Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ten plastik od lusterka jest rozbieralny ? można go wymienić ? czy jest odczepialny że tak powiem od tego trójkąta ?

LUSTERKA.2012.05.19%20045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Jak ja szukalem mojej b8, to navi 3g z HDD, bixenon i czarny lakier, no i 2.0 tdi to byly glowne elementy wyszukiwania, ale kto co woli, kazdy ma inne upodobania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten plastik od lusterka jest rozbieralny ? można go wymienić ? czy jest odczepialny że tak powiem od tego trójkąta ?

http://lustt.webd.pl/lusterka/LUSTERKA.2012.05.19/LUSTERKA.2012.05.19%20045.jpg

Jeśli mówisz o tym trójkątnym plastiku to da się go ściągnąć problem w tym że trzeba rozpiąć tę grubaśną sprężyne na zawiasie lusterka, jak na razie ja na tym poległem, musze pogadać z kumplem on ma warsztat może jakiś ściągacz ma lub coś w tym stylu:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukalem mojej b8, to navi 3g z HDD, bixenon i czarny lakier, no i 2.0 tdi to byly glowne elementy wyszukiwania, ale kto co woli, kazdy ma inne upodobania ;-)

Podobne do moich ale w budżecie jakim dysponuje to raczej ciężko.

Chyba zostane przy nawi w lumi 620 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten plastik od lusterka jest rozbieralny ? można go wymienić ? czy jest odczepialny że tak powiem od tego trójkąta ?

http://lustt.webd.pl/lusterka/LUSTERKA.2012.05.19/LUSTERKA.2012.05.19%20045.jpg

Jeśli mówisz o tym trójkątnym plastiku to da się go ściągnąć problem w tym że trzeba rozpiąć tę grubaśną sprężyne na zawiasie lusterka, jak na razie ja na tym poległem, musze pogadać z kumplem on ma warsztat może jakiś ściągacz ma lub coś w tym stylu:facepalm:

Nie, mnie chodzi o plastik ten pod spodem lusterka tam gdzie jest wybita norma. Czyli jak masz normalnie lusterko ustawione to ten plastik znajduje się pod spodem. Ten w którym np w innych samochodach znajduje się lampka do podświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda mmi w B8 ma nawigację?

Niestety nie :decayed:

Tak myślałem, że kolega Cocco to trochę uprościł. (MMI = navi/ no MMI = no navi)

---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ----------

Panowie czy ten plastik od lusterka jest rozbieralny ? można go wymienić ? czy jest odczepialny że tak powiem od tego trójkąta ?

http://lustt.webd.pl/lusterka/LUSTERKA.2012.05.19/LUSTERKA.2012.05.19%20045.jpg

Jeśli mówisz o tym trójkątnym plastiku to da się go ściągnąć problem w tym że trzeba rozpiąć tę grubaśną sprężyne na zawiasie lusterka, jak na razie ja na tym poległem, musze pogadać z kumplem on ma warsztat może jakiś ściągacz ma lub coś w tym stylu:facepalm:

Nie, mnie chodzi o plastik ten pod spodem lusterka tam gdzie jest wybita norma. Czyli jak masz normalnie lusterko ustawione to ten plastik znajduje się pod spodem. Ten w którym np w innych samochodach znajduje się lampka do podświetlania.

Można wymienić. Jest nawet wątek Grzegorza o dokładaniu tam podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to da się bez problemu rozebrać tylko to jakoś tak dziwnie tam jest pozaczepiane, zeszło mi się ze 20 minut ale ściągnąłem, już nie pamiętam dokładnie jak to ściągałem ale chyba miałem więcej farta niż wiedzy w tym temacie :grin:

20140104_223334.jpg

20140104_223525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdzie szukać i jakie koszty takiego zawiasu eibach ? Zastanawiałem się nad jakimś gwintem a teraz to daliście do myślenia. Jak to zgrać, ja mam zawiechę -20mm fabrycznie czyli o 10 mniej niż S-Line czy do tego te sprężyny podejdą czy musiał bym zawias S-Line wsadzić najpierw ?

