Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie planuję wymianę tylnych lamp na neon. Kto mi to zakoduje w województwie Świętokrzyskiem bądź w Warszawie/jej okolicach. Ile taka przyjemność może kosztować?

jak dobrze widzę masz zwykłe lampy to oprócz kodowania trzeba jeszcze pociągnąć kabelki, co moduł to inne kodowanie,
Mam Led przedlift. Chodzi mi usługę montażu, bądź zakup lamp z montażem. Na jaką kwotę trzeba się przygotować?

płacić 400-600zł za jedną usługę to lepiej zainwestować w kabelek troszkę pracy-zabawy i ewentualnie browarek i lampy zmienione, gdybyś był troszkę bliżej mógłbym pomóc

tu masz lampy

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/363294-lampy-avant-tyl-neon-polift-2014-rok/

Tyle, że montaż lamp neon to na forum praktycznie temat tabu.

Też mam fabryczne lampy led to chyba powinno być prościej?

Jak by się ktoś wiedzą podzielił, to pewnie bym montował sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie tyle tabu, co problemy z kodowaniem. Z tego co wiem, te kodowania różnią się w poszczególnych autach i pewnie nikt nie chce brać odpowiedzialności za upalenie cudzego komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przy przejściu z ledów trzeba faktycznie coś kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, choć myślę że tak. Ja konwertowałem ze zwykłych.


Z tego co wiem, o ile dobrze pamiętam, to kierunek w przedlifcie nie jest led a w polifcie jest. Chociażby przez to sama przekładka odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to nie tyle tabu, co problemy z kodowaniem. Z tego co wiem, te kodowania różnią się w poszczególnych autach i pewnie nikt nie chce brać odpowiedzialności za upalenie cudzego komfortu.

Oczywiście, że po przejściu z ledów na polift jest wymagana zmiana kodowania.

W przedlifcie led jest tylko jako swiatla dzienne i drogowe oraz stop. W polifcie wszystko jest w ledzie poza światłami wstecznymi.

Jak robicie z ledow na ledy polift.Trzeba z błotników przeciągnąć przewody z lamp aby połączyć kierunki gdyż w przedlifcie kierunek jest tylko w błotniku. Etka i jedziemy wg schematów. A kodowanie jest banalne, wystarczy miec kabel VCP-Vagcanpro. Są tam opcje skróconego kodowania.

Np kodowanie lamp led, jednym kliknięciem sam zakoduje lampy.

Edytowane przez Dikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jednym kliknięciem zakoduje neony? Bo kiedyś tego nie było a dawno VCP nie odpalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taki kabel kosztuje i gdzie to kupujecie? rozumiem, ze VCDS i VCP to dwa rozne kable, tak?

Edytowane przez Yoghurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jest rozwiazanie dla warsztatow - a dla hobbystow jest jakis chinski odpowiednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - nasze VCDS (mam ori) podejdą do B9? Wystarczy zaktualizować program, czy kabel będzie za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - nasze VCDS (mam ori) podejdą do B9? Wystarczy zaktualizować program, czy kabel będzie za słaby?

dziala wszystko ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy emblemat quattro na grillu w b8 przed liftem jest przytwierdzony na stałe czy da się go zdjąć? Samochód ma quattro a na grillu znaczka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jednym kliknięciem zakoduje neony? Bo kiedyś tego nie było a dawno VCP nie odpalałem.

raczej nie, ponieważ moduły z różnymi końcówkami mają różne kodowania chodzi tu zwłaszcza o jasność świecenia pozycyjnych,

ja w swoim szukałem przez kilka wieczorów zanim lampy zaświeciły jednakowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy emblemat quattro na grillu w b8 przed liftem jest przytwierdzony na stałe czy da się go zdjąć? Samochód ma quattro a na grillu znaczka nie ma.

Emblemat da się zdjąć, ale sam grill i tak jest inny pod Quattro i zostaje mocowanie.

Grill musiał być zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że montaż lamp neon to na forum praktycznie temat tabu.

Też mam fabryczne lampy led to chyba powinno być prościej?

Jak by się ktoś wiedzą podzielił, to pewnie bym montował sam.

przerobiłem ten temat, co chcesz wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grill jest inny pod quattro? to chyba w przedliftach bo w polifcie grill to grill. inny jest tylko w S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że montaż lamp neon to na forum praktycznie temat tabu.

Też mam fabryczne lampy led to chyba powinno być prościej?

Jak by się ktoś wiedzą podzielił, to pewnie bym montował sam.

przerobiłem ten temat, co chcesz wiedzieć

Wiem, że są potrzebne nowe wtyczki i przeróbka instalacji. Pytanie co i jak od A do Z.

I co z kodowaniem :)

grill jest inny pod quattro? to chyba w przedliftach bo w polifcie grill to grill. inny jest tylko w S4

Hmm, może coś faktycznie pomieszałem.

Na pewno gdzieś widziałem auto ze zdjętym logo, ale pod spodem było jakby wzmocnienie na grillu.

Ale może to nie w B8? :o

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...