Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, dareksu napisał:

Nie słyszałem aby ktoś otworzył zamek bez jego ukręcenia, żaden złodziej nie skusi się na takie wejście bo wie za dużo czasu by mu zeszło na otwarcie. 

Chodzi mi o to że ktoś łamie zabezpieczenie elektroniczne, w kilka sekund aby otworzyć zdalnie to skandal. Wystarczyłoby np. dodać skaner linii papilarnych w klamkę lub gdzieś na kierownicy + potwierdzenie bezprzewodowe kluczyka w środku samochodu, nie byłoby droższe niż to keyless. Sposób szyfrowania sygnału z pilota też powinien odpowiednio silny.

Ale nie można tego porównywać do ukręcenia zamka, bo to nie jest żadne łamanie zabezpieczenia. Można to jedynie porównać do otwarcia i uruchomienia auta kradzionym kluczykiem. Różnica taka, że przy keyless fizyczna obecność kluczyka nie jest potrzebna, wystarczy tylko odpowiednio wzmocnić jego sygnał. To nie jest słabość Audi, tylko systemy Keyless jako takiego.

Przykładowy czytnik linii papilarnych to nie tylko zaprzeczenie idei Keyless, ale jeszcze więcej problemów niż nawet zwykły kluczyk. Wyobraź sobie, że Twoim autem musi pojechać ktoś inny, ktoś ma Cię odwieźć z imprezy, czy jakiekolwiek inne sytuacje. Dla mnie takie rozwiązanie byłoby porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

w bardzo prosty można zarządzać odciskami tak jak np. w telefonie, masz pulę odcisków lub wyłączyć taką opcję na czas pozostawienia samochodu w warsztacie, wypożyczenia koledze, koleżance etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie zabezpieczeniu typu AC?  Koledze od nas z Lublina "pożyczono" samochód na lawetę z garażu. (jakiś model hondy, nie pamiętam dokładnie jaki) to z rok się bujał żeby udowodnić, czy przypadkiem nie sam se to zrobił. . .  Nie wiem, nie przerabiałem tematu, ale z tego co słyszałem od innych to nie ma nic gorszego jak odzyskanie kasy za skradziony samochód.  Ja wykupuje AC, ale i tak dodatkowe odcięcie mam (choćby ze względu na kelyss, ale i bez tego otworzą jak będą chcieli)

Ps. a taki "wynalazek" do sczytywania kluczy kosztuje coś koło 50-60 tys. euro . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mlody020 napisał:

Ps. a taki "wynalazek" do sczytywania kluczy kosztuje coś koło 50-60 tys. euro . . .

To inwestycja, zwróci się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dareksu napisał:

w bardzo prosty można zarządzać odciskami tak jak np. w telefonie, masz pulę odcisków lub wyłączyć taką opcję na czas pozostawienia samochodu w warsztacie, wypożyczenia koledze, koleżance etc.

 

Tak czy siak dalej mija się to z ideą Keyless :)

Przykład: kumpel zawozi Cię na imprezę Twoim autem i nad ranem ma Cię odebrać. Podjeżdżacie na miejsce (Ty prowadziłeś), wysiadacie, kumpel zwija się Twoim autem do domu. Zapomniałeś dodać odciski palców kumpla. Game over, wracasz taksówką ;) A to tylko najprostszy przykład - życie pewnie będzie potrafiło napisać mnóstwo ciekawszych scenariuszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ideę lepszego zabezpieczenia, jako przykład podałem odcisk palca. Keyless jest dziurawy na atak bo jak każdy możne już kupić urządzenie do odczytywania kluczy to coś nie halo. 

przykład wziąłem jak zabezpieczenie w iphonie, jest odcisk palca i nikt nie wejdzie do danych (analogia do wejścia do samochodu), nawet FBI. Ukraść można telefon ale już tylko na części bo nic z tego bo go nie odpali w pełnej użytecznej wersji (analogia do kradzieży samochodu na lawetę i sprzedaży części z CP). Kwestia przetrzymywania danych w chmurze i ich wykorzystanie przez producenta to inna bajka prywatności, z drugiej strony to niech sobie producent samochodu śledzi moje trasy ale niech też czuwa nad dostępem do samochodu :wink: - z tym będzie tylu zwolenników co i przeciwników 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sowiq napisał:

Tak czy siak dalej mija się to z ideą Keyless :)

