju spala wasze auto?


true

Czy spalania 1,2litra oleju na ok 25tys KM to duzo? Przy ostrej jeździe? Ruchu miejskim.  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy spalania 1,2litra oleju na ok 25tys KM to duzo? Przy ostrej jeździe? Ruchu miejskim.

    • Normalnie, mi tak pali
    • W granicach akceptacji
    • Masz problem z silnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Pytanie jest w sumie proste. Wydaje mi się że auto zjada mi olej.

Mam przebieg 89tys km, i od ostatniego przeglądu auto zjadło mi juz ponad 1,2 litra oleju. Przejechałem ok 25tys km.

Wydaje mi się że to dużo, bo wcześniej nie musiałem tyle oleju dolewać.

Auto jest "pałowane" i porusza się w 95% w dużym mieście, zazwyczaj w korku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zrezygnuj z oleju LONG LIFE, i wymieniaj olej czesciej. (10-15tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Twoim silniku ale mój bierze 1L na 15 tys. km z tym że mam jakieś drobne wycieki z którymi muszę powalczyć :thumbdown:

Jak to jest jeśli jest mały przebieg to olej zmienia się rzadziej? Bo u mnie zaleca się co 10-15 tys. km a Ty już jezdzisz 25 tys. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym został przy Long Life jeśli oczywiście chcesz. :) Albo przeszedł na coś odrobinę tańszego Castrola Edge albo Mobila.

To, że zjada Ci olej to normalne to 2.0TDI nie 1.9TDI :wink4:

Mi połykał ok. 0.2-0.3 na 10kkm na Long lifie. Olej zmieniam co 15 kkm aktualnie zalany Castrola Edge (zobaczymy ile teraz łyknie). Chociaż ASO zalecił mi zmianę na Mobila, bo taki aktualnie leją. Co ASO to inny olej... :cool1:

To, że zjada Ci akurat więcej niż poprzednio może zależy od stylu jazdy i warunków.

Aglomeracja taka jak Warszawa tj. częste korki. To dość trudne warunki dla BRD i zamontowanego w nim DPF-a. Te auta lubią być od czasu do czasu pohuśtane po autobahnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniajcie dalej co 25 a potem dziwota że się wałki wycierają :evil: Wracając do tematu to litr oleju na na tyle km to jest norma i nie ma co się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja między wymiamami czyli co około 10tyś km nic nie dolewam, na bagnecie po tych 10 tyś km poziom jest o 2-3mm mniejszy niż to co było zalane więc można powiedzieć ze spala około 0,2-0,3L na 10tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok.poczytaj książkę serwisową to się uspokoisz. Koncern napisał, że 0,5L/1000km to w normie hahahaha.

Jeśli używasz oleju LL to go wymień na np: Mobil 1 formuła ESP 5w-30. Oczywiście co 1000km proponuje sprawdzać samemu olej dla spokoju ducha i portfela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem ubytków, może milimetr czy dwa mniej na bagnecie ale wciąż jest poziom po 12 tys. więc to praktycznie nie zauważalne.

Wymieniam przed przejechaniem 15tys. (tak ok. 13-14 tys) staram sie żeby to było przed zimą.

Bardziej mi sie spocił na EGRze i stąd może mały ubytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a egr to co zasilany czy smarowany olejem?

jeśli egr cieknie to albo turbina daje w dolot albo odma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dolewam około l0,8L na 10 tyś ale autko dostaje w kość, wiele razy dziwię się że mam nadal prawko. Tak to jest jak człowiek zawsze spóżniony[br]Dopisany: 22 Sierpień 2011, 20:43_________________________________________________do autora. To spalanie to żadne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju max co 12 tyś mi od wymiany do wymiany potrafi łyknąć 1,5l ale ja jeżdżę dość ostro [br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 09:35_________________________________________________olej motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko od wymiany do wymiany (max 12tys) nie spala nic w jeździe prawie przepisowej,ale zrobiłem mały wypad na wakacje 2500 km przy prędkościach 140, 160 km/h i łyknął ok. 0.4l. Więc przy Twoim przebiegu i w ciężkich warunkach uważam że jest to w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na motulu, wymieniam co 15K. od wymiany po okolo 8K km musze dolac bo jest minimum. samochod ma nalatane 110K km i czesto jezdze autostrada do 150 km/h. zauwazylem, ze po wycieczce z duza predkoscia po autostradzie lyka sobie wiecej oleju niz przy spokojnej jezdzie po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...