Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek sprzedażowy na allegro.


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ostatnich zmian wizualnych na allegro odnotowałem spoory spadek sprzedaży. Wcześniej gdzie strony miały parę set odsłon, teraz jest o 1/2 mniej :kwasny:

Czy u was ( tych stale sprzedających na allegro ) też jest tendencja spadkowa w sprzedaży i ogólnym zainteresowaniem aukcjami ?

Na forum dyskusyjnym allegro odkryłem, że sporo osób ma z tym problem :wallbash: Czyżby allegro chciało polepszyć system i niechcący go spieprzyło ? :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. wielu allegrowiczów nowy "design" i organizacja aukcji jest beznadziejna i bardziej nieintuicyjna od starej wersji. Ja osobiście uważam, że przesadzili ze zmianami. Dziś np. wyszukując przedmioty w kategorii miałem problem ze znalezieniem opcji " tylko licytacje" lub "tylko kup teraz". Ponadto jest sporo niepotrzebnych zmian np. z widoczną "lokalizacją" przedmiotu. Teraz trzeba klikać w dodatkowe zakładki na aukcji, a wcześniej było to na wierzchu. Osobiście uważam, że te zmiany to istny strzał w kolano. To tak jakby AUDI zmieniło nagle wszystkie modele na design np. francuskich aut :wallbash: Nie po to ludzie się przyzwyczajają prawie przez 10 lat do serwisu aby go nagle diametralnie zmienić. Takie jest moje zdanie. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wygląd .. bardzie ebayowy jest po prostu beznadziejny..zgadzam się..ale żeby utrudniało to na tyle szukanie przedmiotów, żeby odczuwalne były takie spadki w sprzedaży :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że jest mniejsza sprzedaż. Ostatnio dużo sprzedawałem na Allegro i było kilkanaście odsłon i tyle. W ogóle to nowe Allegro jest mało przejrzyste... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako "kupujący" zauważyłem że coraz mniej tam zerkam, nie podoba mi się nowy design, stary był czytelniejszy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedtem przeglądałem samochody na allegro, teraz używam tylko otomoto. Jednym z najważniejszych kryteriów była wg mnie lokalizacja. Teraz, gdy sprzedający nie zaznaczy "odbiór osobisty" nie ma możliwości zobaczyć skąd jest przedmiot.... :kwasny: Allegro na pewno straci na prowizji poprzez nowy design. Ich sprawa. Ogólnie zawsze mieli gdzieś klienta, twierdząc, że nie są stroną w sprawie w razie jakiegokolwiek konfliktu.

Nigdy nie lubiłem ebay, (który notabene nigdy nie przyjął się w PL) a allegro przyjęło właśnie jego design. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tylu latach przyzwyczajenia każda zmiana na początku jest utrudnieniem co nie zmienia faktu że ta jest do kitu a druga sprawa jest taka że ogólnie jest spadek sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest mniej czytelny niż na początku ale to, że ludzie nie kupują to chyba jest wina tego że jest bieda w kraju :gwizdanie:

Ja omijam allegro szerokim łukiem bo wtedy nie wydaje na głupoty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydaje Wam się mnei intuicyjne nowe allegro, bo często tam siedzicie i stare znaliście niemalże na pamięć?

Ja na allegro rzadko bywam i w mojej ocenie to nowe jest dużo bardziej czytelne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten spadek sprzedazy moze tez byc spowodowany coraz wieksza liczba oszustow....z ktorymi mozna w sumie tylko sadownie walczyc ..... przysylaja uszkodzone rzeczy , a pozniej sie wypieraja . Jak to w Polsce duzo osob chce latwo zarobic :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby allegro chciało polepszyć system i niechcący go spieprzyło ?

Popieram...." spieprzyło " kombinują co chwile jak koń pod górę....A mogli by chociaż przeprowadzi głosowanie za zmianami w śród grona użytkowników ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie moge sie odnalezc na nowym allegro :confused4:

dokładnie. w zasadzie juz przestałem wchodzic na allegro żeby sobie poprzegladac com tam maja ciekawego... wbijam tylko gdy juz wiem co chce kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wogóle nie mogę się odnaleźć, ulepszają na siłe i nie wychodzi im to wcale :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten spadek sprzedazy moze tez byc spowodowany coraz wieksza liczba oszustow....z ktorymi mozna w sumie tylko sadownie walczyc ..... przysylaja uszkodzone rzeczy , a pozniej sie wypieraja . Jak to w Polsce duzo osob chce latwo zarobic :hi:

Tego bym akurat nie brał po uwagę. Ryzyko istniało zawsze, ale jak ktoś miał zero negatywnych komentarzy i przedmioty ze znaczkiem " standard allegro" to nie było z tym problemów. Namieszali, jest duży spadek sprzedaży i odwiedzin stron przedmiotów.

Wkurza też fakt co zrobili z galerią zdjęc..intuicyjnie szukam jej na dole strony.. a tu na górze ..taki kolejny ebay style :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelili sobie samobója :polew: :polew: :polew: poj...eby jedne

mnie osobiscie zniechęciło nowe image allegro, jest do du...py :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

przestałem tam zaglądac, no chyba ze musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, czas na jakąś alternatywe, jakąś konkurencję co będzie mniej zdzierać prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, czas na jakąś alternatywe, jakąś konkurencję co będzie mniej zdzierać prowizji.

z dobrą alternatywą będzie na prawdę trudno ze względu na to, że każdy minimalnie uzdolniony użytkownik komputera w Polsce wie, że kiedy chce coś kupić to znajdzie to nie gdzie indziej a na ALLEGRO ... Ebay jest serwisem międzynarodowym a tak szczerze to nie słyszałem chyba nigdy aby ktoś wśród znajomych robił interesy przez ten portal. Co do wyglądu - totalna beznajdzieja.. każdy użytkownik szuka zdjęć na dole a wyszukiwarki po lewej stronie.... Moim zdaniem powinno być w ustawieniach jaki tryb pracy wybieram czy stary jaki dotychczas obowiązywał czy może ten aktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...