Przykład: kumpel zawozi Cię na imprezę Twoim autem i nad ranem ma Cię odebrać. Podjeżdżacie na miejsce (Ty prowadziłeś), wysiadacie, kumpel zwija się Twoim autem do domu. Zapomniałeś dodać odciski palców kumpla. Game over, wracasz taksówką ;) A to tylko najprostszy przykład - życie pewnie będzie potrafiło napisać mnóstwo ciekawszych scenariuszy :)

Z całym szacunkiem, slaby argument. Nie sądzę żeby zbyt wiele osób, przu kupnie samochodu, wyborze wyposażenia itd, brało pod uwagę czy da się ich po pijanemu do domu zawieźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mlody020 napisał:

Piszecie zabezpieczeniu typu AC?  Koledze od nas z Lublina "pożyczono" samochód na lawetę z garażu. (jakiś model hondy, nie pamiętam dokładnie jaki) to z rok się bujał żeby udowodnić, czy przypadkiem nie sam se to zrobił. . .  Nie wiem, nie przerabiałem tematu, ale z tego co słyszałem od innych to nie ma nic gorszego jak odzyskanie kasy za skradziony samochód.  Ja wykupuje AC, ale i tak dodatkowe odcięcie mam (choćby ze względu na kelyss, ale i bez tego otworzą jak będą chcieli)

Ps. a taki "wynalazek" do sczytywania kluczy kosztuje coś koło 50-60 tys. euro . . .

Ja akurat miałem w rodzinie pozytywny przypadek odzyskania kasy z AC po kradzieży. Wiele jednak może też zależeć od firmy, w której się ubezpiecza i ich polityki.

A kumpel odzyskał kasę? Odzyskał.. Nie masz AC.. bye bye autko i pieniążki nawet po roku :decayed:

Zawartość dodana 8 minutes later

Otwieranie odciskiem to fajny pomysł i znacznie lepszy niż keyless, ale też bardziej wymagający technicznie. Prędzej jednak wprowadzi to Tesla niż któryś z europejskich producentów.. Na razie panowie pobożne życzenia.. Oby fury stały zawsze tam, gdzie były zostawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Hohe napisał:

Z całym szacunkiem, slaby argument. Nie sądzę żeby zbyt wiele osób, przu kupnie samochodu, wyborze wyposażenia itd, brało pod uwagę czy da się ich po pijanemu do domu zawieźć. 

Być może słaby, ale wymyślony na poczekaniu ;)

Tak się wszyscy martwią Keyless, a ciekawe ilu z Was zostawia kluczyki od auta w szatni na basenie czy siłowni ;) Kamer tam nie ma, a każdy wie jaka jest jakość zamków w takich szafkach.

IMO dla droższego auta tylko dobre AC (po dokładnym przeczytaniu OWU!). Bo jak ktoś chce to ukradnie auto, niezależnie czy będzie miało Keyless czy nie :( Tym bardziej dla A4, które są w czołówce jeśli chodzi o ilość kradzieży.

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leewang napisał:

W temacie keylessa

Kolego, od tego filmu właśnie zaczęła się dyskusja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie zauważyłem nigdzie tutaj tego filmiku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mlody020 napisał:

Piszecie zabezpieczeniu typu AC?  Koledze od nas z Lublina "pożyczono" samochód na lawetę z garażu. (jakiś model hondy, nie pamiętam dokładnie jaki) to z rok się bujał żeby udowodnić, czy przypadkiem nie sam se to zrobił. . .  Nie wiem, nie przerabiałem tematu, ale z tego co słyszałem od innych to nie ma nic gorszego jak odzyskanie kasy za skradziony samochód.  Ja wykupuje AC, ale i tak dodatkowe odcięcie mam (choćby ze względu na kelyss, ale i bez tego otworzą jak będą chcieli)

Ps. a taki "wynalazek" do sczytywania kluczy kosztuje coś koło 50-60 tys. euro . . .

Brat mówi, że za 15 tyś ojro da się kupić ;) i otwierasz każde auto z kelyss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, granatowy napisał:

Jakiej marki są te felgi ? Jeżeli to OEM Audi to z jakiego są modelu ?

 

 

Yido YA1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, st4yKool napisał:

15 tysi euro? przeciez tam jest elektroniki za 100 pln... :D

wiedza Panie wiedza! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.. ale.. kazdy kto ma leb na karku ma AC od krdziezy.. przeciez skoro mikrofalowki moga robic za kamery.. takie czasy! ;-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że "fachowcy" bardzo lubią Audi ;) chociaż Hondziarze  mają chyba jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...