Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tylko aso... Jestem ciekawy ile kroją za sd i kody?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jarek popytaj jeszcze u magików :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, pojawił mi się wyciek oleju spod uszczelki węża doprowadzającego olej do turbiny (zaznaczone na zdjęciu).

Dam radę to sam załatać podczas wymiany oleju? Są do tego jakieś zestawy naprawcze albo pojedyncze uszczelki?

[edit]

Dowiedziałem się, że to jest wąż powrotny oleju, a uszczelka ma oznaczenie 06F 145 757 L. Ale dalej nie wiem czy mogę się za to zabrać sam, czy raczej powinienem poprosić o pomoc mechanika.

aee38525109c46228007badff1b45239.png

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać dam, nie wiem tylko czy nie ma tam jakiejś specjalnej procedury czy innych szamańskich obrzędów do odprawienia ;) Nie chciałbym czegoś pominąć i za chwilę regenerować zatarte turbo ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz wkładasz nowa uszczelkę zakręcasz i po temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej silnikowy jest oryginalnie lany w serwisie Audi?
Nie mam nigdzie informacji w książce serwisowej ani na rachunku po ostatnim serwisie.
Wiem tylko, że to Longlife i wymiana co 30tys.
Chce wymienić olej między serwisami i kompletnie nie wiem na jaki.

Czy pozostaje tylko ASO, czy można gdzieś ten sam olej kupić taniej?
Do tego chciałbym wymienić filtr powietrza. Bo widzę, że od dwóch serwisów nie wymieniony.
Macie coś godnego polecenia czy oryginalny w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleg

Jaki olej silnikowy jest oryginalnie lany w serwisie Audi?
Nie mam nigdzie informacji w książce serwisowej ani na rachunku po ostatnim serwisie.
Wiem tylko, że to Longlife i wymiana co 30tys.
Chce wymienić olej między serwisami i kompletnie nie wiem na jaki.

Czy pozostaje tylko ASO, czy można gdzieś ten sam olej kupić taniej?
Do tego chciałbym wymienić filtr powietrza. Bo widzę, że od dwóch serwisów nie wymieniony.
Macie coś godnego polecenia czy oryginalny w ASO?

Kolego olej to co serwis to leje inny. Ja serwisuję cały czas w ASO i przy ostatniej wymianie lali Castrola a teraz zalali mi Shela bo stwierdzili że centrala zaleciła im teraz zmianę na Shela. Także jeśli chcesz wiedzieć co miałeś zalane to musisz pidjechać do ASO i w historii serwisu powinno być napisane jaka marka oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile byście wycenili moje auto? Przebieg obecnie 143 tysiące. Prawdopodobnie będzie na sprzedaż, albo zostanie w rozliczeniu na nowe auto. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/281157-all-b8-czarny-dawidowoz-a4-b8-quattro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleg

Jaki olej silnikowy jest oryginalnie lany w serwisie Audi?

Nie mam nigdzie informacji w książce serwisowej ani na rachunku po ostatnim serwisie.

Wiem tylko, że to Longlife i wymiana co 30tys.

Chce wymienić olej między serwisami i kompletnie nie wiem na jaki.

Czy pozostaje tylko ASO, czy można gdzieś ten sam olej kupić taniej?

Do tego chciałbym wymienić filtr powietrza. Bo widzę, że od dwóch serwisów nie wymieniony.

Macie coś godnego polecenia czy oryginalny w ASO?

Kolego olej to co serwis to leje inny. Ja serwisuję cały czas w ASO i przy ostatniej wymianie lali Castrola a teraz zalali mi Shela bo stwierdzili że centrala zaleciła im teraz zmianę na Shela. Także jeśli chcesz wiedzieć co miałeś zalane to musisz pidjechać do ASO i w historii serwisu powinno być

napisane jaka marka oleju.

Podepnę się pod pytanie, a co gdyby zamiast tych longlifów (według książki od poczatku do końca lany Castrol Longlife 5W30) zalać normalnego Motula Specific 5W30 i wymiany co 10tyś? Średnio wierzę tym olejom, co to niby na 30tyś są lane, a Castrol do mnie nie przemawia. 2.0TDI 177KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleg

Jaki olej silnikowy jest oryginalnie lany w serwisie Audi?

Nie mam nigdzie informacji w książce serwisowej ani na rachunku po ostatnim serwisie.

Wiem tylko, że to Longlife i wymiana co 30tys.

Chce wymienić olej między serwisami i kompletnie nie wiem na jaki.

Czy pozostaje tylko ASO, czy można gdzieś ten sam olej kupić taniej?

Do tego chciałbym wymienić filtr powietrza. Bo widzę, że od dwóch serwisów nie wymieniony.

Macie coś godnego polecenia czy oryginalny w ASO?

Kolego olej to co serwis to leje inny. Ja serwisuję cały czas w ASO i przy ostatniej wymianie lali Castrola a teraz zalali mi Shela bo stwierdzili że centrala zaleciła im teraz zmianę na Shela. Także jeśli chcesz wiedzieć co miałeś zalane to musisz pidjechać do ASO i w historii serwisu powinno być

napisane jaka marka oleju.