Jak masz fabrycznie -20mm to znaczy, że masz S-line (kwestia czy 1BE czy 1BV - i tak prawdopodobnie bez znaczenia bo oba są -20mm). Jakbyś był chętny to mam zestaw sprężyn eibach pro-kit -30/35mm właśnie do b8 2.0tdi fwd - z amorkami s-line powinny sie ładnie sprawować (może niech ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie dla pewności). Oddam za flaszke dobrej wódeczki :cool1:

Dawid jak tam te sprężyny, masz je jeszcze bo pisałem kiedyś PW ale brak odp. Coś bym podłubał bo nuda a z 3G póki co brak pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was wymieniał może olej w skrzyni (manual) i tylnym dyferencjale?? dzwoniłem do ASO, pytałem mechaników i generalnie wszyscy mówią, że się tego nie robi, ale znalazłem takie coś i zaczynam się zastanawiać czy robić wymiane:

B8 A4: DIY Manual Transmission Fluid Change

B8 A4: DIY Rear Differential Fluid Change

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie składania samochodu i zauważyłem że dostałem zderzak ze szarymi gumkami pod czujniki parkowania. Można je zamienić na czarne nijako to teraz wygląda:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem wrzucić zdjęcia po założeniu nowych ori rotorów z ET43 i 8,5J oraz nowych opon Bridgestone Potenza RE050A 235/40/19. Komfort jak przy 245/40/18 i opony meeeega ciche według mojej opinii. Zawias 1BE i większej gleby nie przewiduje, ewentualnie dystanse ale tutaj nie mam ciśnienia :wink:

WP_20140315_009.jpg

WP_20140315_010.jpg

WP_20140315_040.jpg

WP_20140315_044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, można z lampki pod sufitowej, o takie np. AUDI A4 A5 Q5 LAMPKA PODSUFITKI CZARNA 8T0947135BM (4056580490) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. wyciągnąć ten plastik z otworem na homelink i przełożyć do siebie wraz z samym guzikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gra! Ktoś ma do sprzedania takie coś bez chromów? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem wrzucić zdjęcia po założeniu nowych ori rotorów z ET43 i 8,5J oraz nowych opon Bridgestone Potenza RE050A 235/40/19. Komfort jak przy 245/40/18 i opony meeeega ciche według mojej opinii. Zawias 1BE i większej gleby nie przewiduje, ewentualnie dystanse ale tutaj nie mam ciśnienia :wink:

No i oto chodziło, mówiłem że nie będzie naciągu drastycznego na 8,5 calach, jest idealnie według mnie. Na żywo też pewnie inaczej to wygląda, a gleba przy -20mm jak dla mnie jest taka jak powinna być i do jazdy i wizualnie na tym Twoim przynajmniej to wyglada wkit. Jedyne co to dystansa tam bym koniecznie jakiegoś około 10 mm wsadził i malina :).

To teraz czekamy dla porównania na Mirona, tam będzie też ciekawie, podobne koło na zupełnie innych parametrach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gdzie szukać i jakie koszty takiego zawiasu eibach ? Zastanawiałem się nad jakimś gwintem a teraz to daliście do myślenia. Jak to zgrać, ja mam zawiechę -20mm fabrycznie czyli o 10 mniej niż S-Line czy do tego te sprężyny podejdą czy musiał bym zawias S-Line wsadzić najpierw ?

Jak masz fabrycznie -20mm to znaczy, że masz S-line (kwestia czy 1BE czy 1BV - i tak prawdopodobnie bez znaczenia bo oba są -20mm). Jakbyś był chętny to mam zestaw sprężyn eibach pro-kit -30/35mm właśnie do b8 2.0tdi fwd - z amorkami s-line powinny sie ładnie sprawować (może niech ktoś się jeszcze wypowie w tym temacie dla pewności). Oddam za flaszke dobrej wódeczki :cool1:

Dawid jak tam te sprężyny, masz je jeszcze bo pisałem kiedyś PW ale brak odp. Coś bym podłubał bo nuda a z 3G póki co brak pomysłów...

Niestety juz nieaktualne, sory :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...