Podepnę się pod pytanie, a co gdyby zamiast tych longlifów (według książki od poczatku do końca lany Castrol Longlife 5W30) zalać normalnego Motula Specific 5W30 i wymiany co 10tyś? Średnio wierzę tym olejom, co to niby na 30tyś są lane, a Castrol do mnie nie przemawia. 2.0TDI 177KM

:thumbup1:

Sam przerzucilem sie na motula :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie powinienes zrobic . Zalac dobry ojel i wymieniac max co 10tys lub 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w dalszym ciągu chce serwisować auto w ASO.
Własnych części nie mogłem dać w serwisie do zamontowania. Nie wiem jak to będzie z olejem.
Dlatego chcę zalać tym samym co w serwisie, a nie co 15 tys inny olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w dalszym ciągu chce serwisować auto w ASO.

Własnych części nie mogłem dać w serwisie do zamontowania. Nie wiem jak to będzie z olejem.

Dlatego chcę zalać tym samym co w serwisie, a nie co 15 tys inny olej.

Nie powinni robic problemu z olejem, skoro nie chcesz wymieniac co 15 tys na inny olej to przynos im na serwisy swoj olej i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w dalszym ciągu chce serwisować auto w ASO.

Własnych części nie mogłem dać w serwisie do zamontowania. Nie wiem jak to będzie z olejem.

Dlatego chcę zalać tym samym co w serwisie, a nie co 15 tys inny olej.

nie ma z tym najmniejszego problemu. moj samochod wyjechal z salonu na castrolu i to bylo ostatni raz kiedy taki olej widzial. od pierwszej wymiany mechanicy z ASO leja przywozonego przeze mnie motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej kupujecie od kogoś z forum, czy np. Allegro albo jakiś inny zaufany sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do "Dzik" on handluje Motulem na forum :)

Sam od niego kupuje i jestem zadowolony

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie wypowiedzi.
Tylko nie wiem, czy niemiecki serwis też pójdzie na taki układ z własnym olejem.
Zapomniałem dzisiaj zapytać a byłem dzisiaj w Audi. W każdym bądź razie Castrol Longlife III 5w30.

Przy okazji umówiłem termin zmiany oprogramowania w związku z aferą dieslowską.
Ktoś już jest po?
Dostanę B9 na dzień próbny. :)

Jest też nowa akcja serwisowa związana z klimatyzacją. Na początku lipca została wprowadzona. Szczegółów nie znam.
Ma chyba związek z ostatnią akcją. Pamiętam, że przy ostatnim serwisie było coś robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie wypowiedzi.

Tylko nie wiem, czy niemiecki serwis też pójdzie na taki układ z własnym olejem.

Zapomniałem dzisiaj zapytać a byłem dzisiaj w Audi. W każdym bądź razie Castrol Longlife III 5w30.

Przy okazji umówiłem termin zmiany oprogramowania w związku z aferą dieslowską.

Ktoś już jest po?

Dostanę B9 na dzień próbny. :)

Jest też nowa akcja serwisowa związana z klimatyzacją. Na początku lipca została wprowadzona. Szczegółów nie znam.

Ma chyba związek z ostatnią akcją. Pamiętam, że przy ostatnim serwisie było coś robione.

W niemczech z wymianą na swoim oleju nie ma problemu. Przywozisz olej, pracownik wypisuje tylko taki załącznik że olej który dostarczył klient spełnia normę dla danego silnika i zmieniają Ci bez problemu.

Też ostatnio jak wymieniali mi olej dostałem B9 na 4 godzinki. Wrażenia super. Ten wirtualny kokpit na żywo robi Extra wrażenie.

Daj znać kolego jak już będziesz po o co chodzi z tą akcją serwisową klimatyzacji. Tak samo napisz wrażenia po wgraniu nowego softa do silnika, czy odczujesz jakieś różnice.

NA niemieckim Motor-Talk chłopaki piszę przeróżne odczucia. Jedni twierdzą że nawet mocy przybyło, inni że trochę słabszy. Także co człowiek to inna opinia. Jednak najwięcej osób się wypowiadało żę delikatnie spalanie zmalało. Także zobaczymy co będzie u Ciebie.

Ja się pytałem czy mogą mi to wgrać przy okazji serwisu to powiedzili że nie mogą i dopiero jak dostaną z centrali że mój VIN ma mieć zrobione to wtedy mnie wezmą na wgrywanie. Póki co niby jadą od najstarszych sztuk czyli z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie mam takie pytanko, szukam przedniego zderzaka do A4 B8 po lifcie, mam taki numer OEM 8K0 807 437 AJ .

Znalazłem taki zderzak na allegro nowy, a jego cena to 400 zł, czy te zderzaki tak kosztują czy to jakaś podróbka?

To ta aukcja:

http://allegro.pl/zderzak-przod-przedni-audi-a4-nowy-igla-kolor-oryg-i6311876030.html

Czy ktoś może się orientuje ile taki zderzak kosztuje w